BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ripple’ın Airwallex’i İngiltere ve Avrupa İçin Çözümü Buldu!

Ripple üyelerinden Airwallex, İngiltere ve Avrupa’yı ilgilendirecek bir çözümün lansmanını yaptı. Ripple (XRP) yükselecek mi?

Yayın:

-

ripple airwallex

Ripple’ın 2017 yılından beri partnerlik yaptığı Hong Kong merkezli şirket Airwallex, Birleşik Krallık ve Avrupa için aranan çözümü buldu.

2020 yılının başlamasıyla birlikte Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. İnsanlar artan vaka sayılarıyla birlikte isteyerek veyahut devlet zoruyla evlerine çekildi. Hâl böyle olunca da çevrim içi alışverişlerde büyük bir artış yaşandı. İnsanlar nakit kullanma alışkanlıklarını bir kenara bırakıp nakitsiz, mobil veyahut kartla ödeme gibi seçeneklere başvurmaya başladı.

Sürekli kart üzerinden yapılan işlemler de özellikle hız yönünden bakıldığında bazı zorluklara neden oldu. Birleşik Krallık ve Avrupa’da bazı zorluklara neden olan kart havalelerine çözüm fikri ise Airwallex’ten geldi.

Şirketin internet sitesine göre “Birinci sınıf ödeme kabulü” adı verilen yeni ödeme çözümü, yakında İngiltere ve Avrupa’ya geliyor. Visa ve Mastercard için geçerli olacak ödeme çözümünün hızlı ve esnek yapısı ile dünyanın her bir köşesinden gelen ödemeleri kabul etmek çok daha kolay hâle gelecek.

Yeni Çözüm Ripple’ı Yine Yükselişe Geçirir Mi?

Geçtiğimiz aylarda Ripple ani bir yükseliş yaşamıştı. Bu yükselişin birçok sebebi olduğu öngörülüyordu. Bu sebeplerden biri de 2017 yılı Ekim ayında Ripple çatısı altına giren birkaç şirketten biri olan Airwallex’in Visa ile yaptığı partnerlik anlaşması olduğu düşünülüyordu. Hâl böyle olunca bazı Ripple yatırımcıları yeni lansmanın XRP fiyatını etkileyeceğini düşünmeye başladı.

XRP fiyat grafiği (2 günlük)

2 günlük fiyat grafiğine bakıldığında lansmanın ilan edilmesinden sonra bir miktar yükseliş yaşayan XRP’in, daha önceki ani yükselişinin yanına bile yaklaşamadığı söylenebilir. Yani yine bir Ripple (XRP) şahlanışı görme şansımız düşük.

Airwallex haberleri için; Airwallex haberleri
Ripple haberleri için; Ripple haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinbase, Kripto Patent Grubunun Kurucu Üyesi Oldu!

Coinbase, patent grubuna kurucu üye olarak katıldı!

Yayın:

-

Coinbase

Finans şirketi Square tarafından yönetilen Cryptocurrency Open Patent Alliance, (COPA) kısa bir süre önce Coinbase şirketini kurucu üye olarak seçti. Square, teknolojik gelişmeleri sınırlanmasını istemediği için patent grubunu Eylül ayında açıklamıştı.

Coinbase’in kıdemli danışmanı ve COPA yönetim kurulu üyesi olan, Brittany Cuthbert, Cuma günü yaptığı bir açıklamada şunları söyledi.

Kripto ekonomisi büyümeye devam ederken, açık bir finansal sistem ile inşa edilen tüm projelerin güçlendirilmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Sektörümüz için temel bir patent ittifakı oluşturmak için COPA üyeleri ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

20 yılı aşkın bir süredir patentler, rakiplerin benzer ürün veya hizmetler üretmesini ya da belirli teknolojileri kullanmasını engelleyen, tescilli sayılan yeniliklere hak iddia etmekte. Açık kaynak teknolojisi, kripto ve blockchain endüstrisinde ortak bir tema olmasına rağmen, Block.one ve Samsung dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar, alandaki belirli gelişmeler için patent talebinde bulundu.

Cuthbert, sözlerine şöyle devam etti:

COPA, kripto para biriminin başarısının, inovasyon yapmak için mevcut teknolojileri geliştirmek için bir araya gelen topluluğa bağlı olduğuna inanıyor. Bu durum, tarafların patent talep etmesi halinde mümkün olmayabilirdi.

COPA, patentlerin dünyada kullanımı olduğunu, ancak sınırların aşılabileceğine ve sorunlara yol açabileceğine inanıyor. Açıklamada, “Patentler zaman zaman savunma amaçlı yararlı olabilirken, patentlerin saldırgan ve yanlış yönlendirilmiş kullanımı, kripto para birimleri gibi yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ediyor.” ifadesi yer almakta. “

Yaklaşık 12 yıl önce, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, teknik incelemesini yayınlamıştı. Bunu izleyen kripto para devrimi, büyük olasılıkla, bu teknolojinin açık kaynaklı temelleri sayesinde mümkün oldu.

Açıklamada, “COPA, kripto para biriminde temel teknolojiyi herkesin özgürce kullanabilmesini amaçlıyor ve ikili bir yaklaşım uygulayarak patent sorununu çözüyor” ifadesi kullanılmış.

An itibarıyla COPA içinde Square, Coinbase, Blockstream ve Kraken dahil olmak üzere 18 üyeye sahip.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ripple Moneygram Üzerindeki Hisselerini Sattı!

Yayın:

-

Ripple Moneygram

Ripple Labs, 2019 yılında yaptığı 15 milyon $ değerindeki MoneyGram yatırımını geçtiğimiz günlerde sattığını açıkladı.

Ripple Labs, 27 Kasım’dan 4 Aralık tarihinde kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak, MoneyGram’daki (MGI) 2.264.113 hissesini sattı. Satışların toplam fiyatı ise 15.303.792 $’a tekabül ediyor.

MoneyGram’ın hisse senedi değeri 1 Ekim’de 2.94 ABD $’ından 23 Kasım tarihinde 8.53 ABD $’ına kadar yükseldi. Ripple’ın satış haberinden sonra hisse senetleri 6.54 $’a kadar geriledi.

Moneygram ve Ripple arasındaki ortaklığın 2019 yılı boyunca genişlediğine dair duyurulara rağmen, iki şirket arasındaki ilişki bu yılın başlarında normal gibi görünüyordu. Bir Ripple yetkilisi, konu hakkında şunları söyledi:

Ripple, MoneyGram’ın dijital dönüşümünün gurur duyduğumuz bir ortağıdır. Bu, Ripple’ın MGI yatırımında bazı kazançlar elde etmek için yaptığı mantıklı finansal kararıdır ve hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun yansıması değildir.

Ripple, geçtiğimiz Haziran ayında MoneyGram’a büyük bir yatırım yaptığını duyurdu ve bu durum MoneyGram’ın ödemeleri hızlandırmak için xRapid teknolojisini kullanmasına ön ayak oldu.

Halen 48 milyar XRP’ye sahip olan Ripple, son birkaç yılını token ile olan ilişkisini azaltarak geçirdi. Ancak son fiyat artışları bu durumu değiştirebilir.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.