BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Solana Network Ağında Artık USDT Var!

Solana Network, Tether ile bir teknik entegrasyon içinde!

Yayın:

-

Solana

Bugün Solana Vakfı, USDT stablecoini Solana Network’e getirmek için Tether ile bir teknik entegrasyon duyurdu. Girişim ilk olarak bugünün erken saatlerinde Tether’in resmi internet sitesinde duyuruldu.

Bildiğiniz üzere USDT piyasa değeri açısından en büyük stablecoindir. Ayrıca USDT, DeFi sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan stablecoinlerden biri. Sadece en popüler üç DeFi projesinin yalnızca 863 milyon $ kadar USDT mevduatı mevcut. Tether ve USDT, herhangi bir başarılı blockchain projesi için kritik bir altyapı parçasıdır. Ve bu stratejik girişim, Solana için çok önemli bir adımdır.

Teknik entegrasyonlar tamamlandıktan sonra USDT sahipleri, Solana ağını kullanarak saniyede 50.000 işlemden daha yüksek hızlarda işlem yapabilecek. Bildiğiniz üzere hız ve maliyetler, bugün DeFi’yi engelleyen en büyük iki faktördür. Bu yeni girişim ile birlikte DeFi ekosistemi içindeki stablecoinlerin kullanım alanları rahatlayacak.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, “Solana ile entegrasyonumuz, şu anda geliştirilmekte ve Solana’da başlatılmakta olan büyüyen bir ekosisteme hizmet ediyor. Buna en güzel örnek Serum.” dedi.

Tether’in internet sitesinde bu duyuru şu şekilde paylaşıldı:

Tether’in ultra yüksek hızlı blockchain Solana üzerinde piyasaya sürülen ilk stablecoin olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bildiğiniz üzere Tether piyasa değeri açısından en büyük 3. kripto para birimi olarak yer almakta. Geçtiğimiz aylarda, XRP ile bir koltuk savaşına giren Tether, 3.lük ve 4.lük koltuğu için bir rekabet halindeydi. Ancak geçtiğimiz hafta Tether’in piyasa değeri, XRP’nin üstüne çıktı ve Tether şu anlık 3.lük koltuğunun sahibi konumunda.

Diğer borsa haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunun dışında DeFi Market Cap listemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2021 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.!