Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65116.01
1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.41
3.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.12
7.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.8
2.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Son Dakika: ABD Şimdi de Gözünü Stablecoinlere Dikti!

ABD finansal düzenleyicileri, kara para aklamaya karşı önlemleri sıkılaştırmak adına bir rapor yayınladı!

Clock
Paylaş
Son Dakika: ABD Şimdi de Gözünü Stablecoinlere Dikti!

Aldığımız bir son dakika haberine göre, ABD finansal düzenleyicileri, kara para aklamaya karşı önlemleri sıkılaştırmak adına bir rapor yayınladı!

Söz konusu olan raporun aktörü ise, kullanıcıların dijital birim olarak yaptığı ödemeleri kolaylaştırmak için kullandıkları stablecoinler. Çarşamba günü yapılan açıklamada, Hazine Bakanlığı ve diğer kurumlar, bunların “riski etkili bir şekilde yönetecek ve ABD’nin yerel ve uluslararası finans ve para sistemlerinin istikrarını koruyacak” şekilde kullanılması gerektiğini açıkladı.

728×90 muhabbit - Son Dakika: ABD Şimdi de Gözünü Stablecoinlere Dikti!300x250 muhabbit - Son Dakika: ABD Şimdi de Gözünü Stablecoinlere Dikti!

ABD Başkanı’nın Finansal Piyasa Çalışma Grubu, tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, illegal finans aktiviteleri ile ilgili önemleri sıkıştırmanın yanı sıra, token operatörleri yeterli nakit rezervlerini muhafaza etmeli.

Bildiğiniz gibi stablecoinler genellikler ABD doları gibi bir rezerv varlık ile sabitlenir. Bu birimler, hızlı bir şekilde gerçekleştirilen işlemler ile Bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almak için sıklıkla kullanılıyor.

Trump tarafından atanan yetkili grup tarafından yayınlanan belge, idarenin hızla büyüyen kripto finans dünyasına uzun süredir süre gelen finansal kuralları uygulamak için yaptığı son hamle olarak görünüyor. Washington’un dijital varlıklar konusundaki sert duruşu, geçtiğimiz sene kripto para birimi başlatma planı olan Facebook Inc. yöneticileri de dahil olmak üzere birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Tether, dünya çapında kripto para borsaları tarafından kullanılan ve yaklaşık %75’lik bir pazar payıyla kullanılan en baskın stablecoindir. Diğer popüler tokenler arasında, Coinbase ve Circle ortaklığındaki USDC ve Gemini Dollar yer alıyor.

Bu değerlendirme raporu, ABD hükümetinin şu anda kadar stablecoinler ile alakalı en kapsamlı açıklaması olarak yer almış durumda.

Açıklananlara göre, stablecoinlerin belirli bir varlığın belirli özelliklerine bağlı olarak menkul kıymet, türev ya da emtia olabileceği söyleniyor.

Düzenleyiciler, stablecoin kullanan kişilerin, her türlü cüzdan tipi dahil olmak üzere, işlem yapan tüm tarafların kimliklerini elde edip doğrulayabileceklerini de söyledi.

Bakalım ABD’nin bir sonraki hamlesi ne olacak?

Daha fazla Son Dakika Haberleri için: Son Dakika Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar