Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66673.51
-5.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.41
-9.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.13
-18.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.6
-5.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

SEC Başkanı Gary Gensler: DeFi Projeleri Dokunulmaz Değil!

Başkan, bazı projelerin düzenleme ihtiyacını tetikleyebilecek özelliklere sahip olduğunu belirtiyor.

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Gary Gensler: DeFi Projeleri Dokunulmaz Değil!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ABD’de şimdiye kadar tamamen düzenlenmemiş olan eşler arası ağların gözetimden ve düzenlemeden muaf olmadığını söyledi.

728×90 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler: DeFi Projeleri Dokunulmaz Değil!300x250 muhabbit - SEC Başkanı Gary Gensler: DeFi Projeleri Dokunulmaz Değil!

Gensler verdiği bir röportajda, DeFi olarak bilinen bazı merkezi olmayan finans projelerinin, onları SEC’in denetlediği kuruluş türleri gibi görünmesini sağlayan özelliklere sahip olduğunu söyledi. Başkan ayrıca, DeFi projeleri için şu ifadelere yer veriyor:

“Özellikle katılımcıları değerli tokenlar veya benzer teşviklerle ödüllendiren DeFi projelerinin, ne kadar merkezi olmayan olduklarına bakılmaksızın düzenlenebileceğini belirtmek istiyorum.” 

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Gensler, DeFi geliştiricilerinin, işlemleri otomatikleştiren bir yazılım geliştirdikten bir süre sonra projeden uzaklaştıklarını ve sorumlu merkezi bir varlık olmadan çalışmasına izin verdiklerini söylediklerini belirtiyor. Bu tür bir ademi merkeziyetçiliğin, Bitcoin ve Ethereum gibi bazı kripto para birimlerinin düzenlemeden kaçınmak için yeterince merkezi olmayan olduğunu söyleyerek, SEC tarafından gözetim ihtiyacını ortadan kaldırdığını savunduklarını söylüyor. Ancak başkan bu durumun tam tersi olarak düşünülmesi gerektiğini ve DeFi’ın da düzenlemeye alınabileceğini hatırlatıyor.

Gensler, DeFi teriminin yanlış bir adlandırma olduğunu belirterek bu platformların bazı yönlerden merkezi olmayan ancak diğer yönlerden oldukça merkezileşmiş bir şeyi kolaylaştırdıklarını dile getiriyor.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar