Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61280
-2.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3391.9
0.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.22
3.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.5
1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!

Düzenleyicilerin kurallarına rağmen Nijerya, Bitcoin için küresel arama ilgisi açısından hâlâ ilk sıralarda yer alıyor.

Clock
Paylaş
Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!

Nijeryalı düzenleyiciler, ülkenin daha önce yayımladığı kripto para birimleri yasaklarına karşı tutumunun değişmesinden sonra, dijital varlıklar hakkında 54 sayfalık yeni bir düzenleme yayımladı.

728×90 muhabbit - Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!300x250 muhabbit - Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!

Hatırlanacağı üzere bu yılın şubat ayında, Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN) ülkedeki düzenlenmiş finansal kurumlara kripto para birimiyle ilgili faaliyetlerle bağlantılı hesapları “derhal” kapatmalarını söyleyen bir bildiri yayımlamıştı.

sec nijerya 456x600 - Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!

Kısıtlamalara Rağmen İlgi Artıyor

Ülkedeki dijital varlıklar ile yapılan işlemleri kontrol altına almak isteyen Merkez Bankası bazı adımlar atmıştı. Ancak, Nijerya’nın genç ve teknoloji meraklısı nüfusu, Merkez Bankası’nın bu yasağını dolaylı yönden geçerek kripto para işlemlerini devam ettirdi. Yatırımcılar bunu genellikle kripto para borsaları tarafından sunulan eşler arası ticareti kullanarak gerçekleştirdi.

En son verilere göre, Nijerya’nın eşler arası Bitcoin ticaret hacimleri yaklaşık 38 milyon dolara yükseldi. Bu artış, Nijerya’daki P2P işlem hacimlerinin ikinci defa 35 milyon doları aştığı anlamına geliyor.

CBN, daha katı yönetim politikalarının bazılarını tersine çeviriyor olsa da, önceki bankacılık yasalarının neden olduğu kıtlık, daha fazla Nijeryalıyı alternatif para birimlerine itmiş gibi görünüyor. Son zamanlarda bu durumun, yani, Bitcoin’in benimsenmesinin, artan enflasyon ve ulusal fiat para birimine olan güvenin azaldığı ülkelerde yükselme eğiliminde olduğu görülmektedir.

Google Trends’den alınan verilere göre de Nijerya, Bitcoin için küresel arama ilgisi açısından hâlâ ilk sıralarda yer alıyor.

nijerya istatistik - Nijeryalı Düzenleyicilerden, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Hamle Geldi!

Şimdi ise Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), web sitesinde yayımladığı bir belgede, “İhraç, Teklif Platformları ve Dijital Varlıkların Muhafazasına İlişkin Yeni Kurallar” adı altında yeni kurallar yayımladı.

54 sayfalık belge, dijital varlıkların çıkarılmasına ilişkin kuralları ve bazı kayıt gerekliliklerini ortaya koyuyor. Belgede ayrıca dijital varlıklar, “SEC tarafından düzenlenen menkul kıymetler” olarak sınıflandırıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar