BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

Gemini Borsası Listelediği Yedi DeFi Tokeni’ni Duyurdu

Yapılan duyuru ile, Curve (CRV), Balancer (BAL), Synthetix Network (SNX), Ren Network (REN), Uniswap (UNI), Yearn.finance (YFI), ve Uma’nın (UMA) listelendiği duyuruldu.

Yayın:

-

New York merkezli kripto para borsası Gemini, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarından yedi yeni token listelediğini duyurdu. Gemini’nin 25 Eylül 2020 Cuma günü yaptığı resmi açıklamaya göre, Winklevoss kardeşlerin sahip olduğu dijital para borsası, bu yedi DeFi token için hem alım satım hem de gözetim desteğini açıkladı.

Resmi duyuruya göre, yeni listelenen yedi merkezi olmayan finans tokeninin Curve (CRV), Balancer (BAL), Synthetix Network (SNX), Ren Network (REN), Uniswap (UNI), Yearn.finance (YFI), ve Uma (UMA) oduğunu duyurdu. Bu tokenlar, Gemini borsası platformunda işlem yapmanın yanı sıra gözetim için de desteklenecekler.

Ayrıca, borsa, platformda halihazırda saklama için mevcut olan beş ek token için ticaret desteği ekledi. Bu beş jeton arasında Kyber Network (KNC), Decentraland (MANA), Storj (STORJ), 0x (ZRX), ve Maker (MKR) bulunmaktadır.

Bunun dışında kripto para borsası, tBTC, Keep Network (KEEP) ve Wrapped Bitcoin (wBTC) dahil olmak üzere üç dijital para birimi için saklama desteği eklediğini söyledi. Bu yeni eklemelerle, Gemini ticaret platformunda kripto para birimi değişimi için artık toplam 24 kripto para desteklenmektedir.

Gemini, kendi web sitesinde ve mobil uygulamasında alım satımın likidite arttıkça token bazında açılacağını belirtti. 

Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler, ademi merkeziyetçi finans endüstrisinin yatırımcılara büyük bir fırsat ve bağımsızlık sağladığını bildirdiler. Ayrıca, merkezi olmayan finansın potansiyeline inandıklarını söyleyen kardeşler şu açıklamada bulundular:

“DeFi’nin potansiyeline inanıyoruz ve dünya için bu bir sonraki büyüme ve finansal yenilik dalgasının başlamasına yardımcı olmak için buradayız. DeFi, herkes için daha fazla seçenek, bağımsızlık ve fırsat vaat ediyor. “

Daha fazla DeFi haberleri için DeFi Haberleri

Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Blockchain Yazılım Şirketi OpenZeppelin, Yeni Geliştirici Paketi “Defender”i Duyurdu

Defender, akıllı sözleşmelerin dağıtılması ve yönetilmesini basitleştirecek.

Yayın:

-

Ethereum “ERC-20” sözleşmesinin en çok kullanılan uygulamalarından birini geliştirmesiyle bilinen blockchain yazılım şirketi OpenZeppelin, 27 Ekim tarihinde “Defender” adlı bir geliştirici paketinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Araç, Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların çalıştırılmasıyla ilişkili birçok geliştirme işleminin otomatikleştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca bu aracın geliştiricilerin değişiklikleri takip etmesine yardımcı olabilecek mevcut akıllı sözleşmeler için yükseltmeleri ve yönetici işlemlerini yönetmek için basit bir kontrol paneli sağlayacağı bildirildi.

Yeni geliştirici paketinin diğer birçok özelliği olduğu bildirildi. Bunlar arasında web tabanlı arka uçlarla entegrasyonları basitleştiren bir işlem aktarıcı, günlük kaydı veya oracle güncellemeleri gibi otomatik görevler ve geliştirme alanındaki en iyi uygulamaların genel bir bilgi tabanı bulunduğu açıklandı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Normalde bu özelliklerin her ekip tarafından bağımsız olarak geliştirilmesi gerekir. Ancak bu durumda da gerçek akıllı sözleşme uygulamasına daha fazla zamanı ve çabayı  harcanmasına neden olur.”

OpenZeppelin’in baş teknoloji sorumlusu Jonathan Alexander, yaptığı açıklamada, bu paketin merkezi olmayan finansta saldırıları azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Alexander ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Bu yıl DeFi’de gördüğümüz YAM, Uniswap, dForce ve Hegic gibi birçok istismar, dikkatli bir güvenlik sürecini takip ederek önlenebilirdi. Ancak ekipler kendilerini güvenlik konusunda tam olarak bilgilendiren kapsamlı bir sistemden yoksun kaldılar.”

Alexander ayrıca, en iyi uygulamalara erişim kolaylığının ötesinde, hızlı bir müdahale aracının bZx ve Opyn hack’lerine benzer durumlarda kullanıcı fonlarının kaybını azaltabileceğini açıkladı.

Şirket açıklamasında, ekibin kendi altyapılarını ve araçlarını oluşturmaya çalışmak için aylarca zaman harcayan geliştiricilerle yaptığı görüşmelerin ardından aracı oluşturmaya karar verdiğini söyledi. Ayrıca şu açıklama yapıldı:

“OpenZeppelin Defender, Ethereum için ilk SecOps (güvenlik işlemleri) platformudur ve bu nedenle ekosistemde eksik olan önemli bir eklentidir.”

Son olarak, Defender’i, testnet‘te kullanmanın ücretsiz olacağı ancak üretim kullanımı için ücretli bir abonelik gerektiği açıklandı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

CertiK Vakfı Güvenli Blockchain Altyapısı Oluşturmak İçin CertiK Chain’i Duyurdu

Güvenlik şirketi, DeFi için güvenli bir blok zinciri oluşturmak istiyor.

Yayın:

-

Blockchain sektöründe faaliyet gösteren bir yazılım güvenlik şirketi olan CertiK, kendi özel blok zinciri olan CertiK Chain’in ana ağ sürümünü duyurdu.

Yeni blok zinciri, güvenliğe yoğun bir şekilde odaklanıyor ve akıllı sözleşmeleri analiz etmede önceki statik sürecini gerçek zamanlı bir koruma sistemine dönüştürüyor.

CertiK CEO’su Profesör Ronghui Gu konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Zincir dışı güvenlik analizine, statik güvenlik denetim raporlarına ve gereksiz zaman ve para kaybına güvenme günleri geride kaldı. CertiK Chain, blockchain güvenlik protokollerinde yeni bir endüstri standardı oluşturuyor.”

Şirketin blok zinciri, DeepSEA adı verilen özel bir programlama diline sahiptir. Bu dil, bir kodun yapması gerekeni yapıp yapmadığını resmi olarak doğrulamasını yapmak için tasarlanmıştır. Şirket bu sistemin büyük ölçüde otomatikleştirilmiş bir süreç olduğunu söyledi.

Blok zinciri ayrıca, diğer blok zincirlerindeki akıllı sözleşmelerin gerçek zamanlı analizini sağlayan Güvenlik Oracles kavramı aracılığıyla birlikte çalışabilirlik odağı taşımaktadır. Şirket, bu özelliğin diğer blok zincirlerindeki akıllı sözleşmeler tarafından akranlarının güvenliğini değerlendirmek için kullanılabileceğini söylüyor. Oracle, hedef akıllı sözleşmenin güvenli olmadığını düşünürse, geliştiriciler onunla anında etkileşim kurmaktan kaçınmayı seçebilecekler.

Oracle’lar, bir müşteri ve operatör sistemi aracılığıyla çalışacaktır. Belirli bir sözleşmenin güvenlik seviyesini anlamak isteyen son kullanıcılar veya geliştiriciler, blok zincirinin CTK tokenleri ile finanse edilen bir talepte bulunacaklardır. Oracle’ların arkasındaki operatörler daha sonra analizi yapacak ve sonuçları zincir üzerinde yayınlayacak.

Son olarak şirket, bilgisayar korsanlarından kaynaklanan herhangi bir fon kaybını karşılamak için ise “CertiKShield” adlı bir sigorta mekanizması düzenlediklerini bildirdiler.

Ağın ana lansmanı, Mart 2020’de piyasaya sürülen bir test ağından sonra gerçekleşti. Şirket Şubat ayının başlarında, proje DeepSEA dilinin bir demosunu yayınlamıştı. CertiK, yakın zamanda Binance Smart Chain ve bu platform üzerinde inşa edilen projeleri denetlemek için bir ortak olarak seçildi ve bu alandaki en aktif güvenlik denetçileri arasında yer alıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberleri İçin: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.