Muhabbit

ALTCOIN

Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Borsa, korumalı ZEC para çekme işlemlerinin ek bir finansal gizlilik katmanı sağladığını belirtti.

Clock
Paylaş
Gemini, “Korumalı” Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan New York merkezli kripto para borsası Gemini, ek bir finansal gizlilik katmanı için “korumalı” Zcash (ZEC) para çekme desteği eklediğini duyurdu.

Kullanıcıların işlemlerine ait verilerini gizlemelerine olanak tanıyan ZEC‘in korumalı para çekme işlemleri 29 Eylül’den itibaren kullanılmaya başlanacak.

Gemini, bu özelliği sunan ilk düzenlenmiş borsa olduğunu ve yeni seçeneğin Gemini‘nin finansal gizliliği güçlendirme ve bireyi kripto yoluyla güçlendirme misyonuyla uyumlu olduğunu söyledi.

ZEC adresleri iki türdendir : “t” ile başlayan “Şeffaf” ve “z” ile başlayan özel veya korumalı. T adresleriyle yapılan işlemler izlenebilirken, z adresli işlemlerin tümü sıfır bilgi ispatı adı verilen bir teknoloji kullanılarak şifrelenir ve izlenemez.

Gemini Zcash Transaction Types Blog 1024x399 - Gemini, "Korumalı" Zcash Para Çekme İşlemlerini Başlatıyor

Kaynak: Gemini

Gemini, korumalı bir adres kullanmanın kullanıcıların kimliklerini ve işlem boyutlarını korumalarına izin verdiğini söyledi. Borsa yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi:

“Korumalı bir para çekme işleminden yararlanmak istiyorsanız, ZEC’inizi bir z-adresine çekmeniz yeterlidir”

Konu ile ilgili olarak bir Gemini sözcüsü, borsanın bu özelliği düzenleyicilerle devam eden görüşmeler ve gizlilik sağlayan kripto paralar hakkında uzun süredir yapılan eğitimler ve görüşmeler sonrasında uygulamaya geçirildiğini dile getirdi.  

Gemini, korumalı ZEC adresleri aracılığıyla fon hareketlerini nasıl izleyeceği konusunda ise şu açıklamalarda bulundu:

“Borsamız, sistemimizden çıkan her para çekme işleminin kaydını tutmaktadır. Bu noktada akışlar için tam şeffaflığa sahip olsak da, fonlar korumalı havuza girdikten sonra artık şifreli hale gelir ve bu noktadan sonra müşterilerin para çekme işlemlerini izlemiyoruz.”

Gemini, borsanın korumalı ZEC para çekme işlemlerini uygulamaya koymak için herhangi bir özel düzenleyici onay alıp almadığını belirtmedi. 

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar