BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Tesla Hisseleri Durdurulamıyor!

Tesla’nın hisse senetleri dur durak bilmiyor!

Yayın:

-

Tesla (TSLA) hisse senedi fiyatını 1.200$’ın üzerine çıkartarak 220 milyar$’ın üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. An itibarıyla dünyanın en değerli otomobil şirketi, popüler kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tüm piyasa değerinden %30 oranda daha değerli.

Bildiğiniz üzere Tesla, global pazarda en değerli otomobil üreticisi ünvanını geçtiğimiz günlerde Toyota’dan devraldı. Tesla’nın hisse senedi fiyatlarının artmasıyla beraber sektörde olan hakimiyetini de gözler önüne seriyor.

Tesla’nın Hisse Senedi Fiyatları 1.200$’ı Geçti. Kaynak: CNBC

Tesla’nın Hisse Senetlerinin Artışı ve Bitcoin ile İlişkisi

Nasdaq borsasından gelen verilere göre, Tesla resmi olarak hisse senedi fiyatlarında %8.5 artış göstererek 1.214$’a yükseldi. Analistler, Tesla’nın yükseliş trendinin sebebi olarak ikinci çeyrekteki satış beklentileri olarak görünüyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin icrasına hayran kaldığını belirtti ve çalışanlarına e-posta ile şunları söyledi;

Özellikle şu zor zamanlarda, işleri ne kadar iyi yürüttüğünüz gurur verici. Sizinle çalıştığım için çok mutluyum!

Musk’ın yılın ikinci çeyreği hakkında olan olumlu düşüncüleri, analistlerin potansiyel olarak karlı bir çeyreğe baktıklarının göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Enerji odaklı bir yayın kuruluşu olan Electrek, Tesla’nın ikinci çeyrekte 90.000 araba satacağını tahmin etmişti.

Tesla’nın hisselerinin yükselmesinin ardından, Wedbush analisti Dan Ives, Tesla’nın hisse fiyatlarının uzun vadede 2.000$’a kadar yükselebileceğini söyledi.

Yaza doğru Çin’de, Model 3’ün satışlarının beklenenden fazla olması, ABD/Avrupa arasında kısıtlamaların kalkacak olması ve oyunun kurallarını değiştirebilecek bir batarya teknolojisinin geliştirilmesi ile Tesla hisseleri çok daha yükselecek.

Borsaların kendine gelmesi ile birlikte Apple ve Microsoft gibi diğer büyük şirketlerde son aylarda hisse senetleri üzerinde ivme kazanmaya başladı.

Bitcoin ile Benzer Hareketler

2020 yılının ilk yarısında, Tesla ABD’deki en kısa vadeli hisse senetlerinden biri olarak derecelendiriliyordu. Nasdaq’dan alınan bilgilere göre, bu tarihe kadar çok kısa vadeli bir hisse senedi olarak hayatına devam etti.

Benzer bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı 2019 yılında büyük yükselişler görmesi, kısa vadeli yatırımcıların azalması ile başladı. Temmuz 2019’da BTC aylar içinde 6.000$’dan 14.000$’a kadar yükseldi.

Tesla hissesi, Bitcoin’in yıllar önce yaptığı FOMO rallisi gibi bir etki içinde. TSLA’nın hisse senedi rekor kırdıkça bu FOMO rallisi de devam edecek gibi görünüyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi İle Üçüncü Tarafsız Kripto Para Alımı! Visa Ve Mastercard İle Daha Hızlı!

Küresel kripto para borsası Huobi, Visa ve Mastercard ile anlaşarak fazladan bir ara yüz olmadan kripto para alımının önünü açtı.

Yayın:

-

Huobi, DeFi Labs iş birimi için kendine yaraşır bir isim seçti

Küresel kripto para borsası Huobi yeni bir kolaylıkla gündeme geliyor. 27 Ekim Salı yani bugün yapılan açıklamada Huobi Visa ve Mastercard ile olan yeniliğini duyurdu.

Yapılan anlaşma ile artık kripto para almak çok daha kolay. Çünkü artık yatırımcılar Huobi üzerinden Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartlarından üçüncü taraf bir ödeme platformuna yönlendirilmeden alım satım yapabilecek. Daha önce de yatırımcılar Visa ve Mastercard güvencesiyle Huobi üzerinden alım sayım yapabiliyordu. Ancak ödeme sırasında KYC doğrulama işlemleri için farklı bir ara yüze geçiş yapmak zorunda kalıyorlardı.

Bu ara yüzden geçmeye gerek kalmadan ödeme işlemini tamamlamaya yarayacak olan bu hizmet, Huobi Global’in yan kuruluşu olan ve Blockchain teknolojisi konusunda büyük işler başaran Huobi Technology’den alınacak.

İlginizi çekebilir: Huobi Haberleri

Huobi Group Global Business Başkan yardımcısı Ciara Sun yapılan açıklamada söz aldı.

“Kullanıcı yolculuğundaki fazladan bir adımı kaldırarak, sorunsuz bir deneyim yaratıyoruz.”

İngiltere, Cebelitarık, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda gibi çoğu Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartı sahipleri artık Huobi üzerinden lider kripto para birimlerinin alımını entegre ödeme hizmeti ile yapabilecek.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için; Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

John McAfee, Hapishanede Bile Kripto Reklamı Yapıyor!

John McAfee, hapisteyken bile kripto hakkında konuşuyor!

Yayın:

-

John McAfee

Milyoner, kripto meraklısı ve anti-virüs uzmanı John McAfee, geçtiğimiz günlerde İspanya’da vergi kaçırma suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

Tüm bunların dışında McAfee, milyonlarca dolar kar sağladığı iddia edilen bir dizi şüpheli kripto reklamlarından kaynaklanan suçlamalar ile karşı karşıya. McAfee şu anda İspanya’da hapiste olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini hala paylaşıyor.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee, “PayPal’ın kripto para birimlerini kabul ettiğine inanıyorum, bu dünyada yeni bir kripto para birimi dalgasına sebep olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak.”

McAfee, 2017 senesinde, Bitcoin’in üç yıl içinde 1 milyon $’a ulaşacağını söylemesine rağmen, Temmuz 2020’de bu söylemlerini geri aldı. Varlık sınıfına ilişkin görüşünün o zamandan bu yana değişip değişmediği sorulduğunda olumlu bir yanıt verdi:

Çok fazla insan kriptoyu, alım satım işlemlerinden ziyade kolay ve hızlı bir şekilde zengin olmak için kullanıyor.

İlginizi çekebilir: John McAfee Kimdir?

McAfee’ye göre, yakın zamanda hızlı zengin olma amaçları yerine, kripto para birimlerini günlük işlemlerimizde kullanmaya yönelik hareketler göreceğiz. McAfee sırf bu yüzden GHOST projesine destek vermiş.

McAfee’nin artık bu proje ile bir ilgisi olmasada, ağın geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stablecoinini geliştirmemiz ile alakalı” dedi.

Eşi Janice McAfee aracılığı ile medyayla iletişime geçen McAfee, henüz ABD’ye nakledilmedi ve halen Barcelona’da. John, “Hakkımdaki tüm şikayetleri ve suçlamaları bilmiyorum, fakat onların da kripto faaliyetlerimden dolayı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sizce McAfee’yi yakın bir zamanda parmaklıkların ardında görebilecek miyiz?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri.

Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.