BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İngiltere Borsası Archax, DeFi Projelerinde Algorand İle İşbirliği Yapacak

Londra merkezli Archax Borsası ve DeFi protokolü kullanan Algorand, yeni bir ürün hattı oluşturmak için bir ortaklık kurdu.

Yayın:

-

İngiltere Borsası Archax, Defi Projelerinde Algorand İle İşbirliği Yapıyor

Dijital menkul kıymetler için küresel bir takas ve saklama hizmeti sunan Londra merkezli Archax Borsası ve DeFi protokolü kullanan Algorand, merkezi ve merkezi olmayan finans arasındaki boşluğu doldurmak ve yeni bir ürün hattı oluşturmak için bir ortaklık kurdu.

Archax ve Algorand, akıllı sözleşmeler ve likit alternatifler ile yatırımcılara çeşitlilik sağlamayı amaçlamaktadır. Bu iki şirket yatırım fonları veya borsa yatırım fonları (ETF’ler) kullanan istikrarlı paralar da dâhil olmak üzere “yenilikçi akıllı finansal ürünleri”ni piyasaya sürmek için birlikte çalışacaklar.

Archax, geleneksel sermaye piyasalarındaki uzmanlar tarafından kurulan ve başarılı bir danışma kurulu tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda Blockchain dünyası ile mevcut yatırım alanı arasında güvenilir bir köprü sunmaktadır.

Algorand, yakın zamanda DeFi ve DApp çözümleri için ölçeklenebilir akıllı sözleşmelerini yenilemiştir. Algorand’ın akıllı sözleşmelerinde  daha hızlı, ölçeklenebilir, uygun maliyetli, yüksek performanslı işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda gelişmiş uygulamaları etkinleştirmek için işlevsel olarak gelişmiş olan güvenilir, sorunsuz bir çözüm sunarak problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Algorand bir süredir daha merkeziyetçi bir yaklaşıma doğru ilerliyor ve bunun ilk kanıtının blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Geçen ay ALGO, Coinbase’de listelendikten sonra % 30’luk bir artış yaşadı ve 13 Ağustos’ta kabaca 560 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı.

Algorand yeni ürünler geliştirecek, Archax, yapılan bu işbirliği ile geliştirilen bu ürünleri  ticaret için listeleyecek. Archax, İngiltere’nin Mali Yönetim Otoritesinden operasyonel lisans alan ilk borsalardan birisi konumundadır.

Yenilikler Gelecek

Archax CEO’su Graham Rodford 27 Ağustos’ta bir açıklamada bulunmuştur. Yaptığı açıklamada, ortaklığın kurumsal olarak benimsenmesine yardımcı olacak pek çok ortaktan biri olacağını söyledi. Rodford, “Blockchain’de agnostik bir pazar yeri olduklarını, ancak çığır açan düzenlenmiş finansal ürünlerin bir sonraki versiyonlarını sunmak için önde gelen sağlayıcılarla çalışmaya da istekli olduklarından bahsetti.

Son olarak CEO şu sözleri söyleyerek açıklamasını sonlandırdı:

DeFi alanı yeni oluşuyor ve inanılmaz derecede hızlı büyüyor, ancak kurumsal olarak uyumlu hale getirmek için çözülmesi gereken çeşitli alanlar var.”

Görüldüğü üzere Archax ve Algorand arasındaki ortaklık, merkezi olmayan ve merkezi finans arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olabilecek adımlardan biri olacak gibi duruyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy 50 milyon dolarlık daha Bitcoin aldı.

Yayın:

-

Kurumsal iş yazılımı şirketi MicroStrategy, kasasına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir başvuru formuna göre MicroStrategy’in Hazine Rezerv Politikasına uygun şekilde nakit olarak 50 milyon $ karşılığında yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Ortalama 19.427 $ fiyatla satın alınan yeni Bitcoinler ile şirketin toplam Bitcoin varlıkları 40.824 BTC’ye çıkmış oldu. Bu da toplam Bitcoin arzının yaklaşık % 0.2’sine denk geliyor.

Şirket bu hamle ile şu anda 475 milyon dolarlık nakit varlıklarını Bitcoin’e dönüştürmüş oldu ve Bitcoin tutan halka açık en büyük şirket konumuna geldi.

ABD Doları yerine Bitcoin tutmayı tercih eden CEO Michael Saylor, son satın alma işlemini Twitter’da duyurdu.

MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana yükselen Bitcoin fiyatıyla birlikte, şirketin Bitcoin portföyü %60’tan fazla büyümüş oldu. Bugünün piyasa fiyatlarında, şirketin tüm satın alımlar için 475 milyon dolar harcamasına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin kasasının toplam değeri 769.4 milyon dolar seviyesine ulaşmış görünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında yapılan bir açıklama ile, kripto para borsası Coinbase, MicroStrategy’nin ilk Bitcoin yatırımına aracılık ettiğini doğrulamıştı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, yakın zaman önce vermiş olduğu bir röportajında, şirketin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda herhangi bir zamanda azaltma olasılığın olmadığını da dile getirdi. Böyle bir hareketin “şirketin sermayesini düşürmek” anlamına geleceğini öne süren CEO, görünüşe göre sözlerini son 50 milyon dolarlık satın alma ile de desteklemiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Grayscale 7 Bin Adet BTC Satın Aldı!

Grayscale, fonlarına eklemeler yapıyor!

Yayın:

-

grayscale

Ünlü kripto fon yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde fonlarına 7 bin kadar Bitcoin (BTC) ekledi.

Unfolded’dan aldığımız bilglere göre kripto fon yöneticisi, Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ civarında seyrederken, müşterileri için BTC satın aldı. Hali hazırda yarım milyon Bitcoin’e sahip olan fon yöneticisi, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.7’sine sahip.

Grayscale’ın son 4 Ayda Sahip Olduğu Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in ivmelenmesi geçtiğimiz son birkaç günde iyice yavaşlamış durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırarak tam 1081 gün sonra 19.750$ eğişini aştı.

Bu eşimin aşılması, yatırımcılarda bir açgözlülük uyandırabilir. Belki de Grayscale’ın bu satın alımı, gereken talebi yerine getirmek içindir. Belki de bu hareket piyasanın genel durgunluğuna son verebilir.

Bunun dışında Grayscale Bitcoin Trust’ın ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor.

2018 yılının Ocak ayında çok ciddi bir ivmelenme yaşayan GBTC, ilerleyen aylarda ışıltıdan uzak bir profil sergilemiş. Haziran 2019’da bir toparlanma gerçekleştiren fon, günümüze kadar emin adımlarla yükselmiş.

Son 6 ayda elinde tuttuğu Bitcoin miktarını neredeyse %50 oranında artıran şirket, agresif bir politika izliyor. Yaklaşık 7 sene önce kurulan fon, bu agresif satın alımları ile birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgiyi bize sergiliyor.

Grayscale’ın BTC alım işlemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tür durumların piyasaya olan etkisi nasıl olabilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.