BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ripple’ın Airwallex’i İngiltere ve Avrupa İçin Çözümü Buldu!

Ripple üyelerinden Airwallex, İngiltere ve Avrupa’yı ilgilendirecek bir çözümün lansmanını yaptı. Ripple (XRP) yükselecek mi?

Yayın:

-

ripple airwallex

Ripple’ın 2017 yılından beri partnerlik yaptığı Hong Kong merkezli şirket Airwallex, Birleşik Krallık ve Avrupa için aranan çözümü buldu.

2020 yılının başlamasıyla birlikte Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. İnsanlar artan vaka sayılarıyla birlikte isteyerek veyahut devlet zoruyla evlerine çekildi. Hâl böyle olunca da çevrim içi alışverişlerde büyük bir artış yaşandı. İnsanlar nakit kullanma alışkanlıklarını bir kenara bırakıp nakitsiz, mobil veyahut kartla ödeme gibi seçeneklere başvurmaya başladı.

Sürekli kart üzerinden yapılan işlemler de özellikle hız yönünden bakıldığında bazı zorluklara neden oldu. Birleşik Krallık ve Avrupa’da bazı zorluklara neden olan kart havalelerine çözüm fikri ise Airwallex’ten geldi.

Şirketin internet sitesine göre “Birinci sınıf ödeme kabulü” adı verilen yeni ödeme çözümü, yakında İngiltere ve Avrupa’ya geliyor. Visa ve Mastercard için geçerli olacak ödeme çözümünün hızlı ve esnek yapısı ile dünyanın her bir köşesinden gelen ödemeleri kabul etmek çok daha kolay hâle gelecek.

Yeni Çözüm Ripple’ı Yine Yükselişe Geçirir Mi?

Geçtiğimiz aylarda Ripple ani bir yükseliş yaşamıştı. Bu yükselişin birçok sebebi olduğu öngörülüyordu. Bu sebeplerden biri de 2017 yılı Ekim ayında Ripple çatısı altına giren birkaç şirketten biri olan Airwallex’in Visa ile yaptığı partnerlik anlaşması olduğu düşünülüyordu. Hâl böyle olunca bazı Ripple yatırımcıları yeni lansmanın XRP fiyatını etkileyeceğini düşünmeye başladı.

XRP fiyat grafiği (2 günlük)

2 günlük fiyat grafiğine bakıldığında lansmanın ilan edilmesinden sonra bir miktar yükseliş yaşayan XRP’in, daha önceki ani yükselişinin yanına bile yaklaşamadığı söylenebilir. Yani yine bir Ripple (XRP) şahlanışı görme şansımız düşük.

Airwallex haberleri için; Airwallex haberleri
Ripple haberleri için; Ripple haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

BSN International Tezos Network’ü Bünyesine Kattı!

Blockchain Hizmet Ağı, yeni blockchain projelerini bünyesine ekliyor.

Yayın:

-

BSN

Çin’in hükümet destekli blockchain projesi olan Blockchain Hizmet Ağı (BSN), Tezos blockchaininin, uluslararası platformuna entegrasyon haberini duyurdu. 24 Eylül’de yapılan resmi duyuruya göre Tezos, BSN’de halka açık blockchain hizmetlerine erişim sağlayan küresel bir platform olan BSN International’a entegre edilecek “ilk blockchainlerden biri” oldu.

Entegrasyon sayesinde, dünya çapındaki geliştiriciler artık BSN’in küresel nodelarını ve portallarını kullanarak Tezos protokolüne erişebilecek. BSN’e göre, hem ana ağda hem de test ağında Tezos blockchaini ile entegre olan üç küresel node var. Duyuruya göre, bugüne kadar BSN’nin küresel “node”ları, Hong Kong, California ve Paris’te.

BSN International’de kendi izinli blockchainlerini dağıtmak ve yönetmek için, geliştiriciler resim internet sitesinde bir hesap oluşturmalıdır. Geliştiriciler “İzinsiz Hizmetler” kısmına erişerek, Tezos ana ağında ya da test ağında kendi projelerini oluşturabilirler. BSN’in duyurduğu gibi Tezos tarafından sağlanan tüm API’lere, orijinal veri formatı korunarak BSN üzerinden benzer yollar ile erişilebilir.

Tezos ve BSN yöneticileri, bu gelişme ile ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

Bildirilenlere göre, Blockchain Hizmet Ağı Haziran 2021’e kadar 40 adede kadar halka açık blockchain entegrasyonu yapmayı planlıyor. Tezos, NEO, Nervos, Cosmos’un IRISnet’i, Ethereum ve EOS dahil olmak üzere altı blockchainden oluşan ilk grup şimdiden duyuruldu. BSN, ikinci grup olarak Algorand, ShareRing ve Solana blockchainlerini entegre etmeyi planladığını açıklamış durumda.

Ekim 2019’da başlatılan Çin’in Blockchain Hizmet Ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen ağlarda blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak üzere konumlandırılmış, devlet destekli bir blockchain girişimidir. Program, küresel ticari kullanım için Nisan 2020’de resmi olarak başlatılırken, BSN International Ağustos ayında yayına girdi.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya, Binance’in İnternet Sitesini Yasakladı!

Rusya, Binance’in internet sitelerini kara listeye aldı.

Yayın:

-

Rusya Binance yasak

Rusya kripto para dünyasına olan ilgisini göstermeye devam ediyor. Dün (24.09.2020) Maliye Bakanlığı tarafından kripto para gelirlerine yönelik bir vergilendirme sistemi hazırladığı duyurulmuştu. Görünüşe bakılırsa Rusya, kripto para dünyasında yaptırımlarına devam edecek.

Rusya’nın radarına bu kez kripto para borsası Binance takıldı. Şu anda küresel borsanın internet sitelerine ülke çapında bir yasak getirildi. Ülkenin telekom düzenleyicisi olarak da geçen Haberleşme, Bilgi Teknolojisi ve Kitle İletişim Federal Servisi Roskomnadzor tarafından Binance’in internet sitelerinin, yasaklanmış siteler/platformlar listesinde yani kara listede yer aldığı duyuruldu. Duyuruya göre yasaklanma sebebi lider kripto para birimi Bitcoin gibi dijital para birimlerinin alım satımı ile alakalı bilgilerin yer alması ve bu verilerin dağıtılması.

Roskomnadzor’un resmî sitesinde kara listeye alınan siteler mevcut. Binance’in URL’si de mevzu bahis sitede mevcut. Ancak domaini kara listeye alınsa dahi Rus Binance kullanıcıları internet sitesine VPN ve benzeri araçlar olmadan da erişebiliyor. Kara listeye alınmasına rağmen Binance’in internet sitelerine erişim “sınırlı değil” kategorisinde yer alıyor.

Aslında 2020 yılı Haziran ayının başında kara listeye alındığı belirtilen internet sitesi için Binance yetkililerine hiçbir ihtar verilmemiş. Yani 24 Eylül tarihine kadar kara listede olduklarından haberleri yoktu. Dün yani 24 Eylül tarihinde Roskomnadzor’un Telegram üzerinden kendilerine durumu bildirdiklerini ileten Binance Rusya yetkilileri konu hakkında konuştu.

“Bildirimi almadan önce emniyet güçlerinden, devlet hizmetlerinden veyahut mahkemeye sunulan iddialardan haberdar edilmemiştik. Tavsiyelerini almak için hukuk müşavirlerimizle görüştük. Tüm Rus kullanıcılarımıza hizmetlerimizde kesinti olmayacağı ve fonlarının güvende olduğunu güvencesini vermek istiyoruz.”

Bınance rusya yetkilisi

Bildirim ilk geldiğinde çoğu Rus yatırımcı yaklaşmakta olan Binance banka kartı projesi yani Binance Card dolayısıyla böyle bir kararın verildiğine inanıyordu. Ancak tarihlere bakıldığında Binance, Binance Card’ın Rusya’da piyasaya sürüleceği yönündeki planlarını Eylül ayında açıklamıştı. Ancak kara listeye alınma tarihi 2 Haziran 2020. Yani kara listeye alınma kararının Binance Card ile bir alakası olduğu düşünülemez.

Daha fazla borsa haberi için: Kripto Para Borsa Haberleri
Daha fazla Rusya haberi için; Rusya Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.