BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ripple (XRP) Yükseliş İçin Hazır Mı?

Son dönemde bazı analistler kripto paranın yakın zamanda güçlü bir geri dönüşle tekrar sahne alabileceğini söylüyor.

Yayın:

-

XRP 2018’de $3 seviyelerinin üzerindeki zirvelerine ulaştığından beri market değeri olarak en büyük üçüncü kripto para birimi olarak yoluna devam ediyor. Ardından ayı piyasasının etkisini göstermesiyle birlikte sert bir düşüş trendine girmişti. Şu anda XRP fiyatı $0.24 seviyelerinde seyrediyor. Şu andaki mevcut fiyat tüm zamanlardaki en yüksek fiyatından 90% daha düşük. Sadece dolar paritesinde değil, aynı zamanda Bitcoin paritesinde de büyük bir düşüş gösteren XRP, zirvesinden çok uzaklarda olan 2.500 satoshi seviyelerinde seyrediyor. Yine de son dönemde bazı analistler kripto paranın yakın zamanda güçlü bir geri dönüşle tekrar sahne alabileceğini söylüyor.

Analist Bitcoin Jack XRP/BTC paritesinde önemli bir dip oluşturduğunu, bu seviyelerde tutunduğunu ve önemli bir boğa formasyonu oluşturmaya başladığını düşünüyor.

Jack, 2500 satoshi seviyelerinden tekrardan 2850 seviyelerinde dönüşün yakın olduğu görüşünde. Bu da BTC paritesinde yaklaşık 13%’lik bir kazanca denk geliyor. Bir başka önde gelen analist Smokey ise XRP’nin Ichimoku Cloud’u henüz boğa olmasa da, diğer büyük altcoinlerin güçlendiğini, bu hareketin desteğiyle de XRP’nin önümüzdeki haftalarda hareketine başlayacağı görüşünde. Smokey ve Jack, XRP boğasının yakın olduğunu düşünüyor. Brave New Coin’den analist Josh Olszewicz bu durumdan o kadar da emin değil. Geçtiğimiz günlerde Ripple ile alakalı geniş bir analiz videosu yayınlayan analist XRP/BTC paritesinin hangi noktalara gidebileceğiyle alakalı kendi görüşlerine yer verdi.

Ripple değeri 200 günlük ortalamanın ve Ichimoku bulutunun altında olduğu ve hacmin bu seviyeleri aşmak için yeterli değil. Burada görünen herhangi bir yükseliş yok. Bu sebeple yükseliş yerine tekrardan en düşük seviyeler test edilebilir.

Hal böyleyken Ripple boğasının başlayıp başlamayacağı ile ilgili bir fikirde bulunmak gerçekten zor. Geçtiğimiz günlerde ise 2020 yılında en iyi performans gösterecek kripto para birimiyle alakalı Twitter’da yaklaşık 4500 kişinin katıldığı bir anket yapıldı.

Anketin sonucuna göre 42% oranla XRP 2020’de en iyi performans beklenen kripto para. XRP topluluğunda Ripple ile Moneygram arasında yapılan anlaşma sayesinde 2020 yılında XRP kullanımının büyük oranda genişleyeceği ve dolayışla bu kullanımın fiyata olumlu yansıyacağı görüşü hakim. İlerleyen dönemde bu görüşlerden hangisinin doğru çıkacağı büyük merak konusu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

YouTube, Kripto Para Dünyasına Karşı!

YouTube, bir kripto para odaklı kanalı daha kapattı.

Yayın:

-

Kripto para karşıtı YouTube

YouTube, kripto para dünyasına karşı katı olan tutumunu bir kez daha gösterdi. Aaron ve Austin Arnold kardeşlerin kripto para birimleri üzerine paylaşım yaptıkları YouTube kanalı Altcoin Daily, YouTube tarafından askıya alındı.

Kanalın sahipleri Arnold kardeşler, 31 Temmuz tarihinde sosyal medya platformu Twitter’dan 214 bin aboneye sahip Altcoin Daily isimli YouTube kanallarının YouTube’un “yasa dışı aktivitelere teşvik ettiği” gerekçesiyle kapatıldığını paylaştı.

Paylaşımda yasa dışı aktiviteleri asla ama asla teşvik etmediklerini ve reklamını yapmadıklarını dile getiren kardeşler, YouTube ekibinden kararın yeniden gözden geçirilmesini rica ettiler. Sonraki paylaşımlarında da Twitter’daki 27 bin takipçilerinden ve kripto para dünyasından destek olarak YouTube ile iletişime geçmelerini istediler.

Paylaşımın ardından, kripto para dünyasının ünlü isimlerinden kardeşlere destek yağdı. Hatta Altcoin Daily kanalının geri getirilmesi için change.org kampanyası bile başlatıldı.

Tarihler 3 Ağustos’u gösterdiğinde ise Altcoin Daily topluluğunu sevindiren bir olay yaşandı. Kripto para dünyasından birçok ismin olaya müdahil olması ve YouTube tarafından yapılan incelemelerden sonra Altcoin Daily kanalı yayın hayatına geri döndü.

İlk Vukuat Değil!

Başından beri kripto para dünyasına çekinceli olarak bakan YouTube, 2019 yılının sonlarına doğru birçok kripto para ilişkili kanalı ve videoyu sisteminden kaldırmıştı. Geçtiğimiz ay Bitcoin.com’un resmî YouTube kanalı da YouTube’un topluluk politikasına uymadığı gerekçesiyle askıya alınmıştı. Ardından tıpkı Altcoin Daily gibi Bitcoin.com’un YouTube kanalı da tekrar açılmıştı.

Kripto para dünyası ile pek iyi ilişkiler içerisinde olmayan YouTube, birçok yatırımcı ve bu sektöre emek veren insan tarafından eleştiriliyor. Bu eleştirilerin büyük bir kısmı ise giveaway scam kurgulayan birçok dolandırıcı YouTube kanalı dururken yüksek takipçili ve topluluk tarafından tanınan kanalların YouTube tarafından hedef alınması. Eleştirel yönünü bir kenara bıraktığımızda kripto para dünyasının tanınan şirketlerinden Ripple’ın bu eleştirileri haklı çıkartacak bir konuda YouTube’a dava açtığı biliniyor. Ripple, geçtiğimiz aylarda YouTube’un Ripple’ı kötüleyen ve dolandırma amaçlı olaylarda kullanmaya çalışan kanalları kontrol etmediği ve kapatmadığı gerekçesiyle dava etmişti.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.