Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53394.62
3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3154.51
3.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.99
5.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.8
3.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tether Davasının Savcısından Kripto Para Şirketlerine Uyarı Geldi!

Başsavcı, kripto para firmalarının kurallara uymadıklarında kapanacakları konusunda uyardı.

Clock
Paylaş
Tether Davasının Savcısından Kripto Para Şirketlerine Uyarı Geldi!

New York Başsavcısı (NYAG) 1 Mart tarihinde yaptığı bir açıklama ile eyaletteki kripto para şirketlerine sert bir uyarı yayımladı. Savcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Binance BannerBinance Banner

“Ya kurallara göre oynarsınız ya da sizi kapatırız.” 

Başsavcı Letitia James yaptığı açıklamada, endüstri oyuncularının kurallara uymasını sağlayarak yatırımcılar için oyun alanını eşitlemeye kararlı olduğunu söyledi. Hatta bu kapsamda iki hafta önce, şirketin New York eyaletinde bir komisyoncu-satıcı olarak kayıt yaptırmadığını iddia ederek kripto yatırım uygulaması Coinseed’e karşı dava açtı. Buradan da anlaşılacağı üzere, daha fazla yaptırım eyleminin yakında ortaya çıkabileceğinin sinyali verilmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere geçen hafta James’in ofisi, 850 milyon dolarlık zararı karşılamak için kardeş şirketi Tether ile fonları karıştırdığı iddia edilen kripto para borsası Bitfinex ile yasal savaşını çözdü.  

Açıklama, kripto para şirketlerine New York’ta dijital para birimleri emtia olarak kabul edildiğinden devlet kayıtlarından muaf olmadıklarını hatırlatıyor. Başsavcılık Ofisi (OAG) sektör üyelerine, kaydolmakla yükümlü olan, ancak kayıt yaptırmayan tarafların yasa uyarınca hem hukuki hem de cezai yaptırıma tabi olduğunu da hatırlatıyor.

Başsavcı bunun yanında yatırımcılara kripto para piyasasının “aşırı riskler” taşıdığı konusunda uyarılarda da bulundu. James yatırımcılara kripto para birimlerine yatırım yaparken son derece dikkatli hareket etmelerini tavsiye etti. Kripto para birimlerinin, kazanç sağlayabildikleri kadar çabuk yıkıcı kayıplara neden olabilecek yüksek riskli, istikrarsız yatırımlar olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar