Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65644
-1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3527.48
-0.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.77
-4.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.5
-1.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin İnsanı Olabilir mi?

Satoshi’yi dünyanın en zengin ismi olarak görebilecek miyiz?

Clock
Paylaş
Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin İnsanı Olabilir mi?

55.000 $’lık fiyatıyla Bitcoin, Satoshi Nakamoto’yu halihazırda dünyanın en zengin isimlerinden biri yapıyor.

Ancak şu anda Satoshi, dünyanın en zengin insanı olma yolunda biraz geride kalıyor.

Mart 2021 itibarıyla Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 181,6 milyar $’lık serveti ile dünyanın en zengin kişisi konumunda. Jeff Bezos‘un ardında ise, 163.7 milyar $’lık serveti ile Elon Musk var.

728×90 muhabbit - Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin İnsanı Olabilir mi?300x250 muhabbit - Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin İnsanı Olabilir mi?

Bu arada, kripto para sektöründe etkinlik gösteren milyarderlerin de sayısı hatrı sayılır bir şekilde fazla. Örneğin, Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un tam 11.5 milyar $’lık bir serveti var. Nispeten yeni sayılabilecek bir sektör için etkileyici bir rakam, değil mi?

Satoshi Nakamoto’nun Ne Kadar BTC’si Var?

Kesin bir rakam vermek zor olsa da, Ocak – Temmuz 2009 arasında Satoshi Nakamoto’nun 1 milyonun üzerinde BTC madenciliği yaptığı tahmin ediliyor. Şu anki fiyat ile oranladığımızda, Satoshi Nakamoto 54 milyar $’lık bir servete sahip.

Eğer Bitcoin’in fiyatı 182.000 $’a ulaşırsa, Nakamoto’nun sahip olduğu servet, hemen hemen 182 milyar $’a ulaşır ve Jeff Bezos‘u geride bırakır.

Bitcoin’in Fiyatı 188 Milyar $’a Ulaşabilir mi?

Bitcoin’in fiyatının bu tür rakamlara ulaşacağını tahmin eden birçok inceleme var. Ama bu tür analizlerin en bilineni “Stock-to-Flow (S2F)” modelidir.

S2F modeli, Bitcoin’in değeri ile mevcut arz arasındaki ilişkiye dayalı bir formül ortaya koyuyor. Bu analize göre Bitcoin’in fiyatı 2021’in sonuna doğru 288.000 $’a yükselebilir.

Eğer böyle bir fiyatlanma yaşanırsa, Nakamoto’nun serveti 288 milyar $’a kadar yükselir.

Bildiğiniz gibi Satoshi Nakamoto‘nun kimliği bir sır gibi saklanmakta. Bu kişinin ya da kişilerin hayatta olup olmadığı bile meçhul. Bildiğiniz gibi Craig Wright, bu konudaki en büyük iddianın sahibi, fakat sektörün önde gelen isimleri, Wright’ın iddiasına pek güvenmiyor gibi görünüyor.

Bununla beraber, şu anda İspanya’da hapiste bulunan John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun kimliğini bildiğini ve onunla telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini iddia etmişti.

Bakalım ilerleyen günlerde Satoshi Nakamoto hakkında daha neler öğreneceğiz?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar