Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63441.79
1.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3050.04
5.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.22
13.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.1
3.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Oddz Finance, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Muhabbit Telegram kanalındaki etkinliğimizde, bir türev işlemler platformu olan Oddz Finance hakkında merak edilenleri sizler için sorduk.

Clock
Paylaş
Oddz Finance, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Oddz Finance AMA etkinliğimiz bugün (17.03.2022) Muhabbit Telegram kanalında gerçekleşti. Bir türev işlemler platformu olan Oddz Finance CBDO’su Sushma Chikkanna konuğumuz oldu.

Etkinliğimiz iki turdan oluştu. İlk turda, Muhabbit ekibi olarak Sushma Chikkanna’ya 5 adet soru yönelttik ve cevaplarını aldık. İkinci turda ise Muhabbit Telegram grubu üyelerinden gelen sorulardan 5 tanesi Sushma Chikkanna tarafından cevaplandı. Cevaplanan 5 sorunun sahibi, etkinlik ödülü olan 200 dolar değerindeki ODDZ tokenı kendi aralarında paylaşacaklar.

728×90 muhabbit - Oddz Finance, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - Oddz Finance, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Yöneltilen sorular ve Sushma Chikkanna’dan gelen yanıtlar haberimizde sizlerle.

İlginizi çekebilir: Oddz Finance Nedir? Nasıl Kullanılır?

İlk Tur: Muhabbit’ten Gelen Sorular

Opsiyonlu işlemler birçok insanın anlamadığı bir konu. Opsiyonlu işlemlerin daha anlaşılabilir olması, adaptasyonu ve kullanımı için Oddz Finance ne gibi yardımcı özellikler sunuyor?

Opsiyonlu işlemlerin anlaşılmaması konusunda size kesinlikle katılıyorum. Oddz Finance bunun için opsiyonları kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu alandaki yeni kullanıcılara “Easy Options” (Kolay Opsiyonlar) özelliğimiz ile hizmet veriyoruz. Sektörde bilgisi olan kullanıcılar için ise “Customise Options” (Özelleştirilmiş Opsiyonlar) özelliğimiz bulunuyor. Ayrıca Oddz Academy (Oddz Akademi) sayfamızda herkesin anlayabilmesi için her şeyi detaylıca anlattık. Soruları olan kullanıcılar için ise 7 gün 24 saat devamlı çevrim içiyiz.

Kripto para sektöründe olmayan kullanıcılar, projenin benimsenmesi için önemli. Kripto para kullanıcısı olmayan yatırımcıları projenize çekmeyi nasıl planlıyorsunuz? Önümüzdeki zamanlarda bu konularla ilgili yeni bir partnerliğiniz olacak mı?

Kripto para kullanmayan insanları da bu konuda eğitmeye odaklıyız. Bu amaçla “do you know series” (bunu biliyor musunuz serisi) gibi topluluk programlarımız var. Bu şekilde topluluğumuzu her konuda bilgilendiriyor ve güncellemelerden haberdar ediyoruz. Ayrıca kripto para sektöründe olsun olmasın herkes için Oddz Academy (Oddz Akademi) sayfamız bulunuyor.

Oddz Finance’i diğer protokollerden ayıran en önemli özellikler nelerdir?

Daha önce hiçbir ekipte olmayan olağanüstü özelliklerle geldik. Herkese protokolümüzü keşfetmesini öneriyorum.

Platformumuzda “Options V2” (Opsiyonlar Volume 2) adını verdiğimiz bir kısım var.

Option Strategies (Opsiyon Stratejileri)
Secondary Market (İkincil Market)
Deviation-based Pools (Sapmaya Dayalı Havuzlar)
Auto-exercise features (Oto-İşlem Özellikleri)
Dynamic APY as a boost for stakers (Yıllık Getiri Oranlarını Artırıcı Dinamik APY)

Oddz opsiyon stratejileri, en anlamlı trade’leri belirlemek için kullanılan bir özellik. En iyi işleyen stratejilere likidite sağlamak önemli getiriler elde edilmesine sebep oluyor. Kullanıcılar hazır stratejiler yerine kendilerine özel stratejiler de belirleyebilir ve gelir elde edebilirler.

İlginizi çekebilir: Oddz Finance Opsiyonlar Oto-İşlem Nedir?

Şu anda hâlihazırda bir ödül programınız bulunuyor mu?

Evet var. Şu anda Oddz tokenın 1. yılına özel bir etkinlik düzenliyoruz. Oddz Super Supportive Hand (Oddz Süper Destekçileri) etkinliğimizi duyurmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Bu etkinliğe katılan herkes “Oddz Süper Destekçisi” unvanına ulaşacak ve ailemizin uzun dönemli bir üyesi olacak. Etkinlik için 4 bin dolarlık bir ödül tanımladık. Detaylarına buradan bakabilirsiniz.

Oddz protokolü, kullanıcılara en yeni finansal özellikler ile on-chain opsiyon trade fırsatları sunarken bunu güzel bir arayüz ve oyunlaştırılmış bir platform ile yapıyor. Oyunlaştırma hakkında bize biraz daha bilgi verebilir misiniz? Oyunlaştırma kullanıcılara ne gibi faydalar sağlıyor?

Biz machine learning (makina öğrenmesi) kullanıyoruz ve kullanıcılarımıza o günkü market koşulları, zaman koşulları ve kullanıcının geçmiş bilgilerine göre kolay opsiyonlar sunuyoruz. Bu özellik ile kullanıcıların opsiyonlu işlemlerde önemli bir deneyimleri olmasına gerek kalmıyor. Tecrübeli kullanıcılarımız için ise, özelleştirilmiş opsiyon seçeneklerimiz var. Kullanıcılar özelleştirilmiş opsiyonlar seçeneği ile birçok etkeni değiştirerek kendi istedikleri opsiyonların alımını yapabiliyorlar.

Opsiyonlu işlemlere öncelikle para harcamak istemeyen kullanıcılarımız için, bir “virtual trade section” (sanal trade bölümü) açacağız. Ayrıca “Social Trading” (Sosyal Trade) bölümümüzde kullanıcılar, diğer kullanıcıların yaptığı işlemleri takip edebiliyorlar. Onların ne gibi stratejiler belirlediklerini inceleyebiliyorlar.

Oyunlaştırmanın arkasındaki amaç, yüksek bir benimsenme oranına erişmek ve opsiyonlu işlemleri anlaşılabilir, kolaylıkla ulaşılabilir yapmak. AVAX mainnet’i ile birlikte opsiyonlar v2 özelliklerimiz de devreye alındı. Bu özelliklerin içinde “strategy” (strateji) ve “secondary market” (ikincil market) gibi yenilikler bulunuyor.

oddz opsiyon - Oddz Finance, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

İkinci Tur: Katılımcı Soruları

Güvenlikten konu açıldığında, hiçbir projenin akıllı kontratlarının güvenliğini garanti edemediğini biliyoruz. Ancak denetimler güvenlik için önemli bir rol taşıyor. Projenizin güvenliği ne düzeyde? Üçüncü bir partiden hizmet alıp denetim gerçekleştirdiniz mi?

Hacklenme ihtimali Oddz Finance için neredeyse imkansız. Akıllı kontratlarımız için birden çok denetim gerçekleştirildi.

Denetim bilgilerimiz şu şekilde:

Firma: Peckshield
Denetim Tipi: Token Denetimi

Firma: Peckshield
Denetim Tipi: Akıllı Kontrat Denetimi

Firma: Bay Front Law
Denetim Tipi: Resmi Öneriler

Firma: Slowmist
Denetim Tipi: Akıllı Kontrat Denetimi

Denetimlere ait sonuç raporlarına Oddz Finance web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Projenizde sizler ve kullanıcılar için nasıl bir gelir modeli bulunuyor? Ayrıca projenizde ödül mekanizmaları ya da stake programları var mı?

Hesaplarımıza ve testlerimize göre, alınan işlem ücretleri gas fee’ler için yeterli oluyor ve fazla geliyor. Bu toplanan işlem ücretlerini farklı amaçlarla değerlendireceğiz. Likidite sağlayıcılarımıza stake ödülleri gibi şekillerde topladığımız varlıkları kullanıcılarımıza dağıtacağız. Bu ve bunun gibi birçok ödül etkinliğimiz de olacak.

Projenizi diğer projelerden ayıran kilit özellikler nelerdir? Kendinize güvendiğiniz rekabetçi avantajlarınız var mı ve bunları nasıl kullanıyorsunuz?

Evet birçok rakibimiz bulunuyor. Ancak Oddz Finance bunların arasında opsiyonlar için eşsiz bir likidite havuzu sağlayan tek platform. Diğer projelerde kullanıcılar, yatırdıkları tokenların Call (Alım) veya Put (Satım) opsiyonları için olup olmadıklarına karar veremiyorlar. Ayrıca kullanıcılar havuzların süreleri hakkında da bir bilgiye sahip değiller. 1 gün mü olacak, 1 hafta mı, 1 ay mı belli değil. Bu bilgi eksiklikleri, likidite sağlayıcılarına belirli sınırlamalar olarak geri dönüyor. Biz bu problemleri likidite havuzu konseptimiz ile çözüyoruz.

Basit olarak bizim likidite havuzlarımız, diğer platformların havuzlarına göre çok daha farklı ve işlevsel.

Opsiyon ticaret platformlarının kötü bir ünü var. Şeffaflık ve broker’lık konusunda manipülasyonlar yaşanıyor. Oddz Finance bu konuda nasıl bir şeffaflık sağlıyor ve opsiyon işlemlerini güvenilir hale getiriyor?

Oddz’un DeFi alanında bir “Robinhood” olmasını istiyoruz. Merkeziyetsiz bir yapı ve şeffaflık ile finansın geleceğinde sembolik bir rol alacağız. Ana hedefimiz, kitleleri etkileyen açık finansman yapısının kolaylığına kullanıcılarımızı eriştirmek ve onlara iyi bir deneyim sunmak. Ayrıca Oddz için daha fazla benimsenme ve topluluğu büyütme hedeflerimiz var. Farklı dillerde kullanım için düşüncelerimiz var, son zamanlarda bununla ilgili bir anket yaptık.

Adres Başına Sağlanan Alokasyon = (OTM Premium + Sermaye Fazlası – İşleme Alınan) x (Adrese Göre Sağlanan Toplam Likidite/Toplam Likidite)

OTM Premium: Gün için toplanan “Out of Money” premium miktarı,
Sermaye Fazlası: Erken (<14 gün) LP çekenler tarafından kaybedilen miktar,
İşleme Alınan: Günlük işleme alınan opsiyonlu miktarı.

İlginizi çekebilir: Oddz, Avalanche Mainnet’ini Başlattı. 100 Bin Dolar Değerinde Ödül Dağıtılıyor!

Uzun dönemli hedeflerden bahsedilirken şu unutulmamalı: Uzun dönem birçok kısa dönemin birleşiminden oluşuyor. Sağlıklı bir gelişim için adım adım, bize kısa dönemli hedeflerinizden bahseder misiniz? 2022 yılı Oddz Finance için güzel bir yıl olacak mı?

Yola opsiyonlu işlemler ticaretini aktive ederek başladık ve birçok zincir üzerinde geliştirdik. Biz çok zincirli bir protokol olmak istiyoruz. Polygon, BNB Chain ve Avalanche’ta testnet yaptık. Şu an Avalanche’ta mainnet’imizi de yapıyoruz. Oddz geliştirildiğinden beridir iyileşerek devam ediyor. Sabit bir ilerleme ile yola devam ediyoruz, ürün geliştirmeye devam ediyoruz. Platformumuzda önemli özellikler var. Şu anda vadeli işlemler ve futures çalışmalarımız devam ediyor. Yol haritamıza resmi web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Oddz Finance Türkiye Telegram: https://t.me/oddz_finance_tr

Daha Fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar