BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

SushiSwap Kurucusu Yeni Açıklamalar Yaptı!

SushiSwap’ta yaşanan olaylar neticesinde Chef Nomi yeni açıklamalar yaptı!

Yayın:

-

SushiSwap

Olaylı bir süreç geçiren SushiSwap yaratıcısı Chef Nomi, bir twitter dizisi üzerinden, takipçilerinden ve çalışanlarından özür diledi!

Chef Nomi’nin Attığı İlk tweet

SUSHI’nin aktarım sürecinin aslında çok başarılı olduğunu iddia eden Chef Nomi, bu sürecin gerçekten hayatındaki en keyifli ve şanslı bir dönemini temsil ettiğini söyledi.

Sözlerine, bu tür dertleri yaşadığı ve yaşattığı için herkesten özür dilemesi ile devam eden Nomi, kendisinin duygusal ve açgözlü bir şekilde davrandığını, ayrıca baskı altında kötü kararlar verdiğini itiraf etti. İnsanların beklentilerini yerine getiremediği hakkında konuşan Nomi, Twitter üzerinde gerçekten üzgün bir profil çiziyor.

Twitter dizisinin devamında, projeye katkısı olan insanlara teşekkür eden Nomi, aynı zamanda projeyi sahiplenen kişilere minnet duygularını iletti.

Kripto alanından birçok kişi ve kurumdan özür dileyen Nomi, bu isimlerin hakkını yediğini ve gerçekten çok yetenekli ve iyi niyetli insanlar olduğunu söyledi.

FTX CEO‘sunu twitter dizisine etiketleyip şahsi olarak özür dileyen Nomi, SushiSwap’ın şu anki konumunu CEO’ya mal etti.

Nomi’nin açıklamalarına göre, 14 milyon $’lık ETH’nin tamamını iade etmiş. Ayrıca, kendi payına düşen hakkın, Sushi topluluğu tarafından karar verilmesi gerektiğini söyledi.

SushiSwap’ın yaratıcısı, topluluk tarafında ve teknik konularda arka planda katkı göstermeye devam edeceğini söyledi. Kendisi bundan böyle yönetişimin herhangi bir şekilde parçası olmayacak.

SushiSwap’ın gelişmeye devam etmesini uman Nomi, kendisinin sebep olduğu bu hatayı, tüm bir projeye mal edilmemesi gerektiğini söyledi. Kendisinin dediğine göre, SushiSwap’ın başarısı topluluk tarafından yönetilen birçok proje için bir emsal olacak.

Ne Olmuştu?

Piyasaya sürüldüğünden kısa bir süre sonra 11 $ değerine ulaşan SUSHI, Chef Nomi’nin önemli bir miktar SUSHI satışından sonra 1 $’a kadar gerilemişti. Açılananlara göre Nomi’nin sattığı SUSHI adedi 5 milyon adetti. Bu birim, daha önce açıklananlara göre projenin gelişim aşaması için kullanılacak olan fondu.

Bu durumdan ötürü topluluk tarafında, bir scam proje olarak nitelendirilen SushiSwap’ın namı iyice kötüleşti.

Bununla beraber SushiSwap başkanı Nomi, projeyi FTX CEO’su Sun Bankman-Fried’a devredeceğini açıklamıştı.

SushiSwap’ın kurucusu bu satış hamlesinden sonra bir açıklama yaparak, projeye bir zarar vermek istemediğini ve verdiği kararın diğer kişilerin beklentisini karşılamadığı için çok üzgün olduğunu söylemişti.

Borsa haberlerimiz için: Borsa Haberleri

DeFi haberlerimiz için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’de Zorluk Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Fiyat Yükselecek Mi?

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para birimi

Bitcoin tarafında zorluk seviyesi artmaya devam ediyor.

Glassnode tarafından yapılan son güncellemeye göre zorluk tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Bitcoin fiyatı 10.000 $’ın üzerindeki hareketine devam ediyor. 11.000 $’ın üzerindeki 11.200 $ denemesinden red yiyen Bitcoin 10.900 $ seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat noktasındaki bu arada kalmışlığın yanında zorluk seviyesinde de ciddi bir artış mevcut durumda.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından düzenli olarak yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiren zorluk seviyesi madencileri oldukça zorlayacak seviyelere ulaşmış görünüyor.

2019’da Üçte Biri Kadardı

2019 yılının yaz aylarında Bitcoin şimdiki ile benzer bir fiyat seviyesindeyken zorluk seviyesi şimdiye oranla 3’te 1 seviyede idi. Halving sonrası ödüllerin yarı yarıya azalmasının etkisi ile birlikte zorluk seviyesinin de artmaya devam etmesi fiyat konusunda Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği konusundaki soruları da beraberinde getirmiş görünüyor.

Son dönemde yaşanan altcoin boğası ile birlikte sessizliğini koruyan Bitcoin, kedisi 10.000 $ üzerine oldukça hızlı bir şekilde atmayı başarmıştı.

Dominans Ne Durumda

Altcoinlerde yaşanan hızlı yükselişler ile birlikte, özellikle Mayıs ayı itibarıyla dominans tarafında kayıp yaşamaya başlayan Bitcoin, yüzde 69 seviyelerinden yüzde 59’a kadar gerilemişti.

Yüzde 59 seviyelerinden gelen tepki ile birlikte altcoinlerde bir miktar gerileme görülmüştü.

Gözler Bitcoin’de

Bitcoin tarafında oluşacak hareketin belirsizliği altcoinleri de etkilemiş durumda. Piyasadaki yükseliş dalgası yerini durağanlığa bırakmış iken gözler de Bitcoin’e çevrilmiş görünüyor.

Bazı analistler tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’deki durumun belirsizliğini koruduğu yönünde. Bazı analistler ise zorluk seviyesi ve dominans tarafındaki durum göz önüne alındığında hareket vaktinin yaklaştığı kanısında.

Sizce Bitcoin’de hareket vakti geldi mi?

Diğer Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.