Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67144
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.45
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.07
9.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599
0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kraken Şirketinin Baş Avukatı SEC Hakkında Konuştu!

Kraken şirketinin baş avukatı SEC hakkında görüşlerini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Kraken Şirketinin Baş Avukatı SEC Hakkında Konuştu!

Kraken şirketinin baş avukatı Marco Santori, SEC ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Yüksek profilli Amerika Birleşik Devletleri menşeli kripto para firmaları ve finansal düzenleyicilerin arasında yaşanan anlaşmazlıkların ortasında Marco Santori, konu hakkındaki görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

728×90 muhabbit - Kraken Şirketinin Baş Avukatı SEC Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Kraken Şirketinin Baş Avukatı SEC Hakkında Konuştu!

Perşembe günü Bloomberg’in QuickTake Stock yayınında konuşan Santori, izleyicilere şunları söyledi:

Bu sektörün ABD ve yurtdışındaki hükümetlerden ağır düzenlemelerle karşı karşıya kalmayacağını düşünüyorsanız, hayal dünyasında yaşıyorsunuzdur.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde kripto para firması Coinbase, kripto varlıkları üzerinden faiz kazanılmasına izin veren “Lending” ürünü dolayısıyla SEC ile bir anlaşmazlığa girmişti.

Bildiğiniz gibi SEC bu tür ürünleri ve hizmetleri bir menkul kıymet olarak değerlendiriyor. Bu kargaşanın sonunda Coinbase, vermek istediği hizmetten vazgeçmek zorunda kaldı. Santori’nin bu yorumları da düzenleyici kurumların niyetini gösterdiği esnada geldi.

Gelişmeler hakkında yorumlar yapan Santori, şunları söyledi:

Brian’ın tweetlerini takip ettim ve şunu söylemem gerek, eğer aranızda farklı düşünen kişiler varsa, kripto para sektörü hakkında kendisine dürüst davranmıyordur.

Kısa bir süre sonra konuyu değiştiren Santori, Kraken şirketinde izledikleri yolu da seyirciler ile paylaştı.

Düzenleyici kurumlarla inatlaşma konusunu desteklemiyorum. Konuya tarihsel olarak baktığımızda bu tamamen saçmalık. Deneyimlerimden yola çıkacak olursam SEC her zaman tartışmaya açık bir kurum olarak görünüyor.

Düzenleyici Kurumların Hedefi Kripto Para Sektörü!

ABD’li düzenleyici kurumlar SEC başkanı Gary Gensler yönetimi ile, token tekliflerini, merkeziyetsiz finansı, stablecoinleri, saklama tekliflerini, borsada işlem gören fonları ve borç verme platformlarını etkileyecek bir dizi politika değişikliği planladığını belirtti.

Bu agresif tutuma rağmen Gensler, endüstri liderlerini ileriye dönük planlar dolayısıyla SEC ile ilişki kurmaya teşvik ediyor. Düzenleyici planlar hala emekleme aşamasındayken Gensler, kripto para platformlarına bazı düzenlemelere hazırlıklı olmaları gerektiğini her fırsatta söylüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar