Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63157.58
-4.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3085.77
-4.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.26
-6.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.1
-4.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland, Turizmi Canlandırmak İçin Kripto Para Zengini Japonları Hedefliyor!

Tayland pandemi nedeniyle düşen turizm faaliyetlerini canlandırmaya niyetli.

Clock
Paylaş
Tayland, Turizmi Canlandırmak İçin Kripto Para Zengini Japonları Hedefliyor!

Tayland turizm otoritesi, Krallığın, salgınla mücadele eden turizm endüstrisini canlandırmaya yönelik son çabasında, Japonya’daki kripto para sahiplerini hedefliyor.

728×90 muhabbit - Tayland, Turizmi Canlandırmak İçin Kripto Para Zengini Japonları Hedefliyor!300x250 muhabbit - Tayland, Turizmi Canlandırmak İçin Kripto Para Zengini Japonları Hedefliyor!

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), bölgesel bir kripto faaliyeti merkezi olarak gördüğü Japonya‘dan gelen turistler ile ülkeyi canlandırmak istiyor. TAT yetkilisi, turizm destinasyonlarında kripto para birimi ödemelerinin uygulanması konusunda bir fizibilite çalışması yürütüldüğünü belirtiyor.

İlk aşama Japon kripto para sahiplerini çekecek çünkü ülke, dünyanın en büyük kripto merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. 2018’de yapılan bir çalışmada, Japonların kripto para birimlerine sahip olma oranının % 11 olduğu ve bunun dünya ortalaması olan % 7’den daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Turizm sektörü, geçen yılın başlarında dünya çapında seyahat yasakları ve kilitlenmeleri tetikleyen koronavirüs pandemisinin ortaya çıkmasından en çok etkilenenler arasında yer aldı. Tayland, yüksek harcama yapan kripto para sahiplerini çekerek turizm endüstrisinde yeniden ayağa kalkmaya çalışıyor. 

TAT başkanı Yuthasak Supasorn konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ülkeyi kripto para piyasasına hazırlayabilirsek, yüksek harcama yapan turistlerden, özellikle de genç ve zengin nesillerden daha fazla fırsat çekmeye yardımcı olacaktır. “

Supasorn ayrıca kripto para kullanımının merkez bankasının düzenlemelerine uyması gerektiğini ve kara para aklamayı engellemek için önlemlerin tasarlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Son olarak açıklama yapan Yuthasak, Elon Musk‘ın yakın zamanda Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapan firmasıyla Krallığı ziyaret etmek isteyebileceğini bile düşündüğünü dile getirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar