BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ortaklık Yaradı! Yüzde 75 Oranındaki Artış Yüzleri Güldürdü!

Yayın:

-

Ortaklık Yaradı! Yüzde 75 Oranındaki Artış Yüzleri Güldürdü!

Kripto para dünyasının tanınmış seyahat şirketi Travala.com, çevrim içi seyahat acentesi Expedia sonrası rezervasyonlarını %75 arttırdı.

Kripto para ile tatil yapma şansını kazandıran seyahat şirketi Travala.com, yaklaşık 2 hafta önce çevrim içi seyahat acentesi Expedia ile masaya oturmuştu. Bu partnerlik anlaşmasıyla Expedia’nın 250 ülkede 2 milyondan fazla seçeneğine ulaşma şansı yakalayan Travala.com, rezervasyonlarında %75 oranında artış görüldüğünü açıkladı.

Travala.com’un CEO’su Juan Otero’nun açıklamasına göre rezervasyonların ödemelerinin büyük bir kısmı kripto para ile ödendi. Rezervasyonlarda ödeme seçeneği olarak kendi token’ı AVA’yı da sağlayan Travala.com’un CEO’su kripto para ile olan ödemelerden bahsetti.

“Kripto paralar ile ödenen rezervasyonların sayısında ciddi bir artış görüyoruz. Bitcoin’den sonra en çok kullanılan ödeme yöntemi AVA oluyor. Haziran ayında toplam rezervasyonların %59’u kripto para ile ödenirken, Temmuz ayının başında gerçekleşen Expedia ortaklığı ile bu yüzde, 70’e ulaştı.”

Ayrıca Expedia ile yapılan partnerlik anlaşmasının avantajlarından da söz etti. Partnerlik anlaşmasından sonra Travala.com’un büyüme hızında önemli bir artış olduğunu dile getiren Otero,

“Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi tabii ki gelişmemizi ve vaziyeti kurtarmamızı etkiledi lakin Expedia ile olan partnerliğimizden beri büyüme hızımızda yaşadığımız artış göz ardı edilemez. Expedia gibi alanında öncü şirketler ile partnerlik anlaşmaları yaptıkça platformumuz daha rekabetçi bir konuma geliyor.”

Otero’nun açıklaması başka öncü şirketler ile de partnerlik anlaşmaları yapacaklarının yeşil ışığı oldu. Ardından alanında öncü, büyük şirketlerle hâli hazırda görüşmeler içerisinde olduklarını da dile getirdi.

travala.com

En Kârlı Anlaşma!

2020 yılının başlamasıyla Corona virüsünün tüm dünyaya yayılması ve pandemi hâlini alması çoğu sektörü etkilemişti. Eğlence sektörü ve tabii ki tatil sektörü de buna dahil. Tatil rezervasyonlarını kış aylarından yapan birçok insan geri çekmenin veyahut ertelemenin yolunu aramıştı. Özellikle şubat, mart aylarında yeni rezervasyonların olmaması da Travala.com gibi seyahat üzerine kurulu şirketleri derinden etkilemişti.

Ancak Corona virüsüne yenilmeyerek dimdik ayakta durmaya çalışan Travala.com, farklı yollar ve partnerlikler denemişti. Kendi token’ı AVA’yı CoinGate üzerindeki alışverişlerde kullanılması için masaya oturması bu yollardan sadece biriydi.

Ancak belki de yaptığı en iyi anlaşmalardan biri Temmuz ayının başında çevrim içi seyahat acentesi Expedia ile yaptığı partnerlik anlaşmasıydı. Öyle ki Travala.com’u uçurumun kenarından düşmeden yakalayan bu hamle, şirketin büyüme hızını da arttırdı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Neo Kurucusuna Göre DeFi Popülaritesi Yeni Başladı!

Da Hongfei, DeFi’nin giderek daha çok benimseneceğini düşünüyor.

Yayın:

-

Neo

Neo kurucusu Da Hongfei, 25 Eylül’de Çin’in yapılan bir canlı yayın sırasında DeFi’nin etrafındaki popülarite azalmıyor, aksine daha yeni başlıyor dedi.

Hongfei, DeFi’ın sadece birkaç yıl içinde, geleneksel finansmanın mükemmelleşmesinin yüzlerce yıl sürdüğü süreci başarıyla tamamladığını söyledi. Hongfei, DeFi projelerinin artık her türlü finansal ürün ve hizmeti denediğini açıkladı.

Hongfei, sözlerine şöyle devam etti:

Kredi alma ve verme, merkezi olmayan borsalar, sigorta ve her türlü türev piyasa, DeFi’de yükselişte. DeFi’nin ilk aşaması ve altyapısı gayet sağlam ilerliyor ve iyi bir başlangıç sergiledi. Artık, DeFi üzerinde kurulacak ve yenileştirilecek daha fazla uygulamayı görmenin zamanı geldi.

Hongfei’ye göre DeFi, finansal arenada, kullanıcıların istedikleri zaman paraya erişmelerine olanak tanıyan yeni bir varlık türü oluşturmak da dahil olmak üzere çok sayıda yeni olasılığa ev sahipliği yapıyor. Hongfei, DeFi’nin gelecekteki ekonomik yaşam üzerine önemli bir etkisi olacağını düşünüyor. İnsanların gelecekte DeFi hizmetlerine yöneldiklerinde bankalara ihtiyaç duymayacakları öngörülmekte. Bu bahsi geçen senaryo şimdiden gerçekleşiyor olabilir.

Çin’i örnek olarak kullanan Hongfei, konu hakkında şunları söyledi:

Çinliler bunu aşağı yukarı başardılar, Alipay ile ve WeChat ile, en azından bankaya girmeden bu tür bir finansal davranışları keşfetmiş durumdalar.

Hongfei ve Binance’in kurucu ortağı He Yi, canlı yayında Neo ve Binance’in DeFi uygulamalarını aktif olarak incelediklerini açıkladı. Aktif olarak incelenen uygulamalar arasında, Neo blockchaini üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir bir DeFi protokolü olan Flamingo’dur. Protokol, kullanıcıların tüccar, staker ve likidite sağlayıcıları olarak katılmalarına izin verir. Binance, Flamingo’yu 23 Eylül tarihinde lansman havuzunda listelediğini duyurmuştu. Her iki şirkette DeFi altyapısını daha da güçlendirmek istiyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Çin’in devlet onaylı halka açık blockchaini, küresel DeFi uygulamaları ve hükümet düzenlemeleri arasında köprü kurabilecek bir yasal uyumluluk platformu oluşturma çalışıyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uzmanlara Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil!

Ethereum, DeFi için yeterli değil!

Yayın:

-

DeFi

DeFi projeleri, Ethereum blockchainine yüklenirken, uzmanlar Ethereum’un bu durumu desteklemeye henüz hazır olmadığı konusunda uyarıyor.

Bir matematikçi, eski serbest fon yöneticisi ve Avusturya menşeli Morpher‘in kurucusu Martin Froehler, Ethereum’un merkezsiz finans için sahip olduğu en iyi şey olmasına rağmen, ağın mevcut yeteneklerinin yeterli olmadığını söyledi.

Ethereum, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebiliyor ve 15 saniyelik blok süresine sahip. Ethereum’un tasarımı gereği, üstündeki projeler ile işlem yaparken Ethereum ile etkileşime giriliyor. Bu, DeFi projelerinin kitlesel benimsenmesinin önünde büyük bir engel.

Froehler, Ethereum’u en iyi merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu olarak nitelendiriyor. Anca ağda hala sorunlar olduğundan, geliştiriciler bunlara karşı koymak amacı ile çözümler aradı.

Froehler konuşmasına şöyle devam etti:

Ethereum’un sidechaini üzerinde gerçekleşen her bir hareketin kriptografi kanıtı var. İnsanlar Ethereum ihtiyaç duymadan ticaret yapabiliyor. Ayrıca herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar ve bir saniyelik işlem sürelerinin tadını çıkarıyorlar.

Pek çok endüstri üyesi, Ethereum’un DeFi popülaritesini beklemediğini düşünüyor. Hatta, yaklaşan ağ güncellemesi Ethereum 2.0 bile, merkezsiz finans hizmetine hazır değil.

Ethereum 2.0 performansı artıracaktır, ancak yüksek gas maliyetleri yeni kullanıcıları korkutabilir. Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergey Kunz, 3 Eylül’deki Decentralized Finance Marathon etkinliğinde Ethereum altyapısının merkezsiz finans için yetersiz olduğunu söyledi.

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz ancak bu ölçeklenebilir bir çözüm değil. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi parçalanmış mimariye dayalı yeni protokoller getirmeniz gerekiyor.

Aynı etkinlikte, ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, layer-2’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara açıklama karmaşıklığına ve “fonları bu kullanıcılara hemen ödeyememe riskine” dikkat çekti. Benchemled ayrıca tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmayacağını söyledi.

Ethereum blockchainin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı bir protokoldür” diyerek DeFi yanlısı yorumlar yapmaya devam ediyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.