BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Son Dakika! Stablecoin Projesi Origin Dollar Saldırıya Uğradı!

Origin Dolar sahipleri, dikkat!

Yayın:

-

Son dakika

Son dakika! Origin Protokolü tarafından Eylül ayının sonlarında piyasaya sürülen bir stablecoin olan Origin Dollar (OUSD) 7 milyon $’lık bir saldırıya uğradı.

17 Kasım’da Origin Protokolü’nün kurucusu Matthew Liu, Dai ve Ethereum dahil 7 milyon $’lık kayıp fon olduğunu belirterek, projenin saldırıya uğradığını duyurdu. Bu arada bu 7 milyon $’lık fonun 1 milyon $’ı Origin’in kurucuları, çalışanları ve şirketin kendisi tarafından finanse edilmişti.

Saldırıyı anlamakta zorlanan ekip, Medium üzerinde saldırıyı duyurduktan birkaç saat sonra saldırının nasıl gerçekleştiğini açıklamıştı.

Origin’in paylaştığı bir son dakika gönderisinde, saldırganların sebep olduğu fon akışının izlenmesi konusunda ilerleme kaydedildiği söylendi ve fonların telafi edilmesi üzerine çalışmalar var.

Protokol, bir şekilde saldırının izini sürmüş ve fonların Tornado Cash ve renBTC kullanarak aklandığını tespit etmiş.

Saldırının kaynağı ise, akıllı sözleşmelerindeki yeniden giriş hatası olarak görünüyor. Saldırgan, kontrolü altında sahte bir stablecoin’i protokole sokup, bir şekilde birden fazla stablecoin ile OUSD basmış. Bunu yaparken eksik doğrulama kontrolünden yararlanan saldırgan, yeniden giriş saldırısı ile sözleşmeden yararlanıp, saldırıyı gerçekleştirdi.

Bu arada saldırıya yanıt olarak, OUSD kasasındaki depozitolar devre dışı bırakıldı.

Mevcut fiyatlar OUSD’yi yansıtmadığı için lütfen Uniswap veya Sushiswap’tan OUSD satın almayın. Bu hızla gerçekleşen bir süreç ve tüm ekibimiz krizle mücadele için seferberlik halinde.

Leu, saldırının kendileri ile hiçbir ilgisi olmadığını, ekibin de “uzaklaşmaya” hiç niyeti olmadığını sözlerine ekledi.

CoinGecko’ya göre, OUSD şu anda Uniswap’ta 0,10 $’dan daha düşük bir fiyattan işlem görüyor.

Protokol’ün Medium üzerinde son paylaştığı blog gönderisine göre, çalışanlar var gücüyle fonları geri almak için uğraşıyor. Çalışanların önerisi ise, Sushiswap’ta OUSD likiditesi sağlayan kullanıcılar, mümkün olan en kısa sürede fonlarını güvene almalı. Ayrıca, şu anda OUSD satın almaya ve satmaya çalışmamanız tavsiye edildi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA

Cryptocom XRP Spark Dağıtımını Destekleyecek!

Crypto.com ve Flare Network tarafından aynı anda yapılan açıklamada, Crypto.com üzerinde XRP tutan kullanıcıların Spark Token “airdrop”undan faydalanabileceği belirtiliyor.

Yayın:

-

cryptocom

Cryptocom az önce yaptığı duyuru ile birlikte Spark Token dağıtımını destekleyeceğini açıkladı.

Crypto.com ve Flare Network tarafından aynı anda yapılan açıklamada, Crypto.com üzerinde XRP tutan kullanıcıların Spark Token “airdrop”undan faydalanabileceği belirtiliyor.

12 Aralık’ta alınacak ekran görüntüleri ile birlikte XRP cüzdanlarına “airdrop”un gerçekleştirileceği belirtilmekte. Dağıtımın miktarının fazla olması sebebiyle bir süre gecikebileceğini belirten Flare Network ekibi, en kısa sürede tüm dağıtımın tamamlanacağını belirtiyor.

Crypto.com uygulaması ve Cryptocom Exchange üzerinde destekleneceği belirtillen airdrop, Crypto Earn üzerinde de desteklenecek.

Kısacası XRP kilitleyen kullancılar da “airdrop”tan faydalanabilecek.

Bilidiğiniz üzere benzer açıklama dün akşam saaatlerinde Bitstamp’ten de gelmişti. Önümüzdeki günlerde faklı platform ve borsalar da Spark Token desteğini açıklayacak gibi görünüyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

Son Dakika! Paribu Saldırı Altında Mı?

Kullanıcıların websitesi üzerinden işlemlere devam edebileceğini belirtirken, mobil uygulama erişim sorunun en kısa sürede giderileceğini bildirdi.

Yayın:

-

Son dakika

Kripto para borsası Paribu tarafından az önce yapılan açıklamaya göre mobil uygulama üzerinde erişim sıkıntısı bulunduğu belirtiliyor.

Paribu yaptığı açıklamada dün yaşanan düzenli aksiyonların bu sabah da devam ettiği bildiriliyor.

Teknik ekibin soruna müdahale ettiğini belirten Paribu, erişim sorunun kısa sürede çözüleceğini belirtti.

Kullanıcıların websitesi üzerinden işlemlere devam edebileceğini belirtirken, mobil uygulama erişim sorunun en kısa sürede giderileceğini bildirdi.

Güncellenecektir.

Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.