Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67735.9
1.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3124.7
1.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
3.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.3
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Borsası OKEx Dolayısıyla BTC ve OKB Düşüş Gösterdi!

OKEx’te neler oluyor?

Clock
Paylaş
Kripto Borsası OKEx Dolayısıyla BTC ve OKB Düşüş Gösterdi!

Büyük bir kripto borsası olan OKEx, özel anahtar sahiplerinden birinin devam eden “soruşturması” ile ilgili olarak “şu anda kamu güvenlik bürosu ile işbirliği yaptığını” duyurarak kripto para çekme işlemlerini askıya aldı.

728×90 muhabbit - Kripto Borsası OKEx Dolayısıyla BTC ve OKB Düşüş Gösterdi!300x250 muhabbit - Kripto Borsası OKEx Dolayısıyla BTC ve OKB Düşüş Gösterdi!

Kripto borsası, anahtar sahibiyle, “iletişimin koptuğunu” ve “yetkilendirme işlemlerinin” tamamlanmasını engellendiğini belirtti. OKEx, anahtar sahibi “işlem onaylayabildiğinde” dijital varlıkların işlemlerine hemen devam edeceklerini açıkladı.

OKEx, hizmet şartlarını gerekçe göstererek, para çekme işlemlerini askıya almaya karar verdiğini ve müşterilerinin varlıklarının güvende olduğunu belirtti.

Gelen bu haberle birlikte Bitcoin (BTC) yaklaşık %3 oranında düştü. OKEx’in yerel tokeni OKB ise %15 gibi bir düşüş gösterdi

Duyurudan saatler önce, blockchain içi işlem izleme hizmeti Whale Alert, OKEx ve kimliği belirsiz cüzdanlar arasında birkaç büyük transfer olduğunu kaydetti.

Tether üzerinden 13.9 milyon $ değerinde yapılan işlemin yanı sıra, 13.6 milyon $ değerinde 1.180 BTC, 1.3 milyon $ değerinde 50 milyon Tron ve 21.000 Ether tutarında transferler yapılmış. Whale Alert’in bilgilerine göre, bu yapılan para transferleri, Bitfinex saldırısını andırıyor. Fakat her gün gerçekleşen çok sayıda işlemi göz önünde bulundurursak, bu bir tesadüfte olabilir.

WeChat topluluk hesabı @wublockchain’de yazan Pekin merkezli muhabir Colin Wu, OKEx soruşturmasının kara para aklama ile ilgili olabileceğini öne sürdü.

Çin hükümeti, telekom sahtekarlığı için kripto para birimi kullanarak kara para aklamayı engelliyor ve merkezi borsalar tehlike altında.

OKEx, merkezi Malta’da olmasına rağmen, Asya pazarını hedeflemektedir. Wu ayrıca, “OKEx’teki bir OTC tüccarının dolandırıcılık grubundan yanlışlıkla 500.000 CNY aldığını ve tüm eyaletlerde polis tarafından arandığını” keşfettiğini iddia etti.

Wu’nun sağladığı bu bilgilerin kesinliği yoktur ve doğrulanmamıştır.

OKEx’in içinde bulunduğu durum, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Avrupa’daki küresel para aklama operasyonlarını hedefleyen ayrı yasa uygulama operasyonlarından sonra geldi.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar