Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64096.52
-0.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3397.08
-1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.71
-4.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.5
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether 1 Milyar Dolar Değerinde USDT’yi Tron’dan Çekti!

Taşınan rakam güncel rakamlar ile toplam Tether arzının yüzde 8’ine tekabül etmekte.

Clock
Paylaş
Tether 1 Milyar Dolar Değerinde USDT’yi Tron’dan Çekti!

Tether son dönemde yaptığı chain swap işlemleri ile birlikte Tron ağı üzerinde bulunan USDT’lerin 1 Milyar $’lık kısmını Ethereum’a taşımış durumda.

728×90 muhabbit - Tether 1 Milyar Dolar Değerinde USDT'yi Tron'dan Çekti!300x250 muhabbit - Tether 1 Milyar Dolar Değerinde USDT'yi Tron'dan Çekti!

Taşınan rakam ise güncel rakamlar ile toplam Tether arzının yüzde 8’ine tekabül etmekte.

Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino’un açıklamalarına göre işlem borsaların talepleri doğrultusunda gerçekleşmiş durumda. Kısacası hamle Tether tarafından gelmiş değil. Hangi borsa yada borsalardan talep geldiğini açıklama noktasında çekimser davranan Ardoino herhangi bir borsa ismi vermiş değil.

The Block tarafından öğrenilen bilgilere göre ise talebin büyük bir kısmı Binance tarafından oluşturulmuş durumda.

Güncel verilere göre Ethereum üzerinde bulunan USDT miktarı 8.5 milyar adete ulaşmış görünüyor. Ek olarak chain swap işlemleri sonrası Tron üzerinde bulunan USDT miktarı 4.5 milyar adet seviyelerinden 3.5 milyar seviyesine gerilemiş durumda.

Genellikle kullanıcı talepleri sonrası gerçekleştirilen chain swap işlemleri borsaların yada Tether’ın kendisi tarafından belirlenmiyor. Müşteri talepleri sonrasında borsalar tarafından Tether’a iletilen veriler sonrası chain swap işlemleri gerçekleştirilmekte.

Bu noktada kullanıcıların Tron yerine Ethereum’u tercih etmesinin sebebi son dönemde Ethereum tarafındaki hareketlilik olabilir. Özellikle DeFi uygulamalarındaki hareketlilik ve talep patlaması sonrasında işlemlerini bu uygulamalar üzerinde gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların artması dolaylı olarak böyle bir sonuç doğurmuş olabilir. Tron tarafında da önemli DeFi hamleleri gelse de Ethereum halen DeFi tarafının açık ara lideri konumunda. Cosmos, Tron ve dünkü duyuru ile birlikte Algorand tarafında gelişen DeFi çözümleri kısa vadede Ethereum ile rekabet edecek çapta değil gibi görünüyor.

Tether hali hazırda 7 farklı ağ üzerinde bulunuyor olsa da arzının büyük kısmı halen Ethereum üzerinde buluyor. Bu durum ise Ethereum ağı üzerindeki trafiğin ciddi derecede artmasına sebep olmakla beraber transfer ücretlerinin de yükselmesine sebep olmakta. Tether halen Ethereum üzerinde en çok transferi gerçekleştirilen token ünvanını taşımakta.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar