Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64305.67
-0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.39
-4.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Milyarder İş Adamı, NFT Sektörünü Geliştirmeye Niyetli!

Mark Cuban’ın desteklediği veri analitik platformu CryptoSlam, yeni yatırımlar aldı.

Clock
Paylaş
Milyarder İş Adamı, NFT Sektörünü Geliştirmeye Niyetli!

NFT sektörü her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Farklı konseptlerde çıkan yeni NFT platformları sektörün farklılaşmasında etkili oluyor.

Bu kapsamda gelişmekte olan NFT endüstrisine odaklanan bir veri ve analitik platformu olan CryptoSlam, ünlü milyarder Mark Cuban’ın da desteğini alarak yeni yatırımlar topladı. Animoca Brands gibi büyük destekçilerin de katıldığı yatırım turuna dev isimler dahil oldu.

728×90 muhabbit - Milyarder İş Adamı, NFT Sektörünü Geliştirmeye Niyetli!300x250 muhabbit - Milyarder İş Adamı, NFT Sektörünü Geliştirmeye Niyetli!

Hatırlanacağı üzere Nisan 2021’de, milyarder Mark Cuban, girişim şirketi Radical Investments aracılığıyla CryptoSlam’e yatırım yaptığını duyurmuştu. CryptoSlam, dijital koleksiyoncu Randy Wasinger’in Major League Baseball Champions koleksiyonluk ürünlerini takip etmek için kurulan bir girişim olarak biliniyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Hem bir kripto hayranı hem de bir basketbol takımının sahibi olan Mark Cuban, diğer girişimciler gibi NFT alanını gözüne kestirmiş durumda. Cuban bir yayında NFT ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere verdi:

“CryptoSlam’in NFT ile ilgili her şey hakkında fiili bilgi ve fiyatlandırma kaynağı olmayı başarmasından dolayı heyecanlıyım.”

Bununla birlikte CryptoSlam, Cuban’ın NFT dünyasına yaptığı ilk yatırım değil. Mart ayının sonunda, NFT pazarı SuperRare için 9 milyon $’lık yatırım turuna katılan Cuban, ayrıca Nifty platformunu da desteklediğini açıkladı.

Analitik kaynağı DappRadar tarafından yakın zaman önce yapılan bir araştırmaya göre NFT endüstrisi 2021 yılı boyunca önemli ölçüde büyüdü ve 22 milyar dolardan fazla ticaret hacmi üretti. Bu alanda önde gelen pazar yeri OpenSea, aralık ayında 3.25 milyar dolar ticaret hacmi elde etti. Bunun yanında Dune Analytics’ten alınan verilere göre OpenSea, ocak ayında beş günden daha kısa bir sürede 1 milyar dolarlık sınırı çoktan geçmiş durumda.

Bu veriler de gösteriyor ki NFT sektörü gelişmeye ve büyümeye devam edecek. Piyasaya yeni oyuncuların girmesi ile birlikte de NFT kelimesi gündemdeki yerini korumaya devam edecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar