Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56400.01
9.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.73
4.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.52
6.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.2
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Robinhood 3 Amerikan Kurumu Tarafından Da Soruşturulacak!

Robinhood, GameStop olayıyla 3 Amerikan düzenleyici kurumun daha radarına girdi.

Clock
Paylaş
Robinhood 3 Amerikan Kurumu Tarafından Da Soruşturulacak!

Komisyonsuz ticaret platformu Robinhood, Ocak ayının ortalarına doğru GameStop çılgınlığının yol açtığı değişken piyasa koşullarını öne sürerek kullanıcıların DogeCoin başta olmak üzere kripto para satın almalarına izin veren bir özelliği geçici olarak devre dışı bırakmıştı.

GameStop olayı ile Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi’nin (House Financial Services Committee) ilgisini çeken Robinhood, GameStop olayının arka planının araştırılması için düzenlenen bir sanal duruşmaya ifade vermek üzere çağrılmıştı.

Ancak Robinhood’u radarına alan tek Amerikan düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Komitesi olmadı. Reuters’ın haberine göre 3 Amerikan düzenleyici kurumu daha Robinhood hakkında soruşturma açacak.

Yayımlanan haberde Robinhood’un, Financial Industry Regulatory Authority (FINRA), Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve son olarak da New York Başsavcılık Ofisi tarafından kadraja alındığı yer alıyordu.

SEC bir süre önce Robinhood’a “gözüm üstünde” mesajı vermişti. Ancak herhangi bir soruşturma açılması söz konusu değildi zira o zaman SEC tarafından bir karar da verilmiş değildi. FINRA Robinhood’un bazı hisse senetlerinin alım satımında geçici olarak yaptığı sınırlamalarla alakalı olarak görüşmeye çağırıldığını açıkladı.

Bununla birlikte düzenleyici kurumların soruşturmalarında ana konu Ocak ayında yaşanan GameStop olayı olsa da bazı düzenleyici kurumların gündeminde 2020 yılı Ekim ayında gerçekleşen siber saldırı olduğu da bildirildi. 2020 yılı Ekim ayında Robinhood kullanıcı hesaplarını hedefleyen bir siber saldırı gerçekleştirilmişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Binance BannerBinance Banner

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar