BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Sanal Gerçeklik Platformu Sensorium Galaxy, VR Konserler İçin David Guetta İle Anlaştı

VR konserler yakın zamanda popüler olmaya başlayacak.

Yayın:

-

Sanal gerçeklik platformu Sensorium Galaxy, ünlü Fransız DJ David Guetta ile anlaştığını duyurdu. Henüz piyasaya sürülmemiş olan platform, aynı zamanda SENSO adı verilen kendi ERC-20 tokenine de sahiptir.

2021 yılının ilk yarısında piyasaya çıkması beklenen Sensorium, eski Brooklyn Nets sahibi Rus milyarder Mikhail Prokhorov ve ünlü rapçi Jay-Z’nin sahip olduğu bir abonelik medya yayın platformu olan TIDAL’den fon elde ettiğini bildirdi. Sensorium, TIDAL’a platformun SENSO tokenlerinin bir bölümünü toplam 7 milyon dolar karşılığında sattığını söyledi. 

Şirtketin VR platformu, katılımcıların birbirleriyle etkileşime girebilecekleri, konserleri izleyebilecekleri ve diğer etkinliklere katılabilecekleri dijital bir ekosistem olarak adlandırılıyor.

Dijitalleşen Dünya

Sensorium, COVID-19 salgınının getirdiği kısıtlayıcı önlemlerin dünyadaki bir çok etkinliği dijitalleştirdiğini ve sanatçıların da bu yeni hayat düzenine ayak uydurduklarını açıkladı. Bu kapsamda Sensorium, paltform tanıtımını, dijitalleşen dünyaya ayak uyduran ve bu alanda etkinlikler düzenleyen David Guetta tarafından gerçekleştirilecek şovlarla yapacağını bildirdi. Hatırlanacağı üzere DJ, 2020 yılı içinde pandemi yardım kampanyaları için birçok canlı yayın etkinlikleri ve dijital konserlerde görevler almıştı.

Yapılan anlaşma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Guetta, şu ifadelere yer verdi:

“Sensorium Galaxy platformu mevcut standart ekran tabanlı etkinlik görüntüleme yöntemlerinden çok daha iyi, Sensorium ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyım”

Sensorium Corporation’ın, blockchain ve teknoloji CEO Yardımcısı Alex Blagirev, SENSO’nun, Sensorium Galaxy içindeki tüm değer işlemleri için kullanıldığını söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Şu anda araştırmakta olduğumuz uygulama, kullanıcıların profillerini platforma nasıl kaydedecekleri ile ilgilidir. Diğer sosyal Sanal Gerçeklik platformlarından farklı olarak, Sensorium Galaxy avatarları, kullanıcılarının davranış kalıplarını belirledikleri Yapay Zeka ile desteklenmektedir.”

Blagirev, sadece Bitcoin kullanmak yerine platform için kendi tokenini oluşturmanın nedenleri arasında; esneklik, güvenlik ve uyumluluk olduğuna dikkat çekti. Ethereum ağı kullanmalarının nedenini ise şu cümlelerle açıkladı.

“Ethereum ağı neredeyse tüm kripto para birimi cüzdanı sağlayıcıları ve borsalar tarafından desteklenen piyasadaki en popüler blok zincirlerinden biridir.”

Ayrıca, Ethereum ağının Bitcoin‘den çok daha hızlı işlemler sunduğundan bahseden Blagirev, akıllı sözleşmelerin, son kullanıcılar için güven oluşturmaya ve şeffaflığın artmasına yardımcı oldukları için SENSO’nun geliştirilmesinde de belirleyici bir rol oynadığını belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.