Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66470
0.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3264.75
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.17
2.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.3
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kraken’in Yan Kuruluşu Crypto Facilities, İngiltere’de FCA Onayı Aldı!

Şirket, ülkede FCA onayı alan birkaç borsa arasında katılmış oldu.

Clock
Paylaş
Kraken’in Yan Kuruluşu Crypto Facilities, İngiltere’de FCA Onayı Aldı!

Önde gelen kripto para borsası Kraken’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşu olan Crypto Facilities‘e, İngiltere’nin mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından bir MLR lisansı verildi.

728×90 muhabbit - Kraken'in Yan Kuruluşu Crypto Facilities, İngiltere'de FCA Onayı Aldı!300x250 muhabbit - Kraken'in Yan Kuruluşu Crypto Facilities, İngiltere'de FCA Onayı Aldı!

Bu lisans; şirketin kripto para birimi faaliyetleri söz konusu olduğunda, ülkedeki kara para aklama düzenlemeleriyle uyumlu olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, FCA tarafından düzenlenen bankaların karşılaması gereken aynı kara para aklama standartlarını koruduğunu da gösteriyor.

Bu durum aynı zamanda, Kraken‘in İngiltere’deki müşterilerine, bunu yapmak için lisansa sahip birkaç firmadan biri olan Crypto Facilities aracılığıyla türev ticareti sunmaya devam edebileceği anlamına geliyor. Bilindiği üzere ülkede faaliyet göstermek isteyen kripto para borsalarının mali düzenleyiciye kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bu işlemi yapmayan işletmeler ise şu anda işlem yapabilmek için, yurtdışında yerleşik olarak ve FCA’ya kayıt yaptırmadan benzer hizmetlere erişim sağlıyor.

Bu lisansı almak, Crypto Facilities’in kripto para birimleri ile ilgili daha fazla finansal araç sunmasını sağlayacak. Crypto Facilities CEO’su Gary Worrall yeni gelişme ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu yeni gelişme, müşterilerimizin yatırım ihtiyaçlarına en uygun çeşitli risklere erişmelerini sağlayarak teklifimizi geliştirmemizin ve genişletmemizin yolunu açıyor.”

Bunun yanında İngiltere mali düzenleyicisi tarafından MLR lisansı verilen diğer firmalar arasında ise; Mode, iki Gemini kuruluşu, Archax, Ziglu ve Digivault yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar