BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Justin Sun, “Shitcoin’imi alın!”

Justin Sun kurucusu ve CEO’su olduğu şirket TRON’un kripto para birimi TRON (TRX) için shitcoin ifadesini kullanarak “Shitcoin’imi alın!” dedi.

Yayın:

-

Justin Sun kurucusu ve CEO’su olduğu şirket TRON’un kripto para birimi TRON (TRX) için shitcoin ifadesini kullanarak “Shitcoin’imi alın!” dedi.

TRON‘un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Birleşik Krallık’tan kripto para dünyasının ünlü podcaster’cısı Peter McCormack ile muhabbet edip şakalaşırken, aşağıdaki videonun baş kahramanı oldu.

Huobi BannerHuobi Banner

Video açılır açılmaz Justin Sun’ın “Shitcoin’imi alın!” dediği duyuluyor. Sonrasında McCormack’ın Sun’a “TRON, değerli bir coin mi yoksa shitcoin mi?” diye soruyor. Cevap ise;

“Shitcoin!”

Tron kurucu ve Ceo’su justın sun

Sonrasında gülüşmeye ve “Adamın shitcoin’ini alın, shitcoin’imi alın” muhabbetleri döndürmeye başlıyorlar.

Peki Shitcoin Nedir?

Shitcoin genel olarak fazla bir değeri olmayan veya neredeyse tamamen değersiz (0,0002 dolar gibi) altcoinler için kullanılan bir terimdir. Genellikle büyük bir gelişme yaşamazlarsa veya gündemde fazla kalmazlarsa unutulup giderler. Justin Sun’ın TRON’u için de bu yüzden “Shitcoin” terimini kullananlar mevcut.

Sun, gerek dava nedeni gerek Kobe’nin ölümü gerekse Warren Buffet ile yemeğiyle son zamanlarda sık sık gündeme gelen veya gelmeye çalışan biri. Bu da TRON’un sürekli söz edilen bir coin olmasını sağlıyor.

TRON (TRX) şu anda kripto para birimleri arasında (10.02.2020/09:55) 1.444.714.536 dolarlık piyasa değeriyle 13.sırada yer alıyor. Bunun dışında kripto para dünyasındaki en büyük dapp blockchain projelerinden birinin de başında yer alıyor.

Videoda Justin Sun ve Peter McCormack’ın eğlendiği ve büyük ihtimalle dalga geçtiği görülebiliyor. Justin Sun’ın, TRON shitcoin diyerek kendisiyle ve TRON ile dalga geçtiği, shitcoin diyenleri trollediği de düşünülebilir. Neden mi? Videoya sosyal medyada bıraktığı yorumdan ötürü;

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Tarafında Önemli Hareketlilik! Hash Rate Yükseliyor

Yılbaşından bugüne yüzde 26.8 artan hash rate oranı Ethereum ağı için önemli bir değişiklik olarak öne çıkmakta.

Yayın:

-

ethereum

Son günlerde Ethereum (ETH) tarafında önemli hareketlilikler yaşanıyor.

Dün sizlerle Muhabbit Data üzerinde paylaştığımız üzere Ethereum “hash rate“i önemli bir artış yaşamış durumda. Yılbaşından bugüne yüzde 26.8 artan hash rate oranı Ethereum ağı için önemli bir farklılık olarak öne çıkıyor.

Hash gücü anlamında gelinen seviye ise son 7 ayın en yüksek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Borsalardan Yüklü Ethereum Çekildi

2 Haziran tarihinde yaşanan ufak ama sert düşüş ile birlikte de borsalardan yüklü miktarda Ethereum çıkış yapmış görünüyor.

2 Haziran günü borsalara giren Ethereum miktarı 140 milyon $ seviyelerinde iken net çıkış miktarı ise 220 milyon $ değerinde. Aynı gün için Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) için böyle bir durum söz konusu değil iken, Ethereum tarafında yaşanan hareketlilik ilgi çekici görünüyor.

Ethereum Tutan Adreslerin Sayısı 41 Milyona Yaklaştı

Ethreum tutan adreslerin sayısında da önemli bir artış yaşanmakta. 41 milyon sınırını zorlayan adres sayısı da ağ aktivitesi ve gelişimi açısından önemli bir veri.

grafik

10 Ethereum ve üzeri tutan cüzdanların sayısı da 276 bin civarlarına ulaşmış durumda. grafik

Ethereum 2.0 ile birlikte Ethereum’un çalışma prensiplerinin değişeceği herkes tarafından bilinmekte. Proof of stake algoritmasına geçiş yaparak yeni çözümleri ile birlikte “ölçeklenebilirlik” sorunlarını çözeceklerini belirten Ethereum geliştiricileri geçiş için halen net bir tarih vermiş değil. Mevcut yapısı ile saniyede ortalama 12 işlem onaylayabilen Ethereum ağı, yoğun aktivite dönemlerinde transfer konusunda problemler yaşamaya devam ediyor. Özellikle Tether’in Ethereum’a geçiş yapması ile birlikte artan bu yoğunluk 2.0 ile çözülebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yıl içinde 280 $’a kadar çıkıp Mart ayında 80 $ seviyelerini gören Ethereum, an itibariyle 243 $’dan işlem görmekte.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

MATIC ve LINK Mayıs Ayında En Çok Geliştirilen Projeler Arasında!

Proje üzerinde çalışan geliştiricilerin aktivite oranı ve geliştirilen farklı çözümler, projenin başarısı için önemli bir indikatör olarak öne çıkmakta.

Yayın:

-

matic

Santiment verilerine göre Mayıs ayının en çok geliştirlen Ethereum tokenleri arasında Matic (MATIC) ve Chainlink (LINK) de bulunuyor.

Proje üzerinde çalışan geliştiricilerin aktivite oranı ve geliştirilen farklı çözümler projenin başarısı için önemli bir indikatör olarak öne çıkmakta.

İşte O Projeler

Mayıs ayının en aktif projesi ise Gnosis (GNO). Gnosis Ethereum üzerinde geliştirilen bir “tahmin marketi” olarak tanımlanabilir. Mayıs ayında yayınlanan Gnosis Safe Multisig masaüstü uygulaması sayesinde kullanıcılar işlemlerini websitesi yerine uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Ethereum üzerinde geliştirilmeye başlanan en eski projelerden olan Gnosis tokeni an itibariyle 23.64 $ seviyelerinden işlem görmekte.

İkinci sırada yine oldukça eski projelerden Status (SNT) bulunmakta. Ethereum üzerinde çalışan gizlilik özellikleri ile öne çıkan bir sohbet uygulaması olan Status, kullanıcıların sahbet uygulaması üzerinden birbirlerine mesaj atar gibi ETH göndermesine izin veriyor. Ek olarak web3 uygulamalarına da Status üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Status an itibariyle 0.027 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Üçüncü sırada altcoin yatırımcılarının gözdelerinden Chainlink (LINK) bulunuyor.

Geçtiğimiz ay Chainlink VRF’in duyurusunu yapan Chainlink, yeni çözümü ile birlikte rastgele fonksiyonları, doğrulanabilir rastgele araçlarla üretebilir hale gelmiş durumda.

VRF projesi blockchain üzerinde oluşturulan oyun, güvenlik ve ikinci katman protokollerine odaklanan akıllı sözleşmelerin geliştirilmesine ve hızlandırılmasına yardımcı olmakta.

grafik

LINK’in ardından ise Ethereum üzerinde gizlilik özelliği ile öne çıkan Keep Network (KEEP) karşımıza çıkıyor.

Yine benzer şekilde yüksek geliştirme oranlarına sahip olan proje, 15 Mayıs’ta Ethereum üzerinde tBTC’yi aktive etmişti.

Halka açık blockchain ağı üzerinde gizli data oluşturabilme özelliği ile dikkat çeken proje çalışmalarına hızla devam ediyor. Keep Network an itibariyle 0.45 $ seviyelerinden işlem görmekte.

7’inci sırada ise Matic (MATIC) bulunmakta. Birkaç gün önce kendi mainnetini yayınlayan proje altcoin yatırımcılarının ve traderların sevdiği bir proje olarak öne çıkıyor.

Mainnete geçiş yapan proje staking işlemlerinin de yakın zaman içerisinde başlatılacağını duyurmuş durumda. Mainnete geçiş ile ağ üzerinde geliştirilen aktif proje sayısının 50’nin üzerine çıktığını duyuran Matic, son dönemde ise 6 yeni projenin hayata geçtiğini açıklamış durumda.

grafik

Matic’in ardından ise MakerDao (MKR) gelmekte. Geçtiğimiz dönemde Ethereum fiyatının düşmesi ile bağlantılı olarak önemli sıkıntılar yaşayan MakerDao, yaptığı açık artırma ile gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde Coinbase’de listelenmeye başlayan Maker, kripto para teminatı ile stablecoin üreten ve topluluk tarafından yönetilen bir merkezsiz yönetişim sistemi.

Mayıs ayı içerisinde teminat olarak WBTC kabul etmeye başladığını duyuran Maker, stablecoin SAI’yi de sonlandırıp yolda Dai (DAI) ile devam edeceğini duyurmuştu.

Huobi BannerHuobi Banner

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler