Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56887.74
10.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3253.31
5.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.28
4.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.2
-0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SushiSwap Kurucusu Yeni Açıklamalar Yaptı!

SushiSwap’ta yaşanan olaylar neticesinde Chef Nomi yeni açıklamalar yaptı!

Clock
Paylaş
SushiSwap Kurucusu Yeni Açıklamalar Yaptı!

Olaylı bir süreç geçiren SushiSwap yaratıcısı Chef Nomi, bir twitter dizisi üzerinden, takipçilerinden ve çalışanlarından özür diledi!

Chef Nomi’nin Attığı İlk tweet

SUSHI’nin aktarım sürecinin aslında çok başarılı olduğunu iddia eden Chef Nomi, bu sürecin gerçekten hayatındaki en keyifli ve şanslı bir dönemini temsil ettiğini söyledi.

Sözlerine, bu tür dertleri yaşadığı ve yaşattığı için herkesten özür dilemesi ile devam eden Nomi, kendisinin duygusal ve açgözlü bir şekilde davrandığını, ayrıca baskı altında kötü kararlar verdiğini itiraf etti. İnsanların beklentilerini yerine getiremediği hakkında konuşan Nomi, Twitter üzerinde gerçekten üzgün bir profil çiziyor.

Twitter dizisinin devamında, projeye katkısı olan insanlara teşekkür eden Nomi, aynı zamanda projeyi sahiplenen kişilere minnet duygularını iletti.

Kripto alanından birçok kişi ve kurumdan özür dileyen Nomi, bu isimlerin hakkını yediğini ve gerçekten çok yetenekli ve iyi niyetli insanlar olduğunu söyledi.

FTX CEO‘sunu twitter dizisine etiketleyip şahsi olarak özür dileyen Nomi, SushiSwap’ın şu anki konumunu CEO’ya mal etti.

Nomi’nin açıklamalarına göre, 14 milyon $’lık ETH’nin tamamını iade etmiş. Ayrıca, kendi payına düşen hakkın, Sushi topluluğu tarafından karar verilmesi gerektiğini söyledi.

SushiSwap’ın yaratıcısı, topluluk tarafında ve teknik konularda arka planda katkı göstermeye devam edeceğini söyledi. Kendisi bundan böyle yönetişimin herhangi bir şekilde parçası olmayacak.

SushiSwap’ın gelişmeye devam etmesini uman Nomi, kendisinin sebep olduğu bu hatayı, tüm bir projeye mal edilmemesi gerektiğini söyledi. Kendisinin dediğine göre, SushiSwap’ın başarısı topluluk tarafından yönetilen birçok proje için bir emsal olacak.

Ne Olmuştu?

Piyasaya sürüldüğünden kısa bir süre sonra 11 $ değerine ulaşan SUSHI, Chef Nomi’nin önemli bir miktar SUSHI satışından sonra 1 $’a kadar gerilemişti. Açılananlara göre Nomi’nin sattığı SUSHI adedi 5 milyon adetti. Bu birim, daha önce açıklananlara göre projenin gelişim aşaması için kullanılacak olan fondu.

Bu durumdan ötürü topluluk tarafında, bir scam proje olarak nitelendirilen SushiSwap’ın namı iyice kötüleşti.

Bununla beraber SushiSwap başkanı Nomi, projeyi FTX CEO’su Sun Bankman-Fried’a devredeceğini açıklamıştı.

SushiSwap’ın kurucusu bu satış hamlesinden sonra bir açıklama yaparak, projeye bir zarar vermek istemediğini ve verdiği kararın diğer kişilerin beklentisini karşılamadığı için çok üzgün olduğunu söylemişti.

Borsa haberlerimiz için: Borsa Haberleri

DeFi haberlerimiz için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar