Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56899.99
7.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.02
3.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.93
1.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.8
-0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

KuCoin, 280 Milyar $’lık Saldırının %84’ünü Kurtardı!

Fonlarını kaybeden yatırımcıların yüzü gülecek!

Clock
Paylaş
KuCoin, 280 Milyar $’lık Saldırının %84’ünü Kurtardı!

Üst düzey bir yönetici, KuCoin kripto para borsasının Eylül ayında 280 milyon dolarlık bir hack olayında kaybettiği fonların çoğunun geri kazanıldığını söyledi.

KuCoin’in kurucu ortağı ve CEO’su Johnny Lyu, 11 Kasım’da borsanın çalınan varlıkların %84’ünü geri aldığını duyurdu. Lyu, kurtarma sürecinin “blockchain üzerinde izleme, sözleşme yükseltme ve adli kurtarma” ile ilerlediğini söyledi. Ayrıca, borsanın dava kapandıktan sonra geri ödeme konusunda daha fazla ayrıntı paylaşacaklarını da belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Lyu’ya göre KuCoin, platformunda işlem gören 176 token için tüm hizmetleri yeniden başlattı. Kalan tokenler için hizmetlerin 22 Kasım tarihinden önce yeniden başlatılması planlanmakta. Bildiğiniz üzere, KuCoin’in platformunda toplam 230 adet token bulunmakta.

Twitter’dan haberi duyuran Lyu, hack olayında kaybedilen varlıkların miktarını tam olarak belirtmedi. KuCoin başlangıçta kullanıcı kayıplarının 150 milyon $’ı aşabileceğini tahmin ederken, kripto analiz firması Chainalysis bu zararın 275 milyon $’a kadar çıkabileceğini öne sürdü.

Lyu daha önce, yaşanan ihlalin Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve ERC-20 tokenları tutan sıcak cüzdanları etkilediğini söylemişti. Çok sayıda çalınan ERC-20 token ile birlikte borsa, para çekme işlemlerini önlemek amacıyla bu tür işlemleri dondurdu. Ekim ayı başlarında Lyu, KuCoin yöneticilerinin “ellerinden önemli bir kanıtla” şüphelileri bulmayı başardıklarını duyurdu.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar