Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63418
-4.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3101.44
-4.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
-5.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.2
-4.65%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Joe Biden’dan Haber Var! SEC’e Yeni Başkan Atandı!

SEC başkanı Gary Gensler Olacak!

Clock
Paylaş
Joe Biden’dan Haber Var! SEC’e Yeni Başkan Atandı!

ABD Başkanı seçilen Joe Biden ve ekibi, geçtiğimiz günlerde görevi devraldıktan sonra çeşitli pozisyonlara aday gösterdikleri kişileri açıkladı!

Pazartesi günü Biden’ın ekibinden yapılan bir açıklamaya göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı olarak atanan isim Gary Gensler oldu. 12 Ocak’ta Reuters, Joe Biden’ın tercihi olarak Gensler’i seçeceğini tahmin etmişti. Biden ekibinden bugün gelen açıklama, Reuters’in tahminini doğruladı.

728×90 muhabbit - Joe Biden'dan Haber Var! SEC'e Yeni Başkan Atandı!300x250 muhabbit - Joe Biden'dan Haber Var! SEC'e Yeni Başkan Atandı!

Sizlere daha önce bildirdiğimiz gibi, Gary Gensler 2009 yılından 2014’e kadar ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun başkanlığını yapmıştı. Mali krizin hemen ardından koltuğuna oturan Gensler, CFTC’deki görev süresi boyunca emtia piyasalarında yeni bir dinamik olarak Dodd-Frank Yasası hükümlerini uyguladı.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, resmi adaylığın Biden göreve başlayana kadar beklemesi gerekecek ve ayrıca ABD Senatosu’nun da onayını almaları gerekecek.

Bildiğiniz gibi Gensler, MIT’de blockchain ve kripto paralar üzerine dersler vermiş bir isim. SEC’e liderlik edecek ismin, kripto ve blockchain endüstrisi hakkında bilgili olması, birçok yönergenin önünü açabilir.

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar