Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64090
-3.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3146.16
-8.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.98
-9.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.5
-3.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya’nın Dev Bankası Sberbank, Platformunda Dijital Finansal Varlık İşlemlerine Başlıyor!

Sberbank, yeni girişim ile şirketlerin, piyasa yaptırımlarına karşı avantaj sağlayabileceklerini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Rusya’nın Dev Bankası Sberbank, Platformunda Dijital Finansal Varlık İşlemlerine Başlıyor!

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, yaptığı bir açıklama ile yakında dijital finansal varlık (DFA) hizmetini başlatacağını duyurdu. Müşterilerin, yeni girişimi, kısa süre sonra blockchain platformunda kullanmaya başlayabilecekleri belirtildi.

728×90 muhabbit - Rusya'nın Dev Bankası Sberbank, Platformunda Dijital Finansal Varlık İşlemlerine Başlıyor!300x250 muhabbit - Rusya'nın Dev Bankası Sberbank, Platformunda Dijital Finansal Varlık İşlemlerine Başlıyor!

Şirketin yeni girişimi olan dijital varlıklara yönelme, Batı’nın Rusya‘ya karşı başlattığı katı ekonomik yaptırımlardan hemen sonra gelmiş oldu.

Sberbank’ın duyurusunda, bankanın başlatacağı girişimin, piyasaya oldukça fayda sağlayacağından bahsediliyor.

Açıklamada, şirketlerin piyasa yaptırımlarına karşı avantaj sağlayabilecekleri ve kendi DFA’lerini çıkarabilecekleri belirtiliyor.

Banka ayrıca, şirketlerin, şu anda atıl durumdaki fonlarını gelir elde etmek için yatırım yapmalarına olanak tanıyan CFA’lar edinebileceklerini de dile getiriyor.

sberbank 2 - Rusya'nın Dev Bankası Sberbank, Platformunda Dijital Finansal Varlık İşlemlerine Başlıyor!

Sberbank’ta İşlem İş Birimi Direktörü olan Sergey Popov, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Şirketler bundan bir ay sonra ilk işlemlerini blockchain platformumuzda yapabilecekler. Daha fazla geliştirmenin mevcut düzenleyici çerçevenin uyarlanması gerektirdiğini fark ederek dijital varlıklarla çalışmaya yeni başlıyoruz. Bunu yapmak için düzenleyici ve yürütme organları ile yakın çalışmaya hazırız.”

Sberbank Blockchain Girişimlerini Artırıyor

Sberbank, son dönemlerde blockchain alanında attığı adımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Sberbank, Rusya Merkez Bankası’na “Sbercoin” isimli bir stablecoin çıkarmak üzere başvuruda bulunmuştu.

Rus haber ajansı Interfax tarafından 21 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan bir haberde, Sberbank’ın Ticari İşlem Müdürü Sergey Popov’un konu ile ilgili açıklamalarına yer verilmişti.

Popov, dijital dönüşüm ve dijital ekonomiyi düzenleme çalışmaları kapsamında, Sberbank’ın ocak ayı başında Merkez Bankası’na başvurduğunu ve kayıt prosedürünün en fazla 45 gün sürdüğünü söylemişti.

Yetkili, bu nedenle, bankanın bu yılın ortalarında yeni platformunu ve stablecoini başlatabileceğini söyledi. Ancak, Sberbank tarafından çıkarılacak olan Sbercoin’in nasıl vergilendireceği konusunda araştırmaların henüz tamamlanmadığı da bildirildi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar