Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66142.2
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558
4.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.08
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.2
1.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kanada Polisi, 36 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldığı İddia Edilen Kişiyi Tutukladı!

Kanada polisi, şimdiye kadar bildirilen en büyük kripto para hırsızlığı olduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
Kanada Polisi, 36 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldığı İddia Edilen Kişiyi Tutukladı!

Kanada polisi, ABD’de bulunan bir kurbana “SIM swap attack” adlı saldırı yöntemi ile 36 milyon $ değerinde kripto para çaldığı iddia edilen bir genç kızı tutukladı.

Çarşamba günü (17 Kasım 2016) Kanada polisi, konuyla ilgili açıklama yaptı. Eğer iddialar doğruysa bu hırsızlık, Kanada’da şimdiye kadar yaşanan en büyük kripto para hırsızlığı olacak.

728×90 muhabbit - Kanada Polisi, 36 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldığı İddia Edilen Kişiyi Tutukladı!300x250 muhabbit - Kanada Polisi, 36 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldığı İddia Edilen Kişiyi Tutukladı!

Polise göre, kurbanın telefonundaki iki faktörlü korumayı devre dışı bırakarak manipüle etti. Bu şekilde saldırı yapan kişi, kurbanın telefonuna gelmesi gereken doğrulama koduna rahat bir şekilde ulaşabildi.

İddialara göre; çalınan kripto paranın bir kısmı ile, çevrim içi bir oyunda kullanıcı adı satın almak için kullandı. Bu şüpheli satın alma işlemi araştırıldıktan sonra kullanıcı adı sayesinde, kimin satın aldığı ortaya çıktı!

Kanada polisi, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve ABD Gizli Servisi Elektronik Suçlar Görev Gücü ile ortak bir soruşturmada dava üzerinde çalıştıklarını söyledi. Dava şu anda Kanada mahkemelerine taşındı. Yakın zamanda genç kız yargının önüne çıkacak.

SIM Swap Attack Nedir?

“SIM swap attack” telefon sahiplerinin SIM kartına yapılan bir saldırıdır. Saldırıyı başarılı bir şekilde gerçekleştiren kişi SIM kartı üzerinden istediği talepler gönderebilir ve verileri manipüle edebilir. Bunlar olurken SIM kartı saldırı altında olan kişi, durumların farkında olmayabilir. Bu işlem aynı zamanda SIM korsanlığı olarak da bilinir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar