BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

SEC ten Onaylı İlk Kripto Para Filecoin Mainnet’ini Erteledi

Merkezsiz bir depolama ağı olarak tanımlayabileceğimiz Filecoin, coronavirus etkisi ve “testnet”te yaşanılan gecikmeler sebebiyle ertelemiş durumda.

Yayın:

-

filecoin

SEC’ten onay alan ilk kripto para birimi olan Filecoin, “mainnet”e geçişini Testnet’te yaşanan gecikmeler ve coronavirus endişeleri sebebiyle ertelediğini duyurdu.

Merkezsiz bir depolama ağı olarak tanımlayabileceğimiz Filecoin, coronavirus etkisi ve “testnet”te yaşanılan gecikmeler sebebiyle ertelemiş durumda. Bu noktada Filecoin’i Google Drive, Yandex Disk veya Icloud’a benzetebiliriz.

Protocol Labs tarafından geliştirilen Filecoin, “eşler arası veri depolama ağı” (IPFS) üzerine kurulmuştur. Bu sayede kullanıcıların ağ üzerinde merkezi olmayan depolama alanlarını satın almalarına izin verir.

Ağın çalışma prensiplerine göre müşteriler veri depolamak yada verileri dağıtmak için madencileri kiralarlar. Madenciler ise müşterilerin isteklerini yerine getirerek ödül kazanırlar. Bitcoin madencilerine çok benzeyen Filecoin madencileri blokları oluşturmak ve ödül kazanmak adına bir yarış içerisine girerler. Ancak bu durumda madencilerin gücü ile depolayabilecekleri veri miktarı birbirine eşittir. Bu da madencileri mümkün olabildiğince güçlü olmaya ve daha fazla depolama alanına sahip olmaya teşvik eder.

2017 yılında gerçekleştiren token satışı ile 200 milyon $ yatırım toplamayı başaran Filecoin, yılın en büyük token satışlarından birine imza atmıştı.

Mainnet Haziran-Temmuz Dönemine Ertelendi

11 Aralık 2019 tarihinde “mainnet”in phase 1’i başlatıldı. Bu aşama ile birlikte madenciler, depolama istemcileri ve geliştiriciler ilk defa testnete giriş yapabildi.

O dönemde yayınlanan “roadmap“a göre phase 1, Ocak sonlarında bitecek ve phase 2 başlatılacaktı. Ardından da her şey yolunda giderse Mart 2020’de mainnet aktifleşecekti. Ancak Filecoin Ocak 2020, güncellemesini ertemek zorunda kalmıştı. O dönemde yayımlanan rapora göre plan üzerinde yaklaşık 6 haftalık bir gecikme yaşanacaktı. Yeni oluşan planda ise mainnete geçişin 15 Haziran-17 Temmuz arasında olması planlanmakta.

Bir an önce “mainnet”e geçiş yapmak istiyoruz. Fakat sorun olmadığından emin olmak zorundayız.

Blog Filecoin

En kısa zamanda Phase 2’yi başlatacaklarını belirten ekip gecikmeden dolayı üzün olduklarını belirtmekte. Bu noktada biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirten ekip sorunsuz bir ürün piyasaya sürmek için çalışıyor.

Ek olarak ekim gecikmeyi kısmen de olsa coronavirus ile ilişkilendirmekte. Toplulukta bazı üyelerin hastalık riski sebebiyle işe geri dönmenin güvenli olmadığını belirtmekte.

Bazı çalışanlarımız, Phase 2’yi başlatmak için en az 2 ila 3 hafta daha beklememizi istedi. Sebep olarak ise virüs sebebiyle güvenli bir iş ortamı olmamasını gösteriyorlar.

Blog Filecoin

Son duruma değinmek gerekirse de Phase 2, en yakın zamanda başlatılacak. Phase 2’nin de yaklaşık iki ay sürmesi beklenmekte. Test aşamaları, geçerlilik ve güvenlik kontrolleri bu aşamada tamamlanmış olacak. Hemen ardından da Haziran-Temmuz döneminde “mainnet” başlatılmış olacak. Umarız tekrar bir gecikme olmadan belirlenen tarihlerde mainnete geçiş tamamlanır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 29.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (29.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir Ethereum fiyat analizi hazırlamıştım, o yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 29.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz destek ve direnç bölgelerinin aynı olduğunu fark etmişsinizdir. Yani bir grafik üzerinde destek/direnç bölgelerini çalışıp oluşturduğunuz zaman bunları sık sık değiştirmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. İsterseniz siz kendi yönteminizle bu bölgeleri belirlersiniz isterseniz benim fiyat analizleri yazılarımda gösterdiğim bölgeleri kullanabilirsiniz.

Önceki yazılarımda bahsettiğimden dolayı destek/dirençleri tekrar incelemeyeceğim. Oklarla gösterdiğim yerlerde bir ikili dip formasyonu bulunmakta. Şuan fiyat bu formasyonun neckline’ında bulunmakta. Buranın üzerinde mum kapanmasıyla birlikte formasyon aktifleşecek. Aksi halde şu an sadece olasılık olarak görmeliyiz. Kırılım gerçekleşmeden işleme girmek oldukça riskli olacaktır.

Bunun dışında düşen bir trend görmektesiniz. Bu trend son tepe noktasından başlamakta. Şu an fiyat bu trendde yakın değil ancak az önce bahsettiğim ikili dip formasyonu çalışırsa fiyatın trend bölgesine gideceğini düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Huobi Üç Yeni HUSD Paritesi Duyurdu!

Yapılan açıklamada üç altcoin için yeni stablecoin paritesi açıldığı belirtiliyor. Pariteler Huobi’nin kendi “stablecoin”i olan HUSD tarafından oluşturulmuş durumda.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, yaptığı açıklama ile birlikte üç yeni Huobi USD (HUSD) paritesini duyurdu.

İlginizi Çekebilir: DeFi Market Cap

Yapılan açıklamada üç altcoin için yeni stablecoin paritesi açıldığı belirtiliyor. Pariteler Huobi’nin kendi “stablecoin”i olan HUSD tarafından oluşturulmuş durumda.

Algorand (ALGO), OMG Network (OMG), ve Zilliqa (ZIL) için oluşturulan pariteler halihazırda kullanılabilir durumda.

HUSD Hakkında

Huobi USD (HUSD), Huobi tarafından oluşturulmuş 1:1 ABD Doları ile desteklenmekte. Tam şeffaflık içerisinde HUSD rezervlerini paylaşan Huobi, HUSD’nin düzenli olarak “audit” şirketleri tarafından denetlendiğinin altını çizmekte.

Huobi verilerine göre toplam piyasa değeri 265 Milyon $ civarında bulunan HUSD, MarketCap verilerine göre 56’ıncı sırada bulunuyor.

Son 24 saat içerisinde 78 Milyon $’lık ticaret hacmine ulaşan HUSD stablecoin seçenekleri arasında bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.