BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

MetaMask Aylık 1 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!!

DeFi rüzgarı MetaMask kullanımını artırdı.

Yayın:

-

Patlayan DeFi pazarı, bir milyon aktif aylık kullanıcıya ulaşan MetaMask gibi kripto cüzdanlarının büyümesini ve popülerliğini hızlandırdı.

Ethereum merkezli kripto cüzdanı, DeFi verim çiftliği fırsatları kullanımı artırmaya devam ederken ayda bir milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bu MetaMask‘ın geçen yıla göre % 400’lük bir büyümeyi gerçekleştirdiğini gösteriyor.

MetaMask, kullanıcıların ETH satın almalarına, güvenle saklamalarına, DeFi protokollerine ve borsalarına göz atmalarına ve kolay ve güvenli bir şekilde ticaret yapmak için cüzdanlarını doğrudan bu sitelere bağlamalarına olanak tanıyan bir uygulamadır.

Uniswap, Maker, Aave, Curve ve Yearn gibi büyük DeFi platformlarının çoğu Ethereum tarafından desteklenmektedir. Bu platformlara, kullanıcıların likidite eklemesi, kaldırması veya büyüyen merkezi olmayan borsalar (DEX) dizisinde token takas edebilmesi için MetaMask gibi kripto cüzdanlarına erişmesi gerekiyor. Son dönemlerde DeFi pazarlarının likidite ve teminat açısından büyümesi, kullanıcılar arasında neredeyse parabolik bir artış gösteren MetaMask aracılığı ile gerçekleşti.

Büyüme ile ilgili olarak Metamask tarafından şu açıklama yapıldı:

“Son on iki ayda DAO’ların, Web3 oyunlarının benimsenmesindeki önemli büyüme ve DeFi ürün ve hizmetlerinin hızlı tüketici alımı, büyüme eğrimizi daha da hızlandırdı.”

Firma, bu 2020 eğrisinin, DeFi’nin benimsenmesindeki eğilimle paralellik gösterdiğini ve yeni kullanıcıların özellikle merkezi olmayan finans devrimine katılmak için MetaMask kullandığını gösteriyor dedi.

DeFi Rüzgarı Devam Ediyor

Şu an tüm DeFi pazarlarında kilitlenen toplam değer 11 milyar doların biraz altına düştü ancak büyüme eğrisi hala çok yükselişte.

Defi Platformunda Uniswap , TVL listelerinin başında % 4’lük bir kazançla 2,38 milyar $ ‘a ulaşarak pazar payını % 22’nin üzerine çıkardı. Aave, teminatının % 11’ini kaybederek dördüncü sıraya geriledi ve Curve Finance, 1.23 milyar dolarlık teminatla üçüncü sırayı aldı.

Firma son olarak DeFi devrimine katılmak için MetaMask kullanan meraklı, canlı ve tutkulu bir topluluğu destekledikleri için çok mutlu olduklarını iletti.

ConsenSys tarafından geliştirilen tarayıcı cüzdanı, Eylül ayı başlarında, olağanüstü büyümesine de atfedilen bir mobil versiyonunu piyasaya sürdü . Frima Blog yazısında, mobil platformu kullanan ilk dört ülkenin ABD, Hindistan, Nijerya ve Filipinler olduğunu açıkladı. 

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.