Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69138.95
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3760.76
0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
-1.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.1
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sensorium Galaxy, VR Konserler İçin David Guetta İle Anlaştı

VR konserler yakın zamanda popüler olmaya başlayacak.

Clock
Paylaş
Sensorium Galaxy, VR Konserler İçin David Guetta İle Anlaştı

Sanal gerçeklik platformu Sensorium Galaxy, ünlü Fransız DJ David Guetta ile anlaştığını duyurdu. Henüz piyasaya sürülmemiş olan platform, aynı zamanda SENSO adı verilen kendi ERC-20 tokenine de sahiptir.

728×90 muhabbit - Sensorium Galaxy, VR Konserler İçin David Guetta İle Anlaştı300x250 muhabbit - Sensorium Galaxy, VR Konserler İçin David Guetta İle Anlaştı

2021 yılının ilk yarısında piyasaya çıkması beklenen Sensorium, eski Brooklyn Nets sahibi Rus milyarder Mikhail Prokhorov ve ünlü rapçi Jay-Z’nin sahip olduğu bir abonelik medya yayın platformu olan TIDAL’den fon elde ettiğini bildirdi. Sensorium, TIDAL’a platformun SENSO tokenlerinin bir bölümünü toplam 7 milyon dolar karşılığında sattığını söyledi. 

Şirtketin VR platformu, katılımcıların birbirleriyle etkileşime girebilecekleri, konserleri izleyebilecekleri ve diğer etkinliklere katılabilecekleri dijital bir ekosistem olarak adlandırılıyor.

Dijitalleşen Dünya

Sensorium, COVID-19 salgınının getirdiği kısıtlayıcı önlemlerin dünyadaki bir çok etkinliği dijitalleştirdiğini ve sanatçıların da bu yeni hayat düzenine ayak uydurduklarını açıkladı. Bu kapsamda Sensorium, paltform tanıtımını, dijitalleşen dünyaya ayak uyduran ve bu alanda etkinlikler düzenleyen David Guetta tarafından gerçekleştirilecek şovlarla yapacağını bildirdi. Hatırlanacağı üzere DJ, 2020 yılı içinde pandemi yardım kampanyaları için birçok canlı yayın etkinlikleri ve dijital konserlerde görevler almıştı.

Yapılan anlaşma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Guetta, şu ifadelere yer verdi:

“Sensorium Galaxy platformu mevcut standart ekran tabanlı etkinlik görüntüleme yöntemlerinden çok daha iyi, Sensorium ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyım”

Sensorium Corporation’ın, blockchain ve teknoloji CEO Yardımcısı Alex Blagirev, SENSO’nun, Sensorium Galaxy içindeki tüm değer işlemleri için kullanıldığını söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Şu anda araştırmakta olduğumuz uygulama, kullanıcıların profillerini platforma nasıl kaydedecekleri ile ilgilidir. Diğer sosyal Sanal Gerçeklik platformlarından farklı olarak, Sensorium Galaxy avatarları, kullanıcılarının davranış kalıplarını belirledikleri Yapay Zeka ile desteklenmektedir.”

Blagirev, sadece Bitcoin kullanmak yerine platform için kendi tokenini oluşturmanın nedenleri arasında; esneklik, güvenlik ve uyumluluk olduğuna dikkat çekti. Ethereum ağı kullanmalarının nedenini ise şu cümlelerle açıkladı.

“Ethereum ağı neredeyse tüm kripto para birimi cüzdanı sağlayıcıları ve borsalar tarafından desteklenen piyasadaki en popüler blok zincirlerinden biridir.”

Ayrıca, Ethereum ağının Bitcoin‘den çok daha hızlı işlemler sunduğundan bahseden Blagirev, akıllı sözleşmelerin, son kullanıcılar için güven oluşturmaya ve şeffaflığın artmasına yardımcı oldukları için SENSO’nun geliştirilmesinde de belirleyici bir rol oynadığını belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar