Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65100.01
-0.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3545.14
0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.75
-0.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.8
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Roaring Kitty’nin canlı yayınında neler oldu? GME ve memecoin’ler değer kaybediyor

Clock
Paylaş
Roaring Kitty’nin canlı yayınında neler oldu? GME ve memecoin’ler değer kaybediyor

Roaring Kitty’nin yıllar sonra yaptığı ilk canlı yayın, GameStop ve onunla ilgili memecoin’lerin değerlerinde büyük düşüşe yol açtı.

GME, KITTY ve ROAR gibi memecoin’ler, bugün yapılan canlı yayın sırasında %31’e kadar düşüş yaşadı. Aynı zamanda, GameStop’un NYSE’de işlem gören hisseleri %40 oranında değer kaybetti.

728×90 muhabbit - Roaring Kitty'nin canlı yayınında neler oldu? GME ve memecoin'ler değer kaybediyor300x250 muhabbit - Roaring Kitty'nin canlı yayınında neler oldu? GME ve memecoin'ler değer kaybediyor

Keith Gill aslında bilinen adıyla Roaring Kitty, 2021’de GameStop ve AMC gibi hisse senetlerinin değerini yükselten perakende yatırım çılgınlığının arkasındaki isim olarak tanındı. Üç yıl aradan sonra yaptığı ilk canlı yayında GameStop pozisyonlarını 600.000’den fazla kişinin izlediği 45 dakikalık şaka dolu bir yayında paylaştı.

Canlı yayınlar borsa manipülasyonlarına yol açabilir

CoinGecko’nun verilerine göre canlı yayın sona erdiğinde GME ve ROAR memecoin’leri etkinlik öncesi fiyatlarına kıyasla sırasıyla %24 ve %31 oranında düştü. KITTY’nin fiyatı ise canlı yayın boyunca %17 oranında geriledi. Üç memecoin de gece trade’inde önemli düşüşler yaşadı.

Bu memecoin’lerin hiçbiri resmi olarak Roaring Kitty ile bağlantılı değil. GME, GameStop’un hisse senedi sembolünü kullanan, ancak video oyunu perakendecisi ile resmi bir bağı olmayan Solana tabanlı bir memecoin’dir.

GameStop’un NYSE’deki hisseleri de yayın sırasında %40 oranında düştü. Eleştirmenler bu tür canlı yayınların borsa manipülasyonuna yol açabileceğini ve federal menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini iddia ediyor.

Wall Street Journal (WSJ), E*Trade’in potansiyel hisse senedi manipülasyonu konusunda endişeleri nedeniyle Gill’e platformu kullanamayacağını bildirdiğini yazdı.

Kripto piyasası da Cuma öğleden sonra satış baskısı altındaydı. The Block‘un fiyat verilerine göre, Bitcoin %2,7 düşüşle şu an 69.071,36 dolardan işlem görüyordu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar