BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Stablecoin Piyasa Değeri Her Gün 100 Milyon $ Artıyor

Temmuz ayından itibaren stablecoin’lerin piyasa değerleri yaklaşık olarak, günde 100 milyon dolar artış gösterdi.

Yayın:

-

tether

DeFi protokollerinin ani yükselişi ve likidite havuzlarındaki token talebi, stablecoin arzında büyük bir artış meydana getirdi.

Nic Carter attığı bir tweet’te; Binance USD (BUSD), Dai (DAI), HUSD, Paxos Standard Token (PAX), USD Coin (USDC), USDK, Tether (USDT), USDT_ETH ve USDT_TRX gibi stabil kripto paraların arzında yaklaşık olarak iki aydır günlük 100 milyon dolar civarında artış görüldüğünden bahsetti.

Carter, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) getirileri ve faiz oranlarının stablecoin’ler ile beslendiğini dile getirdi. Ayrıca DeFi konusunda herkesin çok heyecanlandığını ve bu çılgınlığa ayak uydurduğunu da sözlerine ekledi. Ancak kimsenin stablecoin’lerin piyasa değerlerinin temmuz ayından itibaren günde yaklaşık olarak 100 milyon dolar arttığının farkında bile olmadığını söyledi.

Coin Metrics

Stablecoin’ler bu yıl giderek artan sayılarda ortaya çıkan DeFi protokolleri için likidite havuzlarında kullanılan tokenler arasında popülerdir. Bunun yanında rekabette kilitli fonları çekmek için daha büyük getiriler sunar. DAI, USDC, Compound ve Aave protokollerinde en çok ödünç alınan ve ödünç verilen kripto paralardır. Bununla birlikte, en yüksek piyasa değerine ve günlük işlem hacmine sahip olan stablecoin Tether, kripto para pazarında hala % 80 hakimiyete sahiptir.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Tether’in toplam piyasa değeri 15 Temmuz’da 9,2 milyar dolar iken bugün itibariyle 13,7 milyar doların üzerine çıktı ve neredeyse % 50’lik bir artış gösterdi. Yine Tether’in işlem hacmi ise aynı dönemde % 150 artarak 21.9 milyar dolardan 54 milyar doların üzerine çıktı.

StableCoin’lerin Önemi

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, stablecoin’lerin Birleşik Krallık yatırımcıları için ödemelerdeki sıkıntıları azaltmak gibi bazı “yararlı faydalar” sağlayabileceğini söyledi. Ancak stablecoin’lerin diğer ödeme türleri ve bunlar aracılığıyla aktarılan para birimleri için bugün yürürlükte olan standartlara eşdeğer standartlara sahip olmaları gerektiğinin de önemli olduğunu söyledi. Ayrıca, Bailey, stablecoin’ler ile ilgili koordineli ve uluslararası düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunun da altını çizerek şu açıklamada bulundu:

Küresel stablecoinler, uluslararası bir değere sahiptir. Başka bir para birimi olarak kullanılabilir. Ayrıca tüketiciler tarafından bir çok alanda da kullanılabilir

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX Chiliz’i Listeliyor! Fee Yok!

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx kripto para borsası

FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Chiliz’i (CHZ) listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Spot işlem tarafında 2 farklı parite ile işlemlere başlayan CHZ, hem USD hem de USDT paritelerinde alınıp satılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Diğer yandan Perpetual Swap kontratı da aktive edilen CHZ için komisyon tarafında önemli adımlar atılmış durumda.

Piyasa yapıcı komisyonların sıfırlandığı CHZ paritelerinde kullanıcılar sadece piyasa alıcı komisyonu ödeyecek. Ek olarak FTX tarafından yapılan duyuruda “futures delivery fee”nin de sıfırlandığı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere FTX’te çekim komisyonu da bulunmuyor.

CHZ tarafında hızlı bir giriş yapan FTX, komisyonsuz işlemler ile kullanıcıların dikkatinifazlasıyla çekecek gibi görünüyor.

CHZ an itibarıyla 0.0109 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.