BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Merak Edilen Soru “TRON Scam Mi?“ Yanıtlandı!

Flipside Crypto’nun son raporunda kripto para dünyasında birçok kişinin merak ettiği soruya değiniyor; TRON scam mi?

Yayın:

-

Merak Edilen Soru “TRON Scam Mi_“ Yanıtlandı!

Flipside Crypto’nun son raporunda kripto para dünyasında birçok kişinin merak ettiği soruya değiniyor; TRON scam mi?

TRON (TRX) ve tabii ki de esas adamı Justin Sun, kripto para dünyasının gündeminden düşmüyor. 2020 yılında gündeme gelmedikleri bir hafta bile yok. Kripto para toplumunda, çoğunlukla shitcoin’lerin hayatta kalması için gündemde kalması gerektiği, bu şekilde değer kazandığı şeklinde bir kanı yaygın.

Ne kadar dalga geçiyor olsa bile Justin Sun’ın TRON için shitcoin demişliği var. Bununla birlikte kripto para dünyasının birçok ismi TRON’un şüpheli ortaya çıkışı ve aktivitesinden dolayı dolandırıcılık olabileceğinden şüpheleniyor. Geçtiğimiz yıllarda Pekin’deki ofisinin bir ponzi şemasıyla bağdaştırılması sonucu basıldığı görüntüler de mevcut. Yani insanların şüphelerini besleyecek olaylar da meydana geliyor.

Cointelegraph’ın haberine göre, Flipside Crypto’nun son raporunda TRON (TRX)’un scam yani dolandırıcılık aracı olup olmadığı tartışılıyor. Raporda TRON’un “çalındığı söylenen whitepaper” dahil birçok konuya değiniliyor. Vaat edilen ama asla verilmeyen 20 milyon dolarlık hediye de bunlardan biri. Tüm bu dolandırıcılık iddialarını ve bunu destekleyici ögeleri bir kenara koyup raporun sonunda ilginç bir sonuç veriliyor.

“Son 30 gün içerisindeki TRX arzına bakıldığında çok sağlıklı ve aktif bir ekosistem ortaya çıkıyor.”

Ayrıca raporda balinaların da normal yatırımcılarının da merkeziyetsiz uygulamalar kullandıkları belirtiliyor. Bununla birlikte TRX’in alım satımlarının da merkeziyetsiz borsalarda yapıldığını, hem node operatörlerinin hem de oy verenlerin ödüllendirildiği belirtiliyor. Son olarak ortaya konulan bulgu ise TRX arzının birkaç büyük cüzdanda yoğunlaşmayıp tüm ekosistemde eşit olarak dağıtıldığıydı.

Ayrıca diğer bulgularla birlikte durumu özetleyen araştırmacılar, TRON’un şu zamana kadar inceledikleri Blockchain projelerinin %90’ından daha “gerçek” olduğunu belirtti. Yani Flipside Crypto’nun raporuna göre “TRON scam mi?” sorusunun yanıtı “HAYIR” oluyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Compound Token COMP Fiyat Analizi 24.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz (24.10.2020). COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Decentralized Finance veya daha tanınır ismiyle DeFi projeleri kripto piyasasında deyim yerindeyse bir fırtına gibi esmişlerdi. Bu DeFi projelerinden biri de Compound Token (COMP)’du. Hatta o zamanlar fiyatı Ethereum (ETH) ile yarışıyordu. Ancak DeFi’nin popüleritesini yitirmesinden COMP da payına düşeni aldı.

Compound Token COMP fiyat grafiği 24.10.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz haftaki yükselişler COMP’ta da kendini gösterdi. Fiyatı 93$ seviyesinden başlayarak 100$’ı aştı ve 107.5$ seviyesini gördü. Grafikte şuan için önemli destek ve direnç noktalarını gösterdim. Direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Yukarıda bahsettiğim yükselişi gerçekleştirirken ise bir trend oluşturduğunu görmekteyiz. Bu trendi fiyatın çok sayıda test etmiş durumda. Bunları belirttikten sonra beklentimi sunmak istiyorum. 16-19 Kasım tarihlerindeki çanak yapısını sol omuz olduğunu düşünüyorum. 19 Kasım’dan bugüne dek yapılan daha büyük çanak yapısını ise Baş olduğunu düşünüyorum. Evet grafikte bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluştuğunu düşünmekteyim. Ancak benim beklentime göre henüz sağ omzun oluşmamış. Bahsettiğim trendi kırarsa fiyatın mavi bölgeye geleceğini düşünüyorum. Oradan alacağı tepki ile de TOBO formasyonunu tamamlamasını umuyorum. Beklentimin gerçekleşmesi için gereken ilk adım ise kırmızı bölge geçilmeden trendin kırılması. Trend kırıldığında COMP grafiğini daha yakından takip etmeye başlayacağım.


Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.