Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56758.14
0.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3235.13
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.23
-1.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.2
-0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Morgan Stanley;” Regülasyon Eksikliğinden Dolayı, Kurumsal Bankalar Dijital Varlık Devrimini Kaçırdı!”

Önde gelen yatırım bankalarından Morgan Stanley’in hazırlamış olduğu raporda çarpıcı açıklamalar yer aldı.

Clock
Paylaş
Morgan Stanley;” Regülasyon Eksikliğinden Dolayı, Kurumsal Bankalar Dijital Varlık Devrimini Kaçırdı!”

Kripto para sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok sektör bu alanda yatırımlar yapmaya başladı. Kurumsal firmaların yanı sıra yatırım bankaları da bu alanda hamlede bulunan sektörlerin içerisinde yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley’in hazırlamış olduğu raporda ise konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yer aldı.

Binance BannerBinance Banner

Morgan Stanley’in hazırlamış olduğu raporda, kurumsal bankacılık kurumlarının “dijital varlık devrimine” yetişememesi sonucunda geçen sene 4-5 milyar dolarlık kazanç elde etmeyi kaçırdıklarının altı çizildi. Banka uzmanları ise bu gelir seviyesinin önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde 16 milyar dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

Raporda Regülasyon Eksikliğine İlişkin İfadeler Yer Aldı!

Bitcoin
Morgan Stanley

Raporda dikkat çeken konuların başında ise regülasyon eksikliği oldu. Raporda kurumsal müşterilere hizmet veren bankaların önündeki en büyük engelin, regülasyon eksikliği olduğunun altı çizilirken daha fazla regülasyon olmasının katılımcı sayısını artıracağını, bu durumun da bankalara fayda sağlayacağını vurgulandı.

Regülasyonların yeterli olmamasından dolayı kurumsal bankaların bu alanlarda yatırım yapmaktan çekindiğini vurgulayan raporda, kurumsal müşterilere hizmet veren bankacılık şirketlerinin önemli avantajlarının olduğu da belirtildi. Bu avantajlar ise şu şekilde ifade edildi:

“Regüle edilmiş ortamlarda çalışma tecrübesi edinmeleri, ciddi getiri sağlayabilecek iş modellerine sahip olmaları ve kurumsal müşteriler için güvenilir olma statüsü bu tarz bankaların en büyük avantajları arasında yer alıyor.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar