Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68598.06
1.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868.01
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.41
1.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.3
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Pekin’deki ATM’ler Dijital Yuan’ı Nakit Paraya Çevirebiliyor!

Dijital yuan, Pekin’de daha da benimsenmeye başladı.

Clock
Paylaş
Pekin’deki ATM’ler Dijital Yuan’ı Nakit Paraya Çevirebiliyor!

Çin’de büyük bankaların ATM’leri, piyasaya sürülen Dijital yuanları benimsemeye devam ediyor.

Devlet tarafından işletilen Xinhua haber ajansının Cuma günü bildirdiğine göre, Çin Halk Bankası tarafından geliştirilen CBDC, an itibarıyla Pekin genelinde 3.000’den fazla ATM’de para yatırma ve çekme işlemleri için kullanılabiliyor.

728×90 muhabbit - Pekin'deki ATM'ler Dijital Yuan'ı Nakit Paraya Çevirebiliyor!300x250 muhabbit - Pekin'deki ATM'ler Dijital Yuan'ı Nakit Paraya Çevirebiliyor!

Habere göre, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’nın Pekin şubesi, 3.000’den fazla dijital para birimi uyumlu ATM kurarak, Çin’in başkentinde CBDC adaptasyonunu tam olarak sağlayan ilk banka oldu.

Çin’in CBDC testlerinde yer alan bir diğer bütün bir banka olan Agricultural Bank of China, Pekin’deki büyük bir alışveriş caddesi olan Wangfujing bölgesine 10’dan fazla ATM yerleştirdi. Daha önce bildirildiği gibi, devlete ait olan bu banka, Ocak ayında dijital yuan ATM’lerini kullanıma sunarak, Shenzen bölgesindeki belirli şubelerdeki müşterilerin dijital para birimini yatırmasını ve çekmesini sağladı.

Agricultural Bank of China, dijital para birimi için cüzdan geliştirme konusunda aktif bir rol almıştı.

Çin hükümeti, devam eden CBDC denemelerinin bir parçası olarak, dijital para piyangosu aracılığı ile başkentte dijital yuan tanıtımlarına devam ediyor. Devlet, Pekin sakinlerine 40 milyon CBDC dağıtmayı ve katılımcıların 20 Haziran’a kadar CBDC ödüllerini harcamalarını sağlamayı planlıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar