Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66287.52
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.1
0.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.57
-1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.6
2.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ocak Ayında Aktif Bitcoin Adresleri Rekor Kırdı!

Aktif adres sayıları artıyor!

Clock
Paylaş
Ocak Ayında Aktif Bitcoin Adresleri Rekor Kırdı!

Ocak ayı, 22.3 milyondan fazla farklı adresin aktif olarak BTC gönderip almasıyla beraber Bitcoin için rekor bir ay oldu.

Dönüm noktası, bir veri analiz firması olan Glassnode tarafından fark edildi. Glassnode’un konu hakkında attığı Tweet’in içeriği ise, Ocak ayının Bitcoin tarihindeki en yüksek farklı aktif adres sayısını görmesi oldu.

728×90 muhabbit - Ocak Ayında Aktif Bitcoin Adresleri Rekor Kırdı!300x250 muhabbit - Ocak Ayında Aktif Bitcoin Adresleri Rekor Kırdı!

Ocak ayında yaşanan bu artış, Aralık 2017’deki 21 milyondan fazla aktif adresin rekorunu geride bıraktı. Bu arada 2017’den bu yana, Bitcoin alım satımı yapan adreslerin sayısı ayda 10 milyonun altına hiç düşmedi.

Farklı aktif cüzdanlardaki artışa rağmen Glassnode, Ocak ayının başlarında Bitcoin’in yeni zirvelere yükselmesi ile beraber ağdaki “aktif varlıkların” sayısının önemli ölçüde azaldığını da belirtti.

Bitcoin’in ticaret hacmi geçen ay rekor seviyelere yükselmişti, çünkü Bitcoin üç haftalık agresif bir hareketle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $’a ulaşmak için hareketini yapmıştı.

bitcoin adres 1200x495 - Ocak Ayında Aktif Bitcoin Adresleri Rekor Kırdı!
Aralık Ayından İtibaren BTC/USD Grafiği. Kaynak:TradingView

2 Şubat tarihinde ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Ocak 2021’de 2019 yılının tamamından daha fazla işlem hacmi gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu arada geçtiğimiz ay Kraken’de 56 milyar $ değerinde varlık el değiştirmiş.

Ocak ayında birçok kripto para borsası da kesintilerden nasibini aldı. Kraken ve Coinbase, artan trafik ve hacim dolayısıyla, gelecekteki kesintileri engellemeyi amaçlayan önlemlerini aldığını açıkladı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar