BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İngiltere Borsası Archax, DeFi Projelerinde Algorand İle İşbirliği Yapacak

Londra merkezli Archax Borsası ve DeFi protokolü kullanan Algorand, yeni bir ürün hattı oluşturmak için bir ortaklık kurdu.

Yayın:

-

İngiltere Borsası Archax, Defi Projelerinde Algorand İle İşbirliği Yapıyor

Dijital menkul kıymetler için küresel bir takas ve saklama hizmeti sunan Londra merkezli Archax Borsası ve DeFi protokolü kullanan Algorand, merkezi ve merkezi olmayan finans arasındaki boşluğu doldurmak ve yeni bir ürün hattı oluşturmak için bir ortaklık kurdu.

Archax ve Algorand, akıllı sözleşmeler ve likit alternatifler ile yatırımcılara çeşitlilik sağlamayı amaçlamaktadır. Bu iki şirket yatırım fonları veya borsa yatırım fonları (ETF’ler) kullanan istikrarlı paralar da dâhil olmak üzere “yenilikçi akıllı finansal ürünleri”ni piyasaya sürmek için birlikte çalışacaklar.

Archax, geleneksel sermaye piyasalarındaki uzmanlar tarafından kurulan ve başarılı bir danışma kurulu tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda Blockchain dünyası ile mevcut yatırım alanı arasında güvenilir bir köprü sunmaktadır.

Algorand, yakın zamanda DeFi ve DApp çözümleri için ölçeklenebilir akıllı sözleşmelerini yenilemiştir. Algorand’ın akıllı sözleşmelerinde  daha hızlı, ölçeklenebilir, uygun maliyetli, yüksek performanslı işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda gelişmiş uygulamaları etkinleştirmek için işlevsel olarak gelişmiş olan güvenilir, sorunsuz bir çözüm sunarak problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Algorand bir süredir daha merkeziyetçi bir yaklaşıma doğru ilerliyor ve bunun ilk kanıtının blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Geçen ay ALGO, Coinbase’de listelendikten sonra % 30’luk bir artış yaşadı ve 13 Ağustos’ta kabaca 560 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı.

Algorand yeni ürünler geliştirecek, Archax, yapılan bu işbirliği ile geliştirilen bu ürünleri  ticaret için listeleyecek. Archax, İngiltere’nin Mali Yönetim Otoritesinden operasyonel lisans alan ilk borsalardan birisi konumundadır.

Yenilikler Gelecek

Archax CEO’su Graham Rodford 27 Ağustos’ta bir açıklamada bulunmuştur. Yaptığı açıklamada, ortaklığın kurumsal olarak benimsenmesine yardımcı olacak pek çok ortaktan biri olacağını söyledi. Rodford, “Blockchain’de agnostik bir pazar yeri olduklarını, ancak çığır açan düzenlenmiş finansal ürünlerin bir sonraki versiyonlarını sunmak için önde gelen sağlayıcılarla çalışmaya da istekli olduklarından bahsetti.

Son olarak CEO şu sözleri söyleyerek açıklamasını sonlandırdı:

DeFi alanı yeni oluşuyor ve inanılmaz derecede hızlı büyüyor, ancak kurumsal olarak uyumlu hale getirmek için çözülmesi gereken çeşitli alanlar var.”

Görüldüğü üzere Archax ve Algorand arasındaki ortaklık, merkezi olmayan ve merkezi finans arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olabilecek adımlardan biri olacak gibi duruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Arjantin’de, Dolar’a Vergi Geldi Halk Kripto Paralara Yöneldi

Arjantin halkı parasını korumanın yollarını arıyor.

Yayın:

-

By

Arjantin hûkümeti, kısa süre önce ABD Doları üzerinden yapılan tüm alışverişlerde % 35 vergi uygulamaya başladı. Alışverişlere getirilen bu yeni dolar vergisi haberlerinin ardından değerini USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler için bir kullanım alanı oluşmaya başladı.

Arjantin merkez bankası, ülkenin geçirdiği zorlu ekonomik süreçler nedeniyle artan ABD doları talebine yetişmekte hayli zorluk çekiyor. Merkez Bankası yerel para birimindeki yüksek enflasyon oranı nedeniyle sert önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en göze çarpanı ise  enflasyon ile mücadele için ABD dolarına getirilen yeni% 35 dolarlık vergi oldu.

Arjantin halkı da, Merkez Bankasının sert önlemlerine karşı kendilerini korumak ve ani fiyat artışlarına karşı ayakta durabilmek için ABD Doları biriktirmeye başladı. Ancak dolar ile ilgili ülkede yeterli rezervi bulunmaması ve bunun farkında olan vatandaşların farklı seçeneklere yönelmesine neden oldu.

Halkın bu hamleler için bulduğu en önemli girişim kripto paralara yönelmek oldu. Ülkede vergi açıklaması yapıldıktan kısa bir süre sonra, stablecoin kripto para işlem hacimlerinde kayda değer bir artış yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarındaki stablecoin’ler, ABD doları için iyi bir alternatif arayan Arjantinliler arasında favori haline geldi. Artık elindeki paraların değerinin düşmesinden endişe duyan vatandaşlar yatırımlarını güvende buldukları borsalardaki stablecoin’lere kaydırmaya başladı. Ülkede fiziksel dolar azlığı ve yerel para biriminin değersizleşmesi insanların alışverişlerinde de stablecoin kullanmaya başlamasına neden oldu. Bu sayede ülkede kripto paralar son günlerde popüler hale geldi ve insanların kripto paralara olan ön yargısı da bir bakıma azalmış oldu.

Dolar Talebi Patladı

Ülkede, ABD dolarına olan talep bu yıl % 900 oranında arttı ve merkez bankası arzını tekeline aldı. Yayınlanan haberlere, Arjantin’de ABD doları satın alan insan sayısının Nisan 2020’de 435.000 iken aynı yılın Ağustos ayında 5 milyona çıktığını gösteriyor.

Arjantinli FM&A firmasının ekonomist ortağı Fernando Marull, ABD dolarına olan bu yüksek talebi sınırlamamanın sonuçlarının ülke için felaket olabileceğini söyledi. Marull’a göre, ekonomik çöküntü bu şeklide devam ederse Arjantin Merkez Bankası ayda 1,1 milyar ABD doları dağıtmak zorunda kalabilir. Ağustos ayında 8 milyar dolar olan dolar rezervi göz önüne alındığında, dolar talebini kısmak için hûkümetin sert hamleler alması kaçınılmaz bir geçek haline geldi. 

Yakında ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarında farklı stablecoin’lerin listelenmesi ve çeşitliliğin artması beklenen bir gelişme olacaktır.

Diğer Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Harika Bir Değer Deposu!

Microstrategy’yi izleyen şirketler olacak mı?

Yayın:

-

CEO'su

Geçtiğimiz günlerde 38.250 BTC alan şirketin CEO’su, bir değer deposu olarak Bitcoin “gayet iyi bir seçim” dedi.

17 Eylül’de attığı bir tweette Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin ile olan ilişkisi hakkında daha fazla bilgi verdi.

Saylor, Bitcoin’i ölçeklenebilir bir değer deposu olarak görüyor ve övgüler dağıtıyor.

Ağustos ayında yapılan ilk satım alımdan bu yana sürekli manşetlere konu olan MicroStrategy, şu anda 400 milyon $’dan fazla sermayesini BTC olarak saklamakta.

Şirketin CEO’su Saylor ve Morgan Creed Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano arasında yapılan bir röportajda, Saylor geçmişte Bitcoin’e şüpheci yaklaştığını belirtti. Şimdi ise, Saylor’un ağın teknik temellerine ve geleceğine olan inancı kesin.

MicroStrategy’nin ilk satın alımı 250 milyon $ değerindeydi. Bu bir noktada Bitcoin için kilometre taşı sayılabilir.

Woo: 2021 Bitcoin Öncülerinin Yılı Olabilir!

Saylor, büyük yatırımcılar için blockchain içi işlemlerin nadir olmaya devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Modelimize göre, Bitcoin bir rezerv varlığı olarak değerlendirilirse, tüm işlemlerin %99,98’i blockchain dışı olacak ve risk altındaki varlıkların %99,92’si soğuk depolarda olacaktır.

Lightning Network gibi çözümler aracılığı ile gerçekleştirilen blockchain dışı işlemler, Bitcoin işlem hacminin blockchainine hacim eklemeden ve madencilere hitap edecek ücretleri artırmadan almalarına izin verir.

Saifedean Ammous, popüler kitabı The Bitcoin Standart’da, Bitcoin’in daha geniş bir kullanıcı tabanı kazandığında, zincir dışı faaliyetlerin standart hale geleceğini savunuyor.

Bu durum daha erken de yaşanabilir. Pompilano’nun yaptığı röportajın ardından istatistikçi Willy Woo, 5 trilyon $’dan fazla yedek nakit rezervi olan 35.000 şirketin varlığına vurgu yaptı.

Başkalarının MicroStrategy’nin liderliğini takip edip etmediğini ve hatta bu sermayenin yalnızca %1’inin BTC’ye girip girmediğini anlayabiliyorum. Bu Bitcoin’in piyasa değerini 2 T $’a çıkarmak için yeterli.

Woo, MicroStrategy’nin Bitcoin’e geçişinin 6 ay sürdüğünü göze aldığımızda, herhangi benzer bir hareketin 2021 yılında ortaya çıkmaya başlayacağını düşünüyor.

Daha fazla Bitcoin haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.