Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62809.98
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.05
1.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.45
2.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.4
3.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’e Yanıt Verdi!

Garlinghouse, düzenleyicilerin dijital varlık alanında yeniliği teşvik etmeye kararlı olduğunu iddia etmesine rağmen, SEC’in “kripto endüstrisine topyekün bir saldırıya girdiğini” söylüyor.

Clock
Paylaş
Ripple CEO’su Garlinghouse SEC’e Yanıt Verdi!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’ye yönelik düzenleyici davalara yanıt vererek, hissedarlara şirketin durumunu mahkemede kanıtlayacağına dair güvence verdi.

22 Aralık’ta yayınlanan bir blog gönderisinde Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından XRP’ye karşı açılan yasal işlemin “kripto geneline yönelik bir saldırı” olduğunu vurguladı.

728×90 muhabbit - Ripple CEO'su Garlinghouse SEC'e Yanıt Verdi!300x250 muhabbit - Ripple CEO'su Garlinghouse SEC'e Yanıt Verdi!

Yönetici, düzenleyici eylemin bir bütün olarak endüstri üzerinde “kartopu etkisi” yaratacağından ve yalnızca BTC ve ETH değil, Coinbase ve diğer tüm kripto para birimlerini etkileyecek dedi.

Dosyada adı geçen kişilerin biz olduğunu biliyorum, ancak bu kripto para birimlerine yönelik bir saldırıdır. Bu durumda XRP, alandaki diğer her “altcoin” için bir vekil konumundadır. Bu durumdan dolayı bir “kartopu etkisi” yaşamamız an meselesi.

Garlinghouse, düzenleyicilerin dijital varlık alanında yeniliği teşvik etmeye kararlı olduğunu iddia etmesine rağmen, SEC’in “kripto endüstrisine topyekün bir saldırıya girdiğini” söylüyor.

Ancak Garlinghouse, Ripple’ın suçsuzluğunu mahkemede kanıtlayacağından emin. CEO, sahiplerinin Ripple ile hiçbir bağlantısı veya ilişkisi olmadığı için XRP’nin bir “yatırım sözleşmesi” olmadığını vurguluyor. Garlinghouse, XRP’nin piyasa değerinin, menkul kıymetlerden farklı olarak Ripple’ın faaliyetleriyle ilişkili olmadığını vurguladı.

Ripple CEO’su ayrıca, SEC’in eylemlerinin Ripple’ı merkezlerini ABD dışına taşımaya sevk ettiğini belirtti. Ancak şirket, bir çözüm bulabilmek amacıyla yeni hükümet ile çalışmayı hala dört gözle bekliyor. Daha öncelerde bildirdiğimiz gibi, Japonya, Ripple’ın yeni genel merkezi için en olası aday olarak görünüyor. Garlinghouse, Aralık ayı başlarında ABD’li yatırımcıların, Ripple müşterilerinin yalnızca %5’ini oluşturduğunu iddia etmişti.

SEC 22 Aralık’ta Manhattan’daki federal bölge mahkemesine XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etti ve Ripple’ı bazı yasaları ihlal etmek ile suçladı.

Ripple aleyhine açılan dava ile ilgili gelen bilgilerin ortasında XRP, 22 Aralık tarihinde %21 değer kaybetti. Yayın sırasında XRP 0.35 $’dan işlem görüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar