Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66797.77
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3553.28
-1.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.12
-2.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.2
0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Önde Gelen Şirketler PayID Çatısı Altında Bir Araya Geliyor!

Blockchain ve kripto para sektörünün öncü şirketlerinin de katılımıyla büyük süke yaratan PayID’ye BitGo, BitPay, Bitrue Bitstamp, Blockchain.com, Brave, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Liquid ve Ripple da katıldıklarını açıklamış durumda.

Clock
Paylaş
Önde Gelen Şirketler PayID Çatısı Altında Bir Araya Geliyor!

Ripple, Brave, Huobi ve Cryptocom gibi önde gelen blockchain şirketlerinin de aralarında bulunduğu 40’tan fazla şirket Open Payments Coalition altında bir araya gelerek evrensel ödeme sistemi PayID’ye katılıyor.

100 Milyon’dan fazla kullanıcıya ulaşacak olan ödeme sistemi kullanıcıların dünya üzerindeki herhangi bir yere gerçek zamanlı para gönderebilmesini sağlayacak.

728×90 muhabbit - Önde Gelen Şirketler PayID Çatısı Altında Bir Araya Geliyor!300x250 muhabbit - Önde Gelen Şirketler PayID Çatısı Altında Bir Araya Geliyor!

Kulanıcılar ödeme alabilmek için e-posta adreslerini ya da telefon numaralarını sisteme entegre edip banka hesaplarını bağlamaları ile birlikte, karmaşık banka hesap numaraları, Swift işlemi için gerekli ID’ler ve uluslararası kodlar ile uğraşmadan banka hesapları aracılığı ile para alıp gönderebilmekte.

Blockchain ve kripto para sektörünün öncü şirketlerinin de katılımıyla büyük süke yaratan PayID’ye BitGo, BitPay, Bitrue Bitstamp, Blockchain.com, Brave, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Liquid ve Ripple da katıldıklarını açıklamış durumda.

Konu ile ilgili olarak Ripple’dan Ethan Beard PayID’nin dünya çapındaki ödemeleri basit ve hızlı hale getireceğini belirtti.

https://twitter.com/Ripple/status/1273605020957782016

Para göndermek bir e-posta ya da mesaj göndermek kadar basit olursa, gönderimler de çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilir. PayID bunu sağlıyor.

Liquid Group CEO’su Mike Kayamori ise kripto paraların bu konuda anahtar olacağını belirtmekte.

Ödeme sistemlerinin itibari ve kripto para birimleri arasında sorunsuz çalışabilir olması ve dünyanın herhangi bir yerine kolayca gönderilebilmesi önceliğimiz.

Avusturalya’da Kullanılıyor

PayID hali hazırda Avusturalya’da yaygın olarak kullanılmakta. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde adım adım yayılan PayID şu sıralar neredeyse Avusturalya’daki herkes tarafından biliniyor. Çözüm sayesinde ülkede bulunan bankalar ve kripto para borsaları kesintisiz bir şekilde 7 gün 24 saat gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirebiliyor.

Avusturalya merkezli BTC Markets CEO’su Caroline Bowler da, küresel PayID sistemini dünya çapında bir kitleye ödeme kolaylığı sunacak bir altyapının önemli bir adımı olarak tanımlamakta.

Kripto para birimleri ve itibari para birimleri arasında sorunsuz çalışan bir ödeme altyapısı olan PayID hakkında ne düşünüyorsunuz? Kripto paraların, borsaların ve bankaların bir arada çalışabileceği bir ödeme sistemi hakkındaki yorumunuz nedir? Lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar