Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51758.92
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.15
3.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.4
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Robinhood 2 Ayda 6 Milyon Kripto Para Yatırımcısı Kazanmış!

Robinhood platformu şaşırtıcı derecede büyük bir büyüme gösteriyor.

Clock
Paylaş
Robinhood 2 Ayda 6 Milyon Kripto Para Yatırımcısı Kazanmış!

2021 yılı komisyonsuz ticaret platformu Robinhood için pek de kötü geçiyor sayılmaz. Platform, Ocak ayının ortalarına doğru GameStop çılgınlığının yol açtığı değişken piyasa koşullarını öne sürerek kullanıcıların DogeCoin başta olmak üzere kripto para satın almalarına izin veren bir özelliği geçici olarak devre dışı bırakmıştı. Kısıtlama sonrasında birçok yatırımcı, Robinhood’a kızgınlığını dile getirmişti.

GameStop olayı ile yatırımcıların yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi’nin (House Financial Services Committee) ilgisini çeken Robinhood, GameStop olayının arka planının araştırılması için düzenlenen bir sanal duruşmaya ifade vermek üzere çağrılmıştı.

Duruşmadan kısa süre önce kullanıcılarının kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin veren Robinhood yakın zamanda diğer cüzdanlara transferler için de para yatırma ve çekme olanağı vermeyi planladığını açıklamıştı.

Binance BannerBinance Banner

2 Ayda 6 Milyon!

Platform, yayınladığı bir blog gönderisinde 2020 yılında Robinhood’un kripto para bölümüne aylık ortalama 200.000 yeni kullanıcının katıldığını açıklamıştı. Daha öncesinde konuşan bir Robinhood basın sözcüsü, uygulama aracılığıyla toplam kaç müşterinin kripto para alım satımı yaptığını açıklamamıştı. Reuters’ın haberine göre, kripto para kısıtlamalarına rağmen platform son 2 ayda bünyesine 6 milyon kripto para yatırımcısını dahil etti.

Bununla birlikte Robinhood’un büyümesinin 2021 yılında daha fazla olacağı öngörülmekte. 2021 yılının sonuna doğru platformun 20 milyar dolardan fazla değere sahip olması bekleniyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar