Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69680.01
-0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3815.84
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.73
-3.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.8
-1.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!

PayPal, kripto para hamlesi ile yükselişte!

Clock
Paylaş
PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Yahoo Finance’den aldığımız verilere göre, PayPal hisseleri (PYPL) 21 Ekim tarihinde 215.87 $’a ulaştı. Bu fiyattan önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı ise 2 Eylül tarihinde 212,38 $ olarak kayıtla geçmişti.

Bu fiyat hareketi, ünlü ödeme şirketinin yakında platformuna kripto varlıkları dahil edeceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra geldi. PayPal, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) tekliflerini de 2021 senesinde kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

728×90 muhabbit - PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!300x250 muhabbit - PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Günü 206.20 $’dan açan PayPal hisseleri, hızla tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. 0,14 $ gibi bir fiyat ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kıran PayPal hisseleri bu hareketten sonra düşüş gösterdi. Sonrasında ise hisse senedi, 215 $’ın üzerine çıkarak rekor tazeledi.

PYPL YahooFinanceChart 1024x524 - PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!
PayPal (PYPL) Hisse Senedi Fiyatları. Kaynak: Yahoo Finance

Ayrıca, Bitcoin’de PayPal’ın bu hamlesinden yararlandı ve kısa bir süre içinde fiyatını 13.100 $’a kadar çıkardı. Bu yükseliş 24 saatten kısa bir sürede gerçekleşmiş durumda. Bununla birlikte Bitcoin, TRY bazında yepyeni bir rekor kırarak 100.000 ₺ bandının üzerine çıktı.

etPw00OV 1024x716 - PayPal Hisseleri, Tüm Zamanların En Yükseğinde!
BTC/USD Fiyat Endeksi. Kaynak: TradingView

Fakat PayPal’ın bu hamlesi herkesi etkilemiş durumda değil. Ünlü kripto analisti PlanB, attığı bir tweet’te bu haberi hayal kırıklığı olarak nitelendirdi. Hayal kırıklığının sebebi olarak ise PayPal’ın SSS sayfasında bulduğu bir madde olarak görünüyor. Maddede şunlar yazıyor: “Şu anda yalnızca PayPal üzerinden satın aldığını kripto para birimlerini hesabınızda tutabilirsiniz” ve “Ayrıca, hesabınızdaki kripto paralar, PayPal üzerinden ya da PayPal dışında başka hesaplara aktarılmaz”

PlanB, Bitcoin’in fiyat hareketinin PayPal ile doğrudan ilişkili olduğunu ve her ne olursa olsun Bitcoin benimsenmesinin iyiden iyiye yükseliş gösterdiğini bir başka tweetinde paylaşmış durumda.

Bildiğiniz üzere PlanB, Bitcoin’in fiyatının 100.000 $’a kadar yükselebileceğini öngören stok akış model ile kripto camiasında tanınan bir isim.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar