BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

Galaxy Digital, DeFi Yatırımcısı ParaFi Capital’e Yatırım Yaptı

Ünlü milyarder Mike Novogratz, DeFi piyasasına adım attı.

Yayın:

-

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve blockchain yatırımcısı olan ParaFi Capital, önde gelen finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital’den yatırım aldığını duyurdu. Bu stratejik yatırımla Galaxy Digital artık ParaFi Capital şirketinin hissedarı oldu.

Yapılan ortaklık sayesinde, şirketlerin her ikisi de, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne ortak yatırım yapmak ve piyasada yeni fırsatlar bulmak için birbirleriyle işbirliği yapacak.

Girişim şirketi ParaFi’ye göre, Galaxy Digital tarafından yapılan bu yatırım, merkezi olmayan finans endüstrisinin benimsenmesini artırmada ve aynı zamanda yeniliklerinin blockchain teknolojisi endüstrisinde benimsenmesini sağlamada yardımcı olacak.

ParaFi Capital’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Ben Forman, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Forman, ortaklığın önemine ışık tutarken, bu ortaklığın hem merkezi olmayan finans ekosistemi hem de ParaFi için önemli bir başarıya işaret ettiğini söyledi. Forman ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“DeFi bir dönüm noktasına yaklaşırken, Galaxy Digital ekibi ile yakın iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Galaxy Digital, kripto para birimi ve dijital varlıklara kurumsal ilgiyi kolaylaştırmanın yanı sıra hem fintech hem de geleneksel finans alanında önde gelen şirketlerle yakın çalışma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. 

Galaxy Digital’in İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Kurucusu Mike Novogratz, kripto para birimi ekosisteminin geliştirilmesinde kendileri ile işbirliği yapan ParaFi Capital’in merkezi olmayan finans uygulamaları ve protokollerine sürekli katılımı nedeniyle kendileri için mükemmel bir ortak olduğunu söyledi. 

ParaFi Capital ve Galaxy Digital  Hakkında

ParaFi Capital, blockchain ve merkezi olmayan finans piyasalarına odaklanan alternatif bir yatırım firmasıdır. Yoğun, uzun vadeli odaklanmış bir yatırım çerçevesi aracılığıyla fırsatları belirlemek için benzersiz bir çok disiplinli yaklaşım benimseyen bir şirkettir.

Galaxy Digital, dijital varlık, kripto para birimi ve blockchain teknolojisi sektöründe çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketidir. Ayrıca şirket blockchain yatırım tecrübesi sahibi ünlü milyarder Mike Novogratz tarafından yönetilmektedir. Halka açık Galaxy Digital şirketinin şu anda yönetilen varlıkları toplamı 400 milyon dolardan fazladır. Ayrıca Galaxy Digital ekibi, blockchain teknolojisini kapsayan kapsamlı deneyime sahiptir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Uniswap’ın İlk Yönetim Oylaması Başarısız Oldu!

Uniswap oylaması başarısızlıkla sonuçlandı.

Yayın:

-

yönetim

Merkezsiz borsa için ilk yönetim oylaması, %98’lik bir katılım oranına rağmen başarısızlık ile sonuçlandı.

Oylama, geçtiğimiz saatlerde 39,6 milyon kabul ve yaklaşık 700 bin red oyuyla sona erdi.

Uniswap Oylama Sonuçları: Uniswap

İronik bir şekilde, oylama, teklif sunmak ve kabul etmek için gereken token sayısını azaltmayı amaçlamaktaydı. Bu oylama teklifini, protokolde yüklü miktarda UNI tokeni bulunduran Dharma yaptı.

Şu anda, yönetim oylamaları yalnızca UNI’nin dolaşımdaki arzının en az %1’ine sahip olan kurumlar ve kişiler tarafından yapılabiliyor. Ayrıca yapılan tekliflerin kabul edilmesi için 40 milyon oyu geçmesi gerekiyor. Dharma’nın önerisi ise, tekliflerdeki gerekli sınırı 3 milyon UNI’ye, kabul edilmesi için gereken sınırı ise 30 milyon oya düşürmeyi önerdi.

Oylama sonuçları hakkında konuşan Dharma kurucu ortağı ve CEO’su Nadav Hollander, “bu denli katılım oranına ve kabul oranına rağmen sonuç benim için hayal kırıklığı oldu” dedi.

Bununla beraber, Dharma’nın önerisi DeFi alanındaki herkes tarafından onay görmedi. Eleştirmenler, Dharma ve blockchain simülasyon platformu Gauntlet’in yalnızca iki varlığı geçmesi halinde aralarında yeterli çoğunluğu bulmak için gereken token sayısına neredeyse sahip olacağına işaret etti. Dharma, şu anda tek bir adreste 15 milyon UNI’yi elinde tutuyor.

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

Andre Cronje’nin Başı Dertte! YFI Fork Geliyor!

Andre Cronje ve iş arkadaşlarının başı dertte!

Yayın:

-

andre

Eminence skandalı sebebi ile Andre Cronje, Kirby ve Banteg aleyhine bir dava açılacak! Bu açılan davanın finanse edilmesi için kitle fonlama programı başlatıldı.

Medium’da EMN tarafından yazılan bir blog gönderisinde, bu olaydan sorumlu olan insanları dava etmek için bir Ethereum adresi paylaşıldı.

Makalede, her bağışlanan rakamın tamamının davayı finanse etmek için kullanılacağı söylenmekte. Bağış kampanyası 30 gün sürecek ve 9 Kasım tarihinde son bulacak.

Bu bağış programının sonunda, bağış yakan herkese forklanmış YFI arzının %50 kadarını airdrop yapılacağı söyleniyor. Ayrıca arzın geri kalan %50’si EMN skandalındaki kurbanlara verilecek.

Neler Olmuştu?

Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje bir lansman yapmıştı.

Eminence Finance sözleşmeleri, Yearn.Finance tarafından dağıtıldı ve Cronje, likidite yükselirken sürekli Eminence hakkında tweet attı.

Yearn.Finance’in iletişim direktörü Kirby, sözleşmeleri teşvik ediyordu, hatta nasıl para basılacağı ve nasıl satın alınacağı hakkında talimatlar veriyordu.

Yearn.Finance geliştiricisi Banteg, sözleşmeler hacklenene kadar sözleşmeden gelen tokenları Uniswap’a satıyordu.

Bilgisayar korsanı, 15 milyon dolarlık likiditenin tamamını “flash loan” tekniği ile ele geçirdi. Hacker daha sonra bu paranın 8 milyon $’ını iade etti.

Saldırıdan sonra Cronje, ne Eminence’in sözleşmelerinin ne de ekosistemin nihai olmadığını ve projeyi en az üç hafta daha yayınlamayı planlamadığını söyledi.

Cronje’nin söylediklerine göre, EMN bir testti. Fakat bu durumda EMN’nin değerinin “0” olması gerekiyordu. Yine de Cronje, 15 milyon $’lık likiditeyi EMN’ye gelmesine göz yumdu.

Cronje, bu durum hakkında herhangi bir uyarı yapmadığı için suçlu görünüyor. Sonuçta bir test tokeni spekülatif ve manipülatif bir şekilde popülerleştirilmeye çalışılırsa, bütün ekip sahtekarlık ile suçlanır ve proje meşruiyetini kaybeder.

Bu durum en iyi ihtimalle, kötü giden bir viral reklamdı. En kötü ihtimalle ise bir dolandırıcılıktı.

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi haberleri

DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.