BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Tesla Hisseleri Durdurulamıyor!

Tesla’nın hisse senetleri dur durak bilmiyor!

Yayın:

-

Tesla (TSLA) hisse senedi fiyatını 1.200$’ın üzerine çıkartarak 220 milyar$’ın üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. An itibarıyla dünyanın en değerli otomobil şirketi, popüler kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tüm piyasa değerinden %30 oranda daha değerli.

Bildiğiniz üzere Tesla, global pazarda en değerli otomobil üreticisi ünvanını geçtiğimiz günlerde Toyota’dan devraldı. Tesla’nın hisse senedi fiyatlarının artmasıyla beraber sektörde olan hakimiyetini de gözler önüne seriyor.

Tesla’nın Hisse Senedi Fiyatları 1.200$’ı Geçti. Kaynak: CNBC

Tesla’nın Hisse Senetlerinin Artışı ve Bitcoin ile İlişkisi

Nasdaq borsasından gelen verilere göre, Tesla resmi olarak hisse senedi fiyatlarında %8.5 artış göstererek 1.214$’a yükseldi. Analistler, Tesla’nın yükseliş trendinin sebebi olarak ikinci çeyrekteki satış beklentileri olarak görünüyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin icrasına hayran kaldığını belirtti ve çalışanlarına e-posta ile şunları söyledi;

Özellikle şu zor zamanlarda, işleri ne kadar iyi yürüttüğünüz gurur verici. Sizinle çalıştığım için çok mutluyum!

Musk’ın yılın ikinci çeyreği hakkında olan olumlu düşüncüleri, analistlerin potansiyel olarak karlı bir çeyreğe baktıklarının göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Enerji odaklı bir yayın kuruluşu olan Electrek, Tesla’nın ikinci çeyrekte 90.000 araba satacağını tahmin etmişti.

Tesla’nın hisselerinin yükselmesinin ardından, Wedbush analisti Dan Ives, Tesla’nın hisse fiyatlarının uzun vadede 2.000$’a kadar yükselebileceğini söyledi.

Yaza doğru Çin’de, Model 3’ün satışlarının beklenenden fazla olması, ABD/Avrupa arasında kısıtlamaların kalkacak olması ve oyunun kurallarını değiştirebilecek bir batarya teknolojisinin geliştirilmesi ile Tesla hisseleri çok daha yükselecek.

Borsaların kendine gelmesi ile birlikte Apple ve Microsoft gibi diğer büyük şirketlerde son aylarda hisse senetleri üzerinde ivme kazanmaya başladı.

Bitcoin ile Benzer Hareketler

2020 yılının ilk yarısında, Tesla ABD’deki en kısa vadeli hisse senetlerinden biri olarak derecelendiriliyordu. Nasdaq’dan alınan bilgilere göre, bu tarihe kadar çok kısa vadeli bir hisse senedi olarak hayatına devam etti.

Benzer bir şekilde, Bitcoin’in fiyatı 2019 yılında büyük yükselişler görmesi, kısa vadeli yatırımcıların azalması ile başladı. Temmuz 2019’da BTC aylar içinde 6.000$’dan 14.000$’a kadar yükseldi.

Tesla hissesi, Bitcoin’in yıllar önce yaptığı FOMO rallisi gibi bir etki içinde. TSLA’nın hisse senedi rekor kırdıkça bu FOMO rallisi de devam edecek gibi görünüyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.