Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66050.33
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3398.79
-2.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.03
-2.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.8
-0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!

Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği firmaları, bu yıl 10.000 BTC’nin üzerinde madencilik yaptı.

Clock
Paylaş
Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!

Ağırlıklı olarak Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren, büyük birkaç Bitcoin madenciliği şirketi, son iki ayda toplam 10.500 BTC’den fazla madencilik yaptı.

Elde edilen verilere göre, Riot, Marathon, Bitfarm, Hut8 ve Argo’nun, ağustos ayında toplam 1.796 BTC çıkardığı görülüyor. Bu miktar her ne kadar temmuz ayındaki toplu üretimlerinden biraz daha az gibi görünse de şimdiye kadar üçüncü çeyrek için bireysel çıktıları, ikinci çeyrekte üretim rekorlarıyla eşleşti ve hatta aştı. 

728×90 muhabbit - Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!300x250 muhabbit - Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!

Üretimlerinin artması, Çinli madencilerin rekabetinin azalmasından ve geçen yılın sonlarından bu yana Bitcoin madencilik ekipmanlarına yapılan milyarlarca dolarlık yatırımın bir sonucu olarak kurulu madencilik filolarının kademeli olarak genişlemesinden kaynaklanıyor.

Bu nedenle, kolektif çıktıları, bugüne kadarki toplam Bitcoin madenciliği gelirinin ortalama yüzde beşini oluşturuyordu. Ancak bu veriler içinde, Core Scientific, Greenidge Generation ve Stronghold Digital gibi ABD’de listeleme sürecinden geçen diğer önemli özel Kuzey Amerika madencilik firmaları yer almıyor.

Bit Digital

Cikarilan Bitcoin Miktari Temmuz Agustos - Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!
Üretilen Bitcoin Miktarı (Temmuz-Ağustos)

Grafikte yer alan Bit Digital, Çin operasyonlarını ikinci çeyrekte kapattığı için üç aylık üretiminde keskin bir düşüş yaşayan ve 14.500′den fazla makineyi Kuzey Amerika’ya aktarma sürecinde olan ABD merkezli tek Bitcoin madenciliği şirketidir. Grafikteki mevcut tahmini veriler, Bit Digital’in ikinci çeyrek için madencilik sonuçlarına dayanmaktadır.

Bit Digital dışında, diğer beş büyük Bitcoin madenciliği şirketi, çıkarılan Bitcoin’lerinin neredeyse tamamını bilançolarına ekliyor ve bu da ağustos ayı itibariyle yaklaşık 820 milyon dolar değerinde 17.960 BTC’ye ulaşmış durumda. 

Birikmis Bitcoin Miktari - Kuzey Amerikalı Bitcoin Madencileri Üretim Rekoru Kırıyor!
Tutulan Bitcoin Miktarı

Tümüyle, bu beş madencilik firmasının Ağustos ayı itibariyle sahip olduğu toplam Bitcoin miktarı, toplu olarak sadece 4.176 BTC’ye sahip oldukları 31 Aralık’tan bu yana dört kattan fazla artmış durumda.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar