Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69127
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3759.9
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.75
-1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.8
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!

Kripto paraların benimsenmesiyle birçok ülke kripto para faaliyetlerini hızlandırdı

Clock
Paylaş
Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!

Kripto paraların benimsenmesiyle birçok ülke kripto para faaliyetlerini hızlandırdı. Kripto paralara yeşil ışık yakan Tayland Menkul Kıymetler Borsası, dijital varlık borsası için kollarını sıvadı.

728×90 muhabbit - Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!300x250 muhabbit - Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!

Tayland Menkul Kıymetler Borsa Başkanı Pakorn Peetathawatchai’nin Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto paralara yönelik yeni bir borsa için hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

Dijital varlık borsasının, düzenleyiciden gelen olumlu karar neticesinde yıl içinde faaliyete geçebileceği düşünülüyor.

Tayland Borsa Başkanı, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Gücümüzü çoğu zaman yatırım araçlarından aldık. Yeni dijital borsa ile kripto para borsalarını entegre etmeye çalışacağız. Bu sayede borsada işlem yapmak isteyen yatırımcılar, işlemlerinden önce kripto para birimlerini fiat para birimlerine çevirebilecek.

Açıklamalarına devam eden Başkan Pakorn, dijital borsada daha çok hizmet ve yatırım tokenlarına yöneleceklerinin de altını çizdi.

Tayland, Kripto Paralara Yönelik %15 Vergi Kararından Vazgeçti!

Tayland Vergi - Tayland Menkul Kıymetler Borsası, Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!
Tayland Vergi

Güneydoğu Asya’nın önemli kripto pazar yeri olan Tayland, geçtiğimiz günlerde kripto paralara yönelik işlemlerden %15 vergi alacağını açıklamıştı. Bu açıklamalar üzerine büyük tepki alan Tayland, kaos ortamını engellemek için %15 vergi sisteminden vazgeçtiklerini kamuoyuna duyurmuştu.

Kripto paralara ılıman yaklaşımı ile bildiğimiz Tayland, ülkesine birçok kripto para yatırımcısı çekmeyi hedefliyor. Hatırlarsınız ki Kasım 2021’de Tayland Turizm Otoritesi (TAT), ülkenin pandemiden etkilenen ekonomisini canlandırmak için ibreyi kripto para yatırımcılarına çevirmişti.

TAT başkanı Yuthasak Supasorn, o dönemlerde yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulunmuştu:

Kripto para yatırımcılarının, yatırımlarını değerlendirmesi için Tayland doğru bir seçim olacaktır. Ülkemizde kripto paralara yönelik vergi uygulamasının olmaması da, yatırımcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kripto para yatırımcılarının ekonomiye katkı sağlayacağını düşünen Tayland Turizm yetkilileri, pandemi sonrası ülkeye sıcak para akışı sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar