Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65627.23
-1.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3534.3
-1.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.44
-5.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
-1.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Paxful Açıkladı: Son İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Önledik!!

Borsa tüm saldırıların önlendiğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Paxful Açıkladı: Son İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Önledik!!

Eşler arası kripto para borsası olan Paxful, son iki ay içerisinde 220.000’den fazla web botlarının saldırısına uğradığını açıkladı. Yapılan bu saldırıları ise tehdit avı ve istihbarat şirketi Group-IB‘nin yardımıyla engelleyip kullanıcılarını koruduğunu bildirdi. 

728×90 muhabbit - Paxful Açıkladı: Son İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Önledik!!300x250 muhabbit - Paxful Açıkladı: Son İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Önledik!!

Son zamanlarda yapılan saldırıların çokluğu, kripto para birimi şirketlerinin çevrim içi saldırganlar için cazip bir hedef olmaya devam ettiğini göstergesi olarak gösterilebilir. Hatırlanacağı üzere yalnızca geçen ay, bilgisayar korsanları Eterbase‘den  ve KuCoin‘den milyonlarca dolarlık para çalmışlardı.

Paxful, bot saldırıları önlemek için, tehdit avlama ve istihbarat şirketi Group-IB ile birlikte, çevrim içi dolandırıcılık önleme platformu Secure Portal’ı kullanarak işbirliği yaptığını bildirdi.

Group-IB yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Platform sadece iki ayda 220.000’den fazla web-bot saldırısı ile mücadele etmeyi başardı ve borsanın 4.5 milyon müşterisini olası saldırılara karşı korudu.”

Paxful’un Baş Güvenlik Görevlisi Dmitry Moiseev, botların normal bir kullanıcının davranışını taklit ettiğini açıkladı. Moiseev korsanların genellikle hesap devralma yoluyla müşterinin parasını çalmayı amaçladığını ve böylece gönderdikleri “bot”ların kullanıcı adına işlem yaparak mevcut tüm fonları kendi hesaplarına aktardığını açıkladı. 

Güvenli Portal Grubu-IB ile Paxful’un saldırı önleme platformu Secure Portal kullanarak çevrimiçi tehditleri tespit edip savunmaya geçtikleri bildirildi.

Group-IB,  Secure Portal’ın faaliyetlerini şu cümlelerle açıkladı:

“Secure Portal bot faaliyetlerine karşı savunma yapmak için çeşitli gösterge ve ölçütlere dayanan benzersiz bir parmak izi oluşturmaktadır. Bunlar, kullanıcı aracısına ilişkin bilgilerin yanı sıra işletim sistemi, cihaz dili ve kullanıcı tarafından kullanılan saat dilimi gibi ayrıntıları içerir.” 

Şirket ayrıca, bu veri noktaları tarafından oluşturulan bilgilere ve davranış analizine dayanarak, portal’ın herhangi bir şüpheli etkinliği gerçek zamanlı olarak tespit ederek ve uyarıda bulunduğunu açıkladı. Ardından bu tespitin borsa tarafından kötü botları engellemek için kullanılacağı bildirildi.

Fonlar Korumada

Paxful, yaptığı son açıklama ile platformlarını güvende tutmak için sürekli olarak ilgili kontroller geliştirdiklerini ve uyguladıklarını açıkladı. Bu şekilde, kullanıcı hesaplarının ve fonlarının tamamen korunduğunu bilerek ticaret yapabilmelerine yardımcı olmak için çeşitli araçlar kullandıklarını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar