BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Tether OMG Network Operasyonunu Başlattı! Başlangıç Olarak 3 Milyon $!

Geçtiğimiz dönemde Ethereum üzerindeki transferlerin ölçeklenebilirliğini artırmak adına OMG Network üzerinden (Layer 2) transferleri gerçekleştireceğini duyuran Tether, operasyonu resmi olarak başlattı.

Yayın:

-

Tether OMG Network

Tether, OMG Network (OMG) operasyonunu başlattı.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum üzerindeki transferlerin ölçeklenebilirliğini artırmak adına OMG Network üzerinden (Layer 2) transferleri gerçekleştireceğini duyuran Tether, operasyonu resmi olarak başlattı.

İlk adım olarak OMG Network üzerine 3 Milyon USDT taşınmış durumda. Yeni adım ile transfer ücretleri iyice artan Ethereum ağının daha verimli kullanılması amaçlanıyor.

“Layer 2” çözümleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Tether CTO’su Paolo Ardonio, “Layer 2” çözümlerinin popüler blockchain ağlarında ölçeklenebilirliği artırdığını ve bu sebeple popülerliğinin de artmaya başladığının altını çizdi.

Bitcoin’de Lightning Network, Ethereum’da da OMG ve zkRollups öne çıkan “Layer 2” çözümleri olarak öne çıkmakta.

Bu çözümler standart blockchain transferlerinden daha çok transfer kapasitesine ve transferleri çok daha düşük maliyetlerle gerçekleştirebilmesi sebebiyle tercih sebebi olacak gibi görünüyor.

Ek olarak standart ağın güvenliğine sahip olunması sebebiyle çözümün bir miktar daha öne çıkmaya başladığını belirten Ardoino, önümüzdeki dönemde “layer 2” çözümlerinin adını daha sık duyacağımızı belirtmiş durumda.

Stablecoin piyasasının yüzde 85’ini oluşturan Tether, birden çok blockchain ağı üzerinde hizmet vermekte. Omni ağı üzerinde hayata başlayan Tether, devamında Ethereum, Eos, Tron, Algorand, Liquid ve OMG ağları üzerinde aktif olarak hizmet vermekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2021 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.!