Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69875.04
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3784.51
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.81
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.1
3.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kolombiyalı Bazı Vatandaşlar Binance’e Karşı Yasal İşlem Başlattı

Binance’in dondurduğu hesapların sahipleri neler yapıyor?

Clock
Paylaş
Kolombiyalı Bazı Vatandaşlar Binance’e Karşı Yasal İşlem Başlattı

Binance, 5 ay önce kara para aklama sebebiyle Kolombiya’daki bazı vatandaşların hesaplarını bloke etmişti. Raporlara göre bloke edilen varlıklar 1 milyon doları aştı.

728×90 muhabbit - Kolombiyalı Bazı Vatandaşlar Binance'e Karşı Yasal İşlem Başlattı300x250 muhabbit - Kolombiyalı Bazı Vatandaşlar Binance'e Karşı Yasal İşlem Başlattı

Binance, faaliyetleri Hollanda Mali İstihbarat ve Soruşturma Servisi (FIOD) tarafından kara para aklama soruşturmasıyla bağlantılı olduğu iddia edilen bir grup vatandaşın hesaplarını bloke etti.

Binance borsası, bundan sonra Kolombiya’da yasal sorunlarla karşı karşıya kaldı. Raporlara göre, bu hesaplarda bloke edilen kripto para biriminin değeri 1 milyon dolardan fazla.

Kolombiya Muhabbit - Kolombiyalı Bazı Vatandaşlar Binance'e Karşı Yasal İşlem Başlattı
Kolombiya

Bazı kullanıcılar bu işlerle alakası olmadığını ve kurban olduklarını söylüyor. Jairo Velez’de bu kişilerden biri. Olayı şu şekilde yorumluyor:

Hesaplarım 29 Eylül 2021’den beri bloke edilmiş durumda. 5 aydır hesaplarımdaki varlıklara erişimim bulunmuyor. Cüzdanımda sahip olduklarımı çaldılar ve Binance yetkililerine göre fonlarım Hollandalı FIOD tarafından tutuluyor.

Velez, bu durum karşısında çoktan yasal işlemleri başlatmış durumda. Platforma karşı açtığı dava ile fonlarının serbest bırakılmasını istiyor. Ancak borsanın şikayet ofisinden hiçbir geri dönüş olmadı.

Binance’in bu hareketinden dolayı, masum Kolombiyalılar da etkilendi.

Velez dışında başka Kolombiyalı vatandaşlar da bu durumdan şikayetçi. Hesapları bloke edilen bir başka vatandaş Andrea Torrente de aynı sorunları yaşadığını belirtti. Binance’e varlıklarını soran Torrente, Hollandalı yetkililerin yürüttüğü bir araştırmadan dolayı el koyulduğunu öğrendi.

Torrente de Binance’e şikayet etmiş ancak henüz bir cevap alamayanlardan biri. Torrente ayrıca şunları belirtti:

FIOD tarafından Binance’e hesapları dondurma emri verildi. Bize Hollanda polisine bir mail atmamızı söylediler. Cevap gelmeyince Binance’e yazdık. Ancak 6 ay geçmesine rağmen oradan da cevap alamadık. Basitçe bizim tüm yollarımızı kapatıyorlar.

Tam olarak bu durumdan kaç kişi etkilendi bilinmiyor. Ancak bu duruma düşmüş kişiler kendi aralarında bir Telegram grubu oluşturdu ve borsaya karşı beraber hareket etmeye başladılar.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar