Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65406.6
-1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3512.99
-1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.32
-5.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.9
-1.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Son Dakika! SEC Başkanı Değişiyor!

SEC’e yeni başkan atanacak!

Clock
Paylaş
Son Dakika! SEC Başkanı Değişiyor!

Reuters’tan elde ettiğimiz bilgilere göre, Obama yönetiminde önde gelen bir finansal düzenleyici olan Gary Gensler’in, önümüzdeki günlerde Başkan Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlığına getirilmesi bekleniyor.

728×90 muhabbit - Son Dakika! SEC Başkanı Değişiyor!300x250 muhabbit - Son Dakika! SEC Başkanı Değişiyor!

Gensler, 2009 yılından 2014’e kadar Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) başkanıydı. Ayrıca Gensler, Kasım ayından bu yana Biden’ın finans sektöründeki geçiş planlamalarına öncülük etmekte.

Gensler’in ülkenin menkul kıymet düzenleyici olarak atanması, Wall Street bankalarının fonlarını ve kamu şirketlerinin Jay Clayton’ın yönetiminde gördüğü dört yıllık gevşemenin tersine çevirilebileceği anlamına geliyor.

CFTC’de görev yaparken Gensler, 2007-2009 mali krizini takiben, kongre tarafından zorunlu kılınan yeni ticaret kurallarını uygulamaktan kaçınmayan bir yönetici olarak ün kazanmıştı.

Eski bir Goldman Sachs bankacısı ve MIT Sloan School of Management’ta profesörlük yapan Gensler, aynı zamanda dünya çapında trilyonlarca dolarlık yatırım bankalarının yargı sürecini de denetledi.

MIT’de blockchain hakkında dersler ve sunumlar yapan Gensler’in SEC başkanı olarak atanması, kripto dünyasına rahat bir nefes aldırabilir.

Bakalım bu atama, ilerleyen günlerde görülecek olan SEC ve Ripple arasındaki davayı nasıl etkileyecek?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar