Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63281.34
2.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3461.9
0.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.18
-3.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.2
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

QuadrigaCX Anlaşmazlığı Devam Ediyor!

Quadriga alacaklılarının kafasında soru işareti var!

Clock
Paylaş
QuadrigaCX Anlaşmazlığı Devam Ediyor!

EY’nin iflas mütevelli heyeti, QuadrigaCX borsasından kurtarılan kripto para birimlerinin nasıl değerlendirileceği konusundaki anlaşmazlığı çözmeye çalışıyor.

Feshedilmiş borsa QuadrigaCX’in iflas mütevelli heyeti, alacaklılara ödeme yapılmadan önce firmanın kripto para varlıklarının nasıl değerleneceği konusunda anlaşmazlıklar yaşıyor.

Binance BannerBinance Banner

EY, şirketin elinde bulundurduğu kripto paraların değerlerinin, 15 Nisan 2019’daki iflas tarihi ile denkleştirilmesini sağlamak için 26 Ocak’ta mahkemeye gidecek.

İflas tarihi, kripto para birimlerinin nasıl değerlendiğini, dolayısıyla geri kalan varlık havuzundan alacaklıların ne kadar para alacaklarını büyük ölçüde etkileyecektir.

Şirketin davalılarından biri BlockCAT şirketi, 4 milyon Kanada doları tutarında hak talebinde bulundu bile. Alınacak ödemeyi en üst düzeye çıkarmaya çalışan şirket, diğer kullanıcıların da kripto para birimlerini anlık değerlerinden almaları gerektiğini savunan bir önergeyle masaya oturdu.

Sorun şu ki, Quadriga’nın ağırlıklı olarak kripto para taleplerine sahip olan kullanıcıları, itibari para için hak iddia eden alacaklılara karşı tepkili. QuadrigaCX kullanıcıları toplamda, varlıkların hesaplanacağı tarihe göre 224 milyon CAD veya 291 milyon CAD değerinde talepte bulundu.

Mütevelli heyeti, kripto para birimi ve ABD doları adına yapılan talepleri CAD cinsinden ödemek zorunda. Yani bu durumda mahkemenin, ödeme kararı çıkarmadan önce bir değerlenme tarihi belirlemesi gerekiyor.

EY tarafından, iflas tarihinde geçerli olan döviz kurunun taleplerde kullanılması için, Salı günü Ontario Yüksek Adalet Mahkemesine bir beyan sunuldu.

Kripto Para mı İtibari Para mı?

Mütevelli heyetinin rakamlarını gerçekte belirlediği gibi değerlendiren ticari davacı Evan Thomas’a göre, yalnızca CAD için hak talebinde bulunan bir kullanıcı, şirketin iflas tarihini baz alırsa %23 para kaybedecek.

İtibari Para Talepleri ile Kripto Paralar Arasındaki Tahsis Farklılıkları. Kaynak: EY

Yukarıda göründüğü gibi, Şubat 2019 ve Nisan 2019 arasında, kripto para birimlerinin fiyatı yükselişe geçmişti. Bu nedenle, yalnızca Bitcoin için hak talebinde bulunan eski bir Quadriga kullanıcısı, meşru tarihin Nisan olarak belirlenmesi halinde, CAD bazında %14 daha fazla para alacak.

EY’nin söylediklerine göre, daha önce Kanada’da hiçbir iflas mahkemesi, kripto para birimi olarak yapılan ödemelerin belirli bir tarihe dayalı olarak değerlendirilmesini istenmemiş.

Eskiden Kanada’nın en büyük kripto para borsası olan QuadrigaCX, bankacılık sorunları, müşteri problemleri ve CEO Gerald Cotten‘in ölümünün ardından Ocak 2019’da kapatıldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar