BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Paxful Açıkladı: Son İki Ayda 220.000 Bot Saldırısını Önledik!!

Borsa tüm saldırıların önlendiğini açıkladı.

Yayın:

-

Eşler arası kripto para borsası olan Paxful, son iki ay içerisinde 220.000’den fazla web botlarının saldırısına uğradığını açıkladı. Yapılan bu saldırıları ise tehdit avı ve istihbarat şirketi Group-IB‘nin yardımıyla engelleyip kullanıcılarını koruduğunu bildirdi. 

Son zamanlarda yapılan saldırıların çokluğu, kripto para birimi şirketlerinin çevrim içi saldırganlar için cazip bir hedef olmaya devam ettiğini göstergesi olarak gösterilebilir. Hatırlanacağı üzere yalnızca geçen ay, bilgisayar korsanları Eterbase‘den  ve KuCoin‘den milyonlarca dolarlık para çalmışlardı.

Paxful, bot saldırıları önlemek için, tehdit avlama ve istihbarat şirketi Group-IB ile birlikte, çevrim içi dolandırıcılık önleme platformu Secure Portal’ı kullanarak işbirliği yaptığını bildirdi.

Group-IB yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Platform sadece iki ayda 220.000’den fazla web-bot saldırısı ile mücadele etmeyi başardı ve borsanın 4.5 milyon müşterisini olası saldırılara karşı korudu.”

Paxful’un Baş Güvenlik Görevlisi Dmitry Moiseev, botların normal bir kullanıcının davranışını taklit ettiğini açıkladı. Moiseev korsanların genellikle hesap devralma yoluyla müşterinin parasını çalmayı amaçladığını ve böylece gönderdikleri “bot”ların kullanıcı adına işlem yaparak mevcut tüm fonları kendi hesaplarına aktardığını açıkladı. 

Güvenli Portal Grubu-IB ile Paxful’un saldırı önleme platformu Secure Portal kullanarak çevrimiçi tehditleri tespit edip savunmaya geçtikleri bildirildi.

Group-IB,  Secure Portal’ın faaliyetlerini şu cümlelerle açıkladı:

“Secure Portal bot faaliyetlerine karşı savunma yapmak için çeşitli gösterge ve ölçütlere dayanan benzersiz bir parmak izi oluşturmaktadır. Bunlar, kullanıcı aracısına ilişkin bilgilerin yanı sıra işletim sistemi, cihaz dili ve kullanıcı tarafından kullanılan saat dilimi gibi ayrıntıları içerir.” 

Şirket ayrıca, bu veri noktaları tarafından oluşturulan bilgilere ve davranış analizine dayanarak, portal’ın herhangi bir şüpheli etkinliği gerçek zamanlı olarak tespit ederek ve uyarıda bulunduğunu açıkladı. Ardından bu tespitin borsa tarafından kötü botları engellemek için kullanılacağı bildirildi.

Fonlar Korumada

Paxful, yaptığı son açıklama ile platformlarını güvende tutmak için sürekli olarak ilgili kontroller geliştirdiklerini ve uyguladıklarını açıkladı. Bu şekilde, kullanıcı hesaplarının ve fonlarının tamamen korunduğunu bilerek ticaret yapabilmelerine yardımcı olmak için çeşitli araçlar kullandıklarını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.