BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Son Dakika: BitMEX’e Erişilemiyor

Yayın:

-

bitmex

BitMEX’e erişim an itibariyle kesilmiş durumda. Sorunun ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

15:15: Hem websitesi hem de API uzantıları an itibariyle devre dışı kalmış görünüyor.

Konu ile ilgili olarak BitMEX tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil.

bitmex

BitMEX tarafında benzer bir erişim sorunu 13 Mart tarihinde de gerçekleşmişti. Bitcoin’in sert düşüş yaşadığı sırada yaşanan erişim kesintisi ile ilgili daha sonra açıklama yapan yetkililer, kesintinin hizmet aldıkları üçüncü taraf bir kuruluş sebebiyle gerçekleştiğini belirtmişti.

15:30: BitMEX tarafından gelen açıklama an itibariyle borsada işlemlerin devre dışı kaldığı. Henüz sorunu tespit edemediklerini bildiren BitMEX yetkilileri, sorun üzerinde çalıştıklarını belirtmekte.

status

Twitter’da bir ekran görüntüsü paylaşan Bitcoin Jack, BitMEX’te XBT kontratının 0’a düştüğünü gösteriyor. BitMEX’te işlemlerin durmasının ardındaki sebep bu olabilir.

Güncellenecektir.

16:14 BitMEX az önce yaptığı açıklama ile fonlardan bir problem olmadığını, ve devre dışı kaldığı süre içerisinde herhangi bir likidasyon gerçekleşmediğini belirtti. En yakın zaman içerisinde sistemin yeniden online olacağını belirten yetkililer, herhangi bir problem olmadığının altını çiziyor.

16:32: BitMEX platformun tekrar aktif olduğunu ve emirlerin an itibariyle iptal edilebileceğini belirtti. İşlemler ise 10 dakika içerisinde başlayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184