BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Justin Sun, “Shitcoin’imi alın!”

Justin Sun kurucusu ve CEO’su olduğu şirket TRON’un kripto para birimi TRON (TRX) için shitcoin ifadesini kullanarak “Shitcoin’imi alın!” dedi.

Yayın:

-

Justin Sun kurucusu ve CEO’su olduğu şirket TRON’un kripto para birimi TRON (TRX) için shitcoin ifadesini kullanarak “Shitcoin’imi alın!” dedi.

TRON‘un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Birleşik Krallık’tan kripto para dünyasının ünlü podcaster’cısı Peter McCormack ile muhabbet edip şakalaşırken, aşağıdaki videonun baş kahramanı oldu.

Video açılır açılmaz Justin Sun’ın “Shitcoin’imi alın!” dediği duyuluyor. Sonrasında McCormack’ın Sun’a “TRON, değerli bir coin mi yoksa shitcoin mi?” diye soruyor. Cevap ise;

“Shitcoin!”

Tron kurucu ve Ceo’su justın sun

Sonrasında gülüşmeye ve “Adamın shitcoin’ini alın, shitcoin’imi alın” muhabbetleri döndürmeye başlıyorlar.

Peki Shitcoin Nedir?

Shitcoin genel olarak fazla bir değeri olmayan veya neredeyse tamamen değersiz (0,0002 dolar gibi) altcoinler için kullanılan bir terimdir. Genellikle büyük bir gelişme yaşamazlarsa veya gündemde fazla kalmazlarsa unutulup giderler. Justin Sun’ın TRON’u için de bu yüzden “Shitcoin” terimini kullananlar mevcut.

Sun, gerek dava nedeni gerek Kobe’nin ölümü gerekse Warren Buffet ile yemeğiyle son zamanlarda sık sık gündeme gelen veya gelmeye çalışan biri. Bu da TRON’un sürekli söz edilen bir coin olmasını sağlıyor.

TRON (TRX) şu anda kripto para birimleri arasında (10.02.2020/09:55) 1.444.714.536 dolarlık piyasa değeriyle 13.sırada yer alıyor. Bunun dışında kripto para dünyasındaki en büyük dapp blockchain projelerinden birinin de başında yer alıyor.

Videoda Justin Sun ve Peter McCormack’ın eğlendiği ve büyük ihtimalle dalga geçtiği görülebiliyor. Justin Sun’ın, TRON shitcoin diyerek kendisiyle ve TRON ile dalga geçtiği, shitcoin diyenleri trollediği de düşünülebilir. Neden mi? Videoya sosyal medyada bıraktığı yorumdan ötürü;

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Vitalik Ethereum (ETH) 2.0 Roadmap’ini Açıkladı

Buterin’in açıklamalarına göre bu yılın en önemli adımı Phase 0’ın (Aşama 09) başlatılması.

Yayın:

-

By

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Ethereum (ETH) 2.0 Roadmap’ini açıkladı. Buterin’in açıklamalarına göre bu yılın en önemli adımı Phase 0’ın (Aşama 09) başlatılması.

Phase 0, Ethereum 2.0’ın ilk aşaması olacak. Bu güncelleme ile Proof of Stake, (PoS) başlatılmış olacak.

Phase 0’ın başlatılma tarihi henüz tam olarak belirtilmiş olmasa da, Buterin açıklamasında güncellemenin “testnet”e çok yakın olduğunu belirtti.

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde başlatmayı planladığımız Phase 0 için, bir çok optimizasyon devam ediyor.

Vıtalık buterın

Ethereum 2.0 Roadmap

Phase 0’ın başlatılmasının ardından Ethereum 2.0 Proof of Stake algoritmasıyla çalışmaya başlayacak. Aşamalı olarak başlatılma sebebinin, yeni algoritmanın kapasitesini adım adım kanıtlamasına olanak sağlamak olduğunu belirten Buterin, Ethereum 2.0’ın herhangi bir başvuru almadan az sayıda validator (doğrulayıcı) ile başlatılacağını belirtti. Buterin ayrıca Phase 1’in daha sonra yayınlacağını özellikle belirtmiş durumda. Phase 1 ile birlikte de “sharding”in aktifleştirileceğini sözlerine ekledi.

Prysmatic Labs’ın bir duyurusuna göre ise Ethereum 2.0’ın, “Beacon Zinciri” olarak isimlendirilen merkezi bir zincir bulunduracağından bahsetmiş durumda. Bu merkezi zincir ise “shard” olarak isimlendirilen 64 adet yan zincirin kontrol ve koordinasyonunu sağlayacak.

Prysmatic Labs’tan yapılan açıklamaya göre bu “shard”lar bağımsız bir PoS sistemi olarak hareket edecek. Bu işlemle beraber de her “shard” tüm işlemleri zincire eklemek yerine belirli işlemleri ekleyecek. Yani bu işlemler aralarında bölüştürülecek. Ve bu dağıtım ise merkezi olan zincir tarafından yapılacak.

Bu parçalama işlemi, ölçeklenebilirlik adına büyük önem barındırmakta. Bu sayede ağ güvenlikten ve merkezi olmayan doğasından ödün vermeden ölçeklenebilirlik sorununa çözüm bulmuş olacak.

Bu işlemlerin hepsi problemsiz olarak çalışmaya başladığında ise Ethereum 1.0, 2.0 sistemi ile birleşerek geçiş tamamlanmış olacak.

Staking Endişeleri

Ethereum 2.0 geliştirme ekibi 5 Şubat’ta Reddit üzerinden bir AMA (soru sor) etkinliği düzenledi. AMA sırasında bir kişi PoS sisteminde görüldüğünü iddia ettiği servet eşitsizliğinden yakındı. Ve daha fazla paraya sahip olan kişilerin ağ tarafından daha fazla ödüllendirileceğini belirtti. Konuya Ethereum Vakfı’ndan Danny Ryan’ın cevabı ise şöyle oldu:

Her iki algoritmada da bir varlığa sahip olmak, varlık üzerinden kazanç sağlamaya izin verir. PoS’te ise sermayenin kazanımla eşleştirilmesi daha doğru ve daha adildir.

danny ryan

Eğere iddialar doğru ise Ethereum, faklı bir ölçeklendirme çözümü bulmuş gibi görünüyor. Yeni bulunan bu çözümün topluluk tarafında nasıl tepki göreceği merak konusu.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

IOTA’dan (MIOTA) Açıklama

IOTA Ekibi tarafından yapılan açıklamada ,durumla alakalı kullanıcılar bilgilendiriliyor.

Yayın:

-

By

iota hack

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen saldırıdan sonra IOTA’dan (MIOTA) açıklama gelmiş durumda.

IOTA Ekibi tarafından yapılan açıklamada durumla alakalı kullanıcılar bilgilendiriliyor. Resmi cüzdan uygulaması olan Trinity cüzdanını, 17 Aralık 2019 ve 18 Şubat 2020 tarihleri arasında oluşturan kullanıcılar anahtar kelimeler olan “seed“lerini Değiştirme Kit’i ile birlikte değiştirmeliler. Bu noktada halen Kit’in geliştirme aşamasında olduğunu belirten IOTA, çalışmaların devam ettiğini ve tekrar bilgilendirme yapılacağını belirtiyor.

İkinci nokta ise mobil cüzdanlar. Açıklama ile birlikte IOS ve Android cüzdan uygulamalarını güncellediklerini belirten IOTA ekibi riskin ortadan kaldırılması için herkesin uygulamayı güncellemesi gerektiğini açıkça belirtmiş durumda. Saldırıdan herhangi bir mobil cüzdanın etkilenmediğini belirten ekip, yine de güvenlik amaçlı güncellemelerin yapılmasını şiddetle öneriyor.

MoonPay Entegrasyonu

Bir diğer nokta ise MoonPay entegrasyonu. Bilindiği üzere eski versiyon MoonPay desteği sunuyordu. Fakat saldırıda zaafiyetin bu entegrasyonla ortaya çıktığını belirten IOTA ekibi, yeni güncellemeyle birlikte bu entegrasyona son veriyor.

Açıklamada bulunan önemli noktalardan bir diğeri ise, kullanıcıların kart bilgileri. Moonpay üzerinde kart bilgileri bulunan kullanıcılardan bir çok soru aldığını belirten ekip, bu işlemlerin tamamen MoonPay üzerinden yapıldığını ve bu bilgilerin Trinity ile bir ilgisi olmadığını belirtmiş durumda. Bu sebeple konuya alakalı bir bilgileri olmadığını belirten ekip, sorular için muhattap tarafın MoonPay olduğunu belirtiyor. Konuyla alakalı MoonPay’den gelen açıkama ise şöyle.

Uzun zamandır Trinity Wallet ile birlikte çalışıyoruz. Şu anda edinilen bilgilere göre kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi bir durum mevcut değil. Çünkü bu işlemden ayrı olarak kredi kartı bilgileri şifrelenmiş bir şekilde ayrıca korunuyor.

Yinede şüpheli bir işlem ile karşılaşan kullanıcıların, bankalarıyla iletişime geçmesi MoonPay tarafından şiddetle önerilmekte.

Açıklamanın diğer maddesinde ise, saldırıyla ilgili araştırmaların devam ettiği ve resmi kurumlar ile birlikte bir çok ülkede çalışma yürütüldüğü belirtilmekte. Ek olarak saldırıdan zarar gören başka kullanıcılar varsa bununla alakalı bir tutanağı bölgedeki polis birimleri ile birlikte doldurulup ekibe yönlendirilmesi, IOTA ekibi tarafında özellikle beklenmekte.

IOTA ekibi tarafında yapılan son açıklamalar bu şekilde. Gelecek yeni güncellemeler için ekip buradaki sayfanın takip edilmesini istiyor. Bu noktada yapılan araştırmalar sonuç verip saldırıyı gerçekleştirenler bulunabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Zira bu saldırı ve arkasından gelen ağın tek bir tuşla durdurulması durumu, toplulukta bir miktar tepki görmüş durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler